|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Дисципліна «БАНКІВСЬКІ ОПЕРАЦІЇ»
1. Фундаментальна роль комерційних банків у ринковій економіці полягає в такому: а) залученні тимчасово вільних грошових коштів; б) видачі кредитів суб’єктам господарської діяльності; в) здійсненні розрахунків між контрагентами; г) усі відповіді правильні.
2. Комерційні банки набувають статусу юридичної особи з моменту: а) оплати статутного капіталу; б) підписання статутних документів; в) виконання першої операції; г) реєстрації в НБУ.
3. Засновниками банку не можуть бути: а) приватні підприємці; б) промислові концерни; в) громадські фонди; г) зарубіжні банки.
4. При формуванні статутного фонду комерційного банку можна використовувати такі засоби: а) бюджетні; б) кредитні; в) власні; г) узяті під заставу.
5. Для комерційних банків (без участі іноземного капіталу) встановлено такий мінімальний розмір статутного капіталу: а) 750 тис. дол. США; б) 1 млн дол. США; в) 10 млн євро; г) 10 млн грн.
6. Організаційна структура управління комерційним банком залежить від таких чинників: а) кількості ліцензованих операцій; б) розміру капіталу банку; в) визначається НБУ при створенні банку; г) кількості працівників банку.
7. Комерційні банки можуть функціонувати в такій сфері діяльності: а) торгівлі; б) страхуванні; в) фінансах; г) виробництві.
8. В Україні можуть функціонувати такі види банківських об’єднань: а) філіал; б) банківська холдингова група; в) відділення; г) дочірній банк.
9. Основним завданням банківської системи є сприяння: а) приватизації у сучасному господарстві; б) правовій базі для розвитку; в) стабілізації грошово-кредитної системи; г) правильної відповіді немає.
10. На розвиток банківської системи впливає: а) політика Національного банку України; б) загальний стан економіки держави; в) державна політика; г) усі відповіді правильні.
11. Банк — це юридична особа, яка має виключне право на підставі ліцензії Національного банку України здійснювати в сукупності такі операції: а) залучення у вклади грошових коштів фізичних і юридичних осіб; б) розміщення зазначених коштів від власного імені, на власних умовах та на власний ризик; в) відкриття і ведення банківських рахунків фізичних та юридичних осіб; г) усі відповіді правильні.
12. Банки в Україні за обсягом здійснюваних операцій можуть функціонувати як: а) універсальні або спеціалізовані; б) лише універсальні; в) філіальні; г) регіональні.
13. Учасниками банку, створеного в Україні, можуть бути: а) юридичні та фізичні особи; б) резиденти та нерезиденти; в) держава в особі Кабінету міністрів України або уповноважених ним органів; г) усі відповіді правильні.
14. Банк з іноземним капіталом — це банк, в якому частка капіталу, що належить: а) хоча б одному нерезиденту, перевищує 10 %; б) одному нерезиденту; в) хоча б одному нерезиденту, менша від 10 %; г) хоча б одному нерезиденту, перевищує 20 %.
15. Філія банку — це: а) відокремлений структурний підрозділ банку, що має статус юридичної особи і здійснює банківську діяльність від імені банку; б) територіально відокремлений структурний підрозділ банку, що не здійснює банківську діяльність; в) відокремлений підрозділ банку, що не має статусу юридичної особи і здійснює банківську діяльність від імені банку; г) невідокремлений структурний підрозділ банку, що здійснює банківську діяльність.
16. Банк визначає напрями своєї діяльності та спеціалізацію за видами операцій: а) за вказівками НБУ; б) самостійно; в) за вказівками інших банків; г) за вказівками Правління НБУ.
17. Банківська ліцензія — це документ: а) який видається Національним банком України в певному порядку і на певних умовах; б) на підставі якого банки мають право здійснювати банківську діяльність; в) який надається для здійснення певних банківських операцій; г) усі відповіді правильні.
18. Банк набуває статусу спеціалізованого за такої умови: а) понад 50 % його активів є активами одного типу; б) понад 30 % його активів є активами одного типу; в) понад 55 % його активів є активами одного типу; г) понад 60 % його активів є активами одного типу.
19. Комерційні банки виконують такі операції: а) емісію готівки; б) страхування закладеного майна; в) кредитування населення; г) правильної відповіді немає.
20. До пасивних операцій комерційного банку належать: а) операції з вкладення банківських ресурсів у грошові кошти в готівковій і безготівковій формах з метою підтримання ліквідності банку; б) касові операції з приймання та видачі готівки; в) операції із залучення тимчасово вільних коштів юридичних і фізичних осіб на поточні, бюджетні, депозитні рахунки; г) фондові операції з купівлі-продажу цінних паперів.
21. Операційний час — це: а) регламентований внутрішнім режимом роботи банківської установи час роботи з клієнтами (у межах операційного дня), особливість якого полягає в тому, що всі розрахункові документи, прийняті банківською установою протягом цього часу, мають бути виконані (опрацьовані, передані до банку одержувача (платника), оформлені бухгалтерськими проведеннями за відповідними рахунками) у той самий робочий день; б) частина робочого дня банківської установи, регламентована внутрішнім режимом її роботи, у межах якої банківська установа має змогу передати, опрацьовувати та приймати розрахункові документи в електронному вигляді; в) система бухгалтерських обмежень, що встановлюються комерційним банком на розрахункові операції філії в СЕП, а також на розрахункові та інші банківські операції філій у САБ комерційного банку (філії). г) правильної відповіді немає.
22. Засобом формування статутного капіталу банку можуть бути: а) нематеріальні активи; б) транспортні засоби; в) грошові кошти; г) цінні папери.
23. Депозитні відносини між банком і фізичною особою — нерезидентом не можуть бути оформлені: а) ощадною книжкою на пред’явника; б) платіжною карткою; в) ощадним сертифікатом; г) договором.
24. Згідно із законодавством України банки (ВАТ) мають право здійснювати відкриту підписку на акції впродовж такого терміну: а) 3 місяців; б) 12 місяців; в) 9 місяців; г) 6 місяців. 25. Зняття коштів з депозиту на вимогу може здійснюватись: а) готівкою; б) чеками; в) переказом; г) безготівково та готівкою.
26. Принципова відмінність між простими та складними відсотками полягає в такому: а) використовуються різні відсоткові ставки; б) використовується точна або приблизна кількість днів у періоді нарахування; в) при нарахуванні простих відсотків база їх нарахування постійна і змінюється при нарахуванні складних відсотків; г) при нарахуванні простих відсотків вони нараховуються раз на рік, а при нарахуванні складних — кілька разів на рік.
27. До складу ресурсів, що підлягають управлінню, входять: а) строкові депозити; б) залишки на кореспондентських рахунках; в) вклади на вимогу; г) міжбанківські кредити.
28. При зарахуванні грошових коштів на депозитний рахунок відсотки нараховуються: а) у той же день; б) наступного дня; в) у той же день, якщо вклад був зроблений на початку операційного дня і в наступний — якщо наприкінці; г) за згодою клієнта з банком.
29. Емісійний дохід враховується банком у складі: а) поточних доходів банку; б) основного капіталу; в) додаткового капіталу; г) доходів майбутніх періодів.
30. Привілейовані акції у статутному капіталі комерційного банку не можуть перевищувати: а) 20 %; б) 10 %; в) 25 %; г) 5 %.
31. Операції РЕПО — це: а) згода про збереження цінних паперів; б) згода про купівлю цінних паперів зі зворотним викупом за раніше встановленою ціною; в) договір купівлі-продажу цінних паперів; г) згода про викуп цінних паперів із зворотним викупом за ціною, що склалася на день завершення угоди.
32. Захисна функція власного капіталу банку полягає в такому: а) фінансовому забезпеченні діяльності банку; б) впливу регулюючих органів на діяльність банку; в) забезпеченні захисту інтересів вкладників; г) усі відповіді правильні.
33. До власних ресурсів банку належать: а) нерозподілений прибуток банку; б) бюджетні кошти на рахунках банку. в) внески населення; г) відповідь Б і В
34. Рішення про випуск акцій приймають: а) рада директорів; б) збори акціонерів; в) голова правління; г) Національний банк України.
35. Ставки рефінансування Національного баку України — це: а) виражена у відсотках плата за кредити, що надаються комерційним банкам, яка встановлюється Національним банком України з метою впливу на грошовий оборот і кредитування, облікова та ломбардна відсоткові ставки; б) виражена у відсотках плата, що береться Національним банком України за рефінансування комерційних банків шляхом купівлі векселів до настання терміну платежу за ними і утримується з номінальної суми векселя; в) найнижча серед ставок рефінансування; г) орієнтир ціни на гроші.
36. Ощадний (депозитний) сертифікат — це: а) письмове свідоцтво банку про депонування коштів; б) посвідчення права вкладника або його правонаступника на отримання суми депозиту та відсотків за ним після завершення встановленого терміну; в) цінний папір; г) усі відповіді правильні.
37. Банки в Україні відкривають рахунки: а) зареєстрованим у встановленому чинним законодавством порядку юридичним особам; б) фізичним особам — суб’єктам підприємницької діяльності; в) філіям, представництвам, відділенням та іншим відокремленим підрозділам підприємств, виборчим фондам, представництвам юридичних осіб — нерезидентів, зарубіжним інвесторам, фізичним особам на умовах, викладених в Інструкції та договорі між установою банку і власником рахунка; г) усі відповіді правильні.
38. Гроші приймаються від клієнтів за такими документами: а) грошовими чеками; б) заявою на внесення готівки; в) видатковими касовими ордерами; г) книгою обліку прийнятих і виданих грошей.
39. Якщо клієнт одержує гроші за кількома видатковими документами з різних рахунків, касир видає гроші: а) за кожним документом окремо; б) за кількома документами одразу; в) не видає; г) правильної відповіді немає.
40. Якщо гроші не були перелічені одержувачем, не відходячи від каси, у разі виявлення недостачі: а) претензії приймаються і сума відшкодовується за рахунок винного; б) претензії про відшкодування банком не приймаються; в) гроші не відшкодовуються, але керівництво вживає заходів підсилення касової дисципліни; г) правильної відповіді немає.
41. Видаткові документи можуть передаватись до каси: а) через технічні пристрої; б) через завідувача каси; в) через особу, яка одержує гроші; г) правильної відповідь немає.
42. Прийняті гроші після завершення операційного дня вечірніми касами повинні бути зараховані на відповідні рахунки: а) у той же день; б) не пізніше наступного робочого дня; в) не пізніше кількох наступних днів; г) усі відповіді правильні.
43. Прибуткові касові документи, якими оформлюються платежі від фізичних осіб: а) можуть не відповідати встановленим формам; б) повинні мати чітко встановлену форму; в) можуть мати незаповнені реквізити; г) правильної відповіді немає.
44. Ключі від грошових сховищ банку не повинні знаходитись: а) у охоронця; б) у завідувача каси; в) у головного бухгалтера; г) у керівника банку.
45. Розрахункові документи, що надійшли до банку протягом операційного дня, повинні бути відображені в бухгалтерському обліку банку: а) у той же день; б) наступного дня виходячи із залишків на початку операційного дня; в) виходячи із залишків коштів на кореспондентському рахунку банку, але не пізніше двох днів; г) виходячи із залишків коштів на кореспондентському рахунку банку, але не пізніше трьох днів.
46. Непокритий аккредитив — це такий: а) який не може бути змінений або анульований без згоди постачальника, для якого був відкритий; б) який може бути анульований банком - емітентом без попередньої згоди постачальника; в) за яким виплати постачальнику гарантує банк; г) правильної відповіді немає.
47. Вибір форми безготівкових розрахунків здійснюється: а) контрагентами за контрактом; б) самостійно підприємством; в) банком; г) за рішенням торгово-промислової палати.
48. Документ, що становить письмово оформлене доручення клієнта установі обслуговуючого банку на перерахування грошових коштів зі свого рахунка — це: а) платіжна вимога-доручення; б) платіжне доручення; в) розрахунковий чек; г) вексель.
49. Розрахунки платіжними дорученнями застосовуються: а) у порядку оплати за поставлені товари і надані послуги; б) для безакцептного списання належних сум грошових коштів; в) для здійснення платежів за зовнішньоекономічними контрактами; г) усі відповіді правильні.
50. Контроль банку за умовами відвантаження товарів бенефеціаром може передбачати така форма розрахунків: а) вексель; б) інкасове доручення; в) акредитив; г) чек.
51. Для виконання касової роботи в установі банку відкриваються такі каси: а) операційна і перерахунку; б) вечірня і валютна; в) приходна і видаткова; г) відповідь Б і В.
52. Неконвертованими є валюти, що повністю зберегли валютні обмеження на всі валютні операції: а) як для резидентів, так і для нерезидентів; б) тільки для резидентів; в) тільки для нерезидентів.; г) немає правильної відповіді.
53. Дебетна платіжна картка надає право: а) фізичній особі — держателю розпоряджатися картрахунками юридичної особи; б) розпоряджатися картрахунком у межах залишку коштів на ньому; в) здійснювати операції за дебетом картрахунка в межах встановленого банком - емітентом ліміту кредиту; г) фізичній особі — утримувачу розпоряджатися власним рахунком.
54. Акредитив, який може бути змінений або анульований тільки за згодою бенефеціара, на користь якого він був відкритий, називається: а) депонованим; б) непокритим; в) відкличним; г) безвідкличним.
55. Одержавши видатковий документ, касир банку не зобов’язаний: а) перевіряти наявність коштів на рахунку клієнта; б) перевіряти наявність і тотожність підписів посадових осіб банку, які мають право дозволяти видачу грошей; в) перевіряти посвідчення особи клієнта; г) запитувати одержувача про суму грошей, яку він одержує.
56. До складу кредитних операцій банку з векселем належать: а) зобов’язання заплатити за векселем замість платника; б) облік векселя; в) приймати векселі на інкасо; г) всі відповіді правильні.
57. Простий вексель складають: а) боржник; б) кредитор; в) банк; г) кредитор, боржник і банк.
58. Вексель — це: а) наказовий фінансовий документ; б) вид іменного цінного паперу; в) абстрактне письмово оформлене боргове зобов’язання законодавчо встановленої форми, в основу якого покладено сукупність економічних і правових відносин комерційного кредиту; г) усі відповіді правильні.
59. Векселедавцем може бути: а) особа, яка видала вексель; б) особа, яка акцептувала вексельне зобов’язання; в) юридична особа, яка має активну і пасивну векселездатність; г) будь-яка юридична чи фізична особа, яка видала вексель та не позбавлена прав брати зобов’язання і відповідати за них.
60. Зазначте, чи підлягає ліцензуванню і державній реєстрації видача векселів: а) емісія векселів потребує ліцензування та державної реєстрації; б) для видачі векселя потрібно опублікувати проспект емісії; в) видачу векселя слід затвердити рішенням загальних зборів акціонерів; г) контроль за видачею векселів здійснює векселедавець.
61. Акцепт на переказному векселі робиться з метою: а) засвідчити безумовну згоду акцептанта повністю і своєчасно виконати всі умови тексту векселя; б) засвідчити позначку платника на векселі; в) засвідчити факт попереднього пред’явлення векселя до платежу; г) покращити інвестиційні можливості векселя.
62. Частково конвертовані валюти — це валюти країн: а) де існують валютні обмеження на певні валютні операції або тільки для нерезидентів; б) де існують валютні обмеження для резидентів; в) де не існують валютні обмеження для нерезидентів на поточні операції; г) усі відповіді правильні.
63. При здійсненні платежу за векселем слід дотримувати таких правил: а) сплатити вексельну суму законному тримачеві за наявності у нього дієздатного векселя та за умов своєчасності пред’явлення векселя і засвідчення платежу розпискою, а також вручення погашеного векселя платникові; б) у відповідь на вимогу векселетримача заплатити платник висуває вимогу повторного пред’явлення цього векселя до платежу; в) вексель до платежу пред’являє особа, яка не вказана як векселетримач чи посередник; г) після збігу терміну позову за погашеним векселем.
64. Вексельна форма розрахунків — це: а) розрахунки між постачальником і платником за товари (послуги) із відстроченням виплати; б) письмове розпорядження власника рахунка банку перерахувати певну суму зі свого рахунка на рахунок отримувача грошей; в) розрахунки між постачальником і платником за товари (послуги) із відстроченням виплати на основі спеціального документа; г) немає правильної відповіді.
65. Переказний вексель — це: а) письмовий документ, що містить зобов’язання особи, яка видала вексель (боржник), виплатити власнику векселя вказану суму; б) зобов’язання банку — емітенту векселя виплатити вказаній у векселі особі відповідну суму в установлений термін; в) письмовий документ, який містить зобов’язання особи, яка видала вексель (трасант), виплатити вказану у векселі суму третій особі; г) немає правильної відповіді.
66. До кредитних операцій комерційного банку з векселями належать: а) зобов’язання сплатити вексель за платника; б) облік векселя; в) прийняття векселя на інкасо для отримувача платежу; г) усі відповіді правильні.
67. Фінансовий стан позичальника, що належить до класу "В", означає: а) фінансова діяльність ефективна й існує можливість утримання її на такому рівні надалі; б) фінансова діяльність задовільна; в) фінансова діяльність незадовільна; г) фінансова діяльність добра.
68. Максимальна величина кредиту залежить: а) від розміру статутного капіталу; б) від розміру власних ресурсів; в) від розміру робочих активів; г) від рівня кредитоспроможності клієнта.
69. Величина кредитних вкладень комерційного банку обмежується: а) 25 % власного капіталу банку; б) обсягом ресурсів банку; в) 8-кратним розміром власних коштів банку; г) 10 % власних коштів банку.
70. Комерційним банком розглядаються заявки підприємств з метою такого кредитування: а) поповнення статутного капіталу; б) закупівля продовольчих товарів; в) придбання корпоративних цінних паперів; г) видача заробітної плати.
71. Лізинговий кредит — це: а) особливий вид економічних відносин з приводу надання кредитів під заставу нерухомого майна; б) відносини між юридичними особами, які виникають у разі оренди майна і супроводжуються укладенням лізингової угоди; в) кредит, який надається тільки в національній грошовій одиниці фізичним особам — резидентам України на придбання споживчих товарів тривалого користування та послуг; г) кредит, що надається шляхом акумулювання кредитних ресурсів у певному банку з подальшим наданням їх суб’єктам господарської діяльності.
72. Іпотечний кредит — це: а) відносини між юридичними особами, які виникають у разі оренди майна і супроводжуються укладенням лізингової угоди; б) кредит, який надається тільки в національній грошовій одиниці фізичним особам — резидентам України на придбання споживчих товарів тривалого користування та послуг; в) особливий вид економічний відносин з приводу надання кредитів під заставу нерухомого майна; г) кредит, що надається шляхом акумулювання кредитних ресурсів у певному банку з подальшим наданням їх суб’єктам господарської діяльності.
73. Шляхом списання банком коштів з рахунка клієнта понад залишок коштів на цьому рахунку надається такий вид кредиту: а) факторинг; б) акцептний кредит; в) форфейтинг; г) овердрафт.
74. Інвестиційні операції комерційного банку — це: а) операції із залучення тимчасово вільних коштів від населення; б) діяльність банку з розміщення ресурсів у цінні папери, нерухомість, статутні фонди підприємств, дорогоцінні метали та інші об’єкти вкладень; в) надання коштів у тимчасове користування клієнтами банку; г) усі відповіді правильні.
75. Банківські інвестиції — це: а) довгострокові кредити на фінансування затрат капітального характеру та вкладення коштів у цінні папери; б) кошти емітентів цінних паперів; в) довгострокові депозити; г) правильної відповіді немає.
76. Банківський портфель цінних паперів виконує функцію: а) стабілізації доходів фінансової установи незалежно від фаз ділового циклу; б) зниження податкового тягара банку; в) забезпечення гнучкості банківського портфеля активів; г) усі відповіді правильні.
77. До основних чинників, що визначають напрям і цілі інвестиційної політики банку, належать: а) дохід; б) дохід, ліквідність, ризик; в) достатність, дохід, ризик; г) правильної відповіді немає.
78. Капітальні вкладення здійснюються у формі: а) вкладень коштів у відтворення основних фондів шляхом нового будівництва, розширення, реконструкції, технічного переоснащення діючих підприємств; б) вкладень коштів у відтворення оборотних фондів шляхом нового будівництва, розширення, реконструкції, технічного переоснащення діючих підприємств; в) вкладень коштів у цінні папери; г) правильної відповіді немає.
79. Невизначеність доходу інвестиційного портфеля банку зумовлена дією: а) кредитного ризику; б) ризику доходу; в) ринкового та інфляційного ризиків; г) усі відповіді правильні.
80. До основних умов ефективної інвестиційної діяльності банків належать: а) функціонування розвиненого фондового ринку у країні; б) диверсифікованість інвестиційного портфеля за видами, термінами та емітентами цінних паперів; в) достатність законодавчої та нормативної бази; г) усі відповіді правильні.
81. Інвестиційні операції банків здійснюються за рахунок таких ресурсів: а) усіх наведених нижче; б) власних; в) залучених; г) запозичених.
82. Інвестиційний портфель банку — це сукупність цінних паперів: а) розміщених банком з метою отримання доходів; б) власного боргу; в) придбаних банком з метою отримання доходів і підтримання ліквідності; г) усі відповіді правильні.
83. Асоційована компанія — це компанія, в якій інвестор володіє: а) 20 % або більшою частиною капіталу, однак асоційована компанія не є його дочірньою; б) 50 % або більшою частиною капіталу компанії; в) менше 50 % капіталу, але може управляти фінансовою і виробничою політикою підприємства; г) менше 20 % капіталу і має представництво у складі директорів компанії.
84. Емісійний дохід обліковується банком у складі: а) поточних доходів банку; б) основного капіталу; в) додаткового капіталу; г) доходів майбутніх періодів.
85. Пасивна стратегія управління портфелем цінних паперів передбачає: а) використання спеціалістами банку прогнозів стану різних секторів фінансового ринку для коригування структури портфеля цінних паперів; б) продаж цінних паперів інвесторам; в) надання клієнтам кредитів під заставу цінних паперів; г) структурування портфеля цінних паперів залежно від їх дохідності.
86. Валютні рахунки в Україні відкриваються уповноваженими банками: а) для резидентів і нерезидентів; б) для резидентів; в) для нерезидентів; г) для юридичних осіб.
87. До поточних товарних операцій в іноземній валюті в Україні належать: а) розрахунки за зовнішньо-економічними договорами; б) виплата готівкової іноземної валюти за платіжними документами; в) виплата авторських гонорарів; г) немає правильної відповіді.
88. До поточних неторговельних операцій в іноземній валюті в Україні належать: а) переказ коштів за межі України за навчання, лікування; б) виплата авторських гонорарів; в) виплата готівкової іноземної валюти за чеками та пластиковими картками; г) усі відповіді правильні.
89. Найвигіднішою для імпортера формою платежу є така: а) відкритий рахунок; б) оплата після відвантаження; в) документарне інкасо; г) документарний акредитив.
90. При розрахунках у формі банківського переказу бенефеціаром є: а) експортер; б) імпортер; в) банк імпортера; г) банк експортера.
91. Найвигіднішою формою акредитиву для експортера є акредитив: а) відкличний; б) безвідкличний підтверджений; в) непідтверджений; г) документарний.
92. Банківські рахунки в іноземній валюті бувають: а) поточні; б) депозитні; в) розрахункові; г) усі відповіді правильні.
93. Кошти юридичних осіб-резидентів, отримані за платіжнми документами, надісланими з-за кордону, зараховуються на такий рахунок: а) поточний в іноземній валюті; б) розрахунковий в іноземній валюті; в) поточний в національній валюті; г) вкладний в іноземній валюті.
94. Безпосередньо на поточний рахунок в іноземній валюті юридичної особи-резидента зараховуються: а) кредити від кредиторів; б) кредити з кредитного рахунка; в) благодійні внески юридичних осіб-резидентів; г) державне мито, митні збори в готівковій формі.
95. Дата валютування — це: а) дата постачання коштів на рахунок контрагента; б) дата укладення угоди; в) фіксація курсу національної одиниці в іноземній валюті на певний момент; г) дата планового розрахунку за поставлені товари, послуги.
96. Пряме котирування — це: а) вартість одиниці іноземної валюти, що виражається в національній валюті; б) вартість одиниці національної валюти, що виражається в певній кількості іноземної; в) курс, згідно з яким банк продає валюту; г) немає правильної відповіді.
97. Крос-курс — це: а) співвідношення між двома валютами, яке визначено через їх курс до третьої валюти; б) різниця між курсами продавця та покупця; в) курс, згідно з яким банк продає валюту; г) усі відповіді правильні.
98. Термінова угода — це: а) конверсійна угода з поставкою обумовленої суми іноземної валюти в певний термін після укладення угоди за курсом, зафіксованим на момент її укладення; б) конверсійна форвардна операція з обумовленням нефіксованої дати поставки валюти; в) одинична конверсійна форвардна операція з обумовленням наявності певної дати валютування; г) комбінація двох протилежних конверсійних операцій.
99. Предмет кореспондентських міжбанківських відносин становлять: а) ділові відносини між двома банками; б) співробітництво між банками; в) договірні відносини між банками про здійснення розрахунків; г) ведення рахунків в іноземній валюті.
100. Кореспондентський рахунок — це спеціальний рахунок, що відкривається: а) банківськими та іншими установами; б) тільки банківськими установами; в) фінансовими установами; г) нефінансовими установами.
101. Єдиний рахунок, за яким проводяться всі операції банку з клієнтом, зокрема і з використанням кредиту, називається: а) овердрафтом; б) контокорентом; в) акцептним кредитом; г) приватним рахунком.
102. Банк у лізинговому бізнесі може брати участь: а) як лізингоодержувач, лізингодавець, засновник лізингової компанії, кредитор; б) тільки як лізингодавець; в) тільки як кредитор і лізингоодержувач; г) правильної відповіді немає.
103. Банк може здійснювати лізингові операції за рахунок: а) залучених коштів; б) як власних, так і залучених коштів; в) тільки власних коштів; г) правильної відповіді немає.
104. Зворотний лізинг означає таке: а) об’єкт лізингу може бути повторно переданий у користування іншому лізингоодержувачу; б) між суб’єктами лізингу укладається багатостороння угода та залучаються кілька кредиторів; в) лізингодавець придбав майно у власника з наступним переданням останньому цього майна в лізинг; г) між суб’єктами лізингу укладається багатостороння угода та залучається один кредитор.
105. Лізинг, згідно з яким усі витрати щодо обслуговування орендованого майна бере на себе лізингоодержувач, називається: а) внутрішнім; б) чистим; в) фіктивним; г) "мокрим".
106. Ризик випадкового пошкодження об’єкта оперативного лізингу, якщо інше не передбачено договором лізингу, несе: а) посередник-кредитор; б) лізингоодержувач; в) лізингодавець; г) усі відповіді правильні.
107. Учасниками факторингової операції можуть бути: а) покупець; б) постачальник товарів; в) посередник (фактор) в особі комерційного банку або факторингової компанії; г) покупець, постачальник товарів, посередник (фактор) в особі комерційного банку або факторингової компанії.
108. Договір факторингу з правом регресу передбачає таке: а) фактор бере на себе ризик щодо одержання грошових коштів від покупців; б) дебітори клієнта повідомляються про укладення договору факторингу і пропонується здійснювати платежі безпосередньо фактору; в) фактор повертає постачальнику розрахункові документи, від оплати яких відмовився покупець, і вимагає повернення коштів; г) не передбачає повідомлення дебіторів про укладення договору факторингу; кошти переказуються постачальнику, який розраховується з фактором самостійно.
109. До учасників валютного ринку України, які здійснюють торгівлю банківськими металами в Україні, не належать: а) Українська фондова біржа; б) Українська міжбанківська валютна біржа; в) Національний банк України; г) уповноважені банки та уповноважені фінансово-кредитні установи на підставі ліцензії НБУ на право здійснення відповідних операцій з валютними цінностями.
110. До оптової торгівлі банківськими металами, яка здійснюється на УМВБ, належать операції купівлі-продажу: а) за однією угодою або з одним контрагентом протягом робочого дня не більше як 100 грамів золота, платини чи металів платинової групи або 1000 грамів срібла у зливках чи монетах у кількості більше як 10 золотих, платинових або срібних монет; б) за однією угодою або з одним контрагентом протягом робочого дня більше як 100 грамів золота, платини чи металів платинової групи або 1000 грамів срібла у зливках чи монетах у кількості більше як 10 золотих, платинових або срібних монет; в) за однією угодою або з одним контрагентом протягом робочого дня більше як 1000 грамів золота, платини чи металів платинової групи або 1000 грамів срібла у зливках чи монетах у кількості більше як 10 золотих, платинових або срібних монет; г) за однією угодою або з одним контрагентом протягом робочого дня більше як 100 грамів золота, платини чи металів платинової групи або 1000 грамів срібла у зливках чи монетах у кількості більше як 100 золотих, платинових або срібних монет.
111. Операції з банківськими металами на валютному ринку України здійснюються: а) лише з фізичним постачанням металів; б) без фізичного постачання металів; в) з фізичним постачанням металів і без постачання; г) правильної відповіді немає.
112. При незмінному обсязі строкових депозитів загальна ліквідність банку збільшуватиметься, якщо: а) зменшуватимуться поточні активи; б) банк скористається МБК; в) зменшуватиметься обсяг вкладень банку в основні засоби; г) поліпшиться якість кредитного портфеля.
113. Розмір відрахувань до резервного фонду банку повинен бути не менше: а) 5 % прибутку банку; б) 1 % прибутку банку; в) 5 % прибутку банку і не більше 25 % регулятивного капіталу; г) 10 % прибутку банку і не більше 25 % регулятивного капіталу.
114. Монетарні метали — це: а) золото та метали іридієво-платинової групи; б) ювелірні вироби; в) побутові вироби із золота; г) золотий брухт.
115. Загальна прибутковість банківських активів відповідно зменшується зі збільшенням: а) високоліквідних активів; б) короткострокових кредитів; в) сукупних активів; г) чистого прибутку.
116. До найліквідніших активів за ступенем ризику належать: а) готівка; б) боргові цінні папери центральних органів виконавчої влади, що рефінансуються та емітовані НБУ; в) боргові цінні папери місцевих органів виконавчої влади; г) короткострокові та довгострокові кредити, надані центральними органами виконавчої влади.
117. Привілейовані акції можуть бути випущені на суму, що не перевищує: а) 25 % статутного капіталу акціонерного банку; б) 10 % статутного капіталу акціонерного банку; в) 15 % статутного капіталу акціонерного банку; г) 5 % статутного капіталу акціонерного банку.
118. Облігації випускаються на суму, що не перевищує: а) 25 % статутного капіталу банку; б) 20 % статутного капіталу банку; в) 30 % статутного капіталу банку г) 15 % статутного капіталу банку.
119. Ліквідність цінних паперів — це: а) їх ринкова вартість; б) їх здатність швидко і беззбитково перетворюватись на грошові кошти; в) номінальна вартість; г) їх дохідність.
120. Зазначте неправильне твердження. У кредитній консорціумній угоді можуть брати участь: а) один банк і кілька позичальників; б) кілька банків і позичальників; в) кілька банків та один позичальник; г) немає правильної відповіді.
121. Кредитування банком господарюючих суб’єктів належить: а) до активних операцій; б) до пасивних операцій; в) до послуг, які надають банки клієнтам; г) усі відповіді правильні.
122. Пролонгованим вважається кредит: а) який своєчасно не погашений позичальником; б) за яким банк прийняв рішення про відстрочення погашення; в) за яким існують прострочені платежі, але термін дії угоди ще не закінчився; г) безнадійний.
123. Розмір і порядок стягнення пені та штрафів за невиконання або неналежне виконання кредитних зобов’язань позичальника визначається: а) чинним законодавством; б) кредитною угодою; в) чинним законодавством і кредитною угодою; г) рішенням Кредитного комітету банку.
124. Кредитоспроможність позичальника — це: а) його здатність своєчасно погасити заборгованість за позичкою і відсотками; б) його можливість користування банківським кредитом; в) його здатність своєчасно розраховуватись з власними кредиторами; г) усі відповіді правильні.
125. Ліміт кредитування як засіб захисту від кредитного ризику означає: а) граничну суму кредиту, яку позичальник може отримати в банку; б) граничну суму ресурсів, яку банк може розмістити у кредитні операції; в) обмежену кількість клієнтів, яким банк може видавати кредити; г) немає правильної відповіді.
126. Контроль за цільовим використанням кредитних коштів здійснює: а) банк; б) клієнт (позичальник); в) податкова адміністрація; г) не здійснюється контроль.
127. Принцип платності означає таке: а) позичальник сплачує відсотки банку за користування кредитом; б) банк одержує комісійну винагороду від позичальника за оформлення кредитної угоди; в) банк несе витрати у процесі здійснення кредитних операцій; г) усі відповіді правильні.
128. Цільовий характер кредитування означає: а) видання кредитів у межах наявних кредитних ресурсів банку; б) диверсифікацію банківських ресурсів, розміщених в активні операції; в) вкладення коштів банку в конкретні господарські процеси; г) здійснення банком тільки одного виду кредитування.
129. Погашення кредиту позичальником здійснюється: а) одноразовим платежем у кінці терміну дії кредитного договору; б) у розстрочку рівними частинами протягом усього терміну дії кредитного договору; в) у порядку, визначеному кредитною угодою; г) не здійснюється.
130. Гарантія як спосіб захисту від кредитного ризику — це: а) зобов’язання третьої особи погасити борг позичальника в разі його неплатоспроможності; б) послуга, яку надає банк юридичним і фізичним особам; в) гарантійний лист позичальника своєчасно погасити кредит і відсотки за ним; г) вимога банку до позичальника погасити борг.
131. Кредитний ризик — це: а) видача незабезпечених кредитів; б) випадок неповернення кредиту та несплати відсотків за ним; в) вкладення коштів банку в активні операції.; г) усі відповіді правильні.
132. Відносини між банком і позичальником регулюються: а) Національним банком України; б) податковою адміністрацією; в) кредитною угодою; г) Цивільним Кодексом України.
133. Короткостроковим вважається кредит, виданий позичальнику на термін: а) 6 місяців; б) один рік; в) понад один рік; г) до одного місяця.
134. Якщо підприємство має поточні рахунки в національній та іноземній валюті, то рахунки: а) обов’язкового повинні розміщуватись в одній установі банку; б) можуть розміщуватись у різних банках; в) не можуть існувати одночасно; г) можуть розміщуватись у різних банках при умові наявності відповідного дозволу НБУ.
135. Наприкінці операційного дня касир прибуткової каси банку сформовані гроші, прибуткові документи та довідку касира здає: а) під розписку у книзі обліку прийнятих і виданих грошей завідувачу касою; б) на зберігання до грошового сховища; в) замикає в сейфі на своєму робочому місці; г) будь-який з варіантів на свій розсуд.
136. Вечірня каса банку може здійснювати такі операції: а) тільки приходні; б) тільки видаткові; в) як прибуткові, так і видаткові; г) не здійснює операцій з готівкою.
137. Касир банку віддає клієнту таку частку приходного документа: а) заяву; б) ордер; в) квитанцію; г) грошовий чек.
138. Прийом платіжних доручень до виконання проводиться протягом: а) семи календарних днів із дня їх виписування; б) п’яти календарних днів із дня їх виписування; в) трьох календарних днів із дня їх виписування; г) десяти календарних днів із дня їх виписування.
139. Грошовий оборот — це: а) формування і розподіл грошових фондів; б) розподіл виручки від реалізації продукції; в) визначення сутності грошей в Україні; г) виробництво і реалізація продукції;
140. Безготівкові розрахунки — це: а) розрахунки, які здійснюються готівкою; б) розрахунки за бартером; в) розрахунки за допомогою чеків; г) розрахунки за допомогою записів на рахунках у банках.
141. Загальний розмір додаткового капіталу банку повинен становити: а) не більше 100 % основного капіталу; б) не більше 50 % субординованого капіталу; в) не менше 10 % власного капіталу; г) не менше 25% регулятивного капіталу.
142. До недоліків депозитів на вимогу для банків належать: а) певний термін вилучення коштів із рахунка; б) відсутність виплати відсотків за рахунком (або низькі відсотки); в) невизначений термін вилучення коштів із рахунка; г) нема недоліків.
143. Банк зарахує відсотки за депозитом юридичної особи після завершення його терміну на такий рахунок: а) депозитний; б) поточний; в) позичковий; г) поточний або виплачує готівкою.
144. Грошові кошти, які можуть бути використані власником рахунка без попереднього повідомлення, становлять: а) вклад до запитання; б) строковий вклад; в) депозитний (ощадний) сертифікат; г) кредит.
145. Банк набуває статусу спеціалізованого ощадного, якщо вклади фізичних осіб становлять: а) понад 35 % пасивів банку; б) понад 50 % пасивів банку; в) 100 % пасивів банку; г) понад 25 % пасивів банку.
146. Регулятивний капітал банку складається з: а) статутного та резервного капіталу; б) основного та субординованого капіталу; в) основного та додаткового капіталу; г) немає правильної відповіді.
147. Банки формують ресурси при здійсненні таких видів операцій: а) активних; б) пасивних; в) комісійно-посередницьких; г) усі відповіді правильні.
148. Статутний капітал банку може формуватись у формі: а) нематеріальних активів; б) транспортних засобів; в) грошових коштів; г) приміщень для розміщення банку.
149. До спеціалізованих банків належать: а) універсальні; б) ощадні; в) центральні; г) комерційні.
150. Іпотечному банку для виконання основних функцій необхідно здійснити такі операції: а) розрахунково-касове обслуговування; б) кредитування торгівлі; в) кредитування під заставу нерухомості. г) фінансування експортно-імпортних операцій. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.142 сек.) |