|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Дисципліна «БЮДЖЕТНА СИСТЕМА»1. Бюджет за економічним змістом – це: а) план утворення і використання фінансових ресурсів для забезпечення функцій, які здійснюються органами державної влади України, органами влади АРК та місцевими органами самоврядування; б) загальнодержавний фонд, з якого органи державної влади отримують кошти для матеріального опосередкування свого функціонування; в) відносини щодо формування на загальнодержавному і регіональному рівнях централізованих фондів, призначених для реалізації функцій держави; г) загальне можливе обчислення майбутніх видатків та очікуваних для покриття їх доходів держави з підведеним балансом для певного майбутнього періоду часу.
2. Період дії бюджету (бюджетний період) в Україні встановлено на строк: а) з 1 квітня по 31 березня; б) з 1 липня по 30 червня; в) з 1 січня по 31 грудня; г) з 1 вересня по 31 серпня.
3. Бюджет держави є складова ланка: а) загальнодержавних фінансів; б) місцевих фінансів; в) державних фінансів; г) міждержавних фінансів.
4. Які основні функції бюджету держави? а) перерозподіл ВВП, державне регулювання і стимулювання економіки, бюджетний контроль, фінансове забезпечення соціальної політики; б) контроль за формуванням і використанням централізованого фонду грошових коштів; в) фінансове забезпечення соціальної політики; г) державне регулювання і стимулювання економіки.
5. Бюджет як фінансовий план – це: а) розпис доходів і видатків держави, який затверджується органами законодавчої і представницької влади у вигляді закону; б) план формування централізованого фонду коштів та його використання, що відображає економічну, соціальну, оборонну та міжнародну політику держави; в) плановий документ, в якому встановлюється обсяг бюджетних асигнувань, їх постатейний і поквартальний розподіли; г) план формування централізованих та децентралізованих фондів коштів та їх використання.
6. Які показники характеризують стан бюджету як фінансового плану? а) профіцит, баланс, надлишок, дефіцит; б) бюджетний дефіцит, баланс бюджету, профіцит; надлишок; в) бюджетна рівновага, дефіцит, надлишок; г) рівновага доходів і видатків бюджету, бюджетний дефіцит, перевищення доходів над видатками.
7. Як розрізняється бюджетний дефіцит відповідно до форм прояву? а) активний, пасивний; б) вимушений, свідомий; в) відкритий, прихований; г) негативний, позитивний.
8. Які є джерела покриття бюджетного дефіциту? а) державний кредит, податки, прибуток, інвестиції; б) державна позика, грошова емісія; в) надзвичайний податок, комерційний кредит, амортизаційні відрахування; г) міжнародний кредит, валютний фонд держави, монетарні метали.
9. Бюджетні асигнування – це форма: а) колективного капіталу; б) покриття витрат за рахунок позичених коштів; в) покриття витрат за рахунок власних коштів; г) державного фінансового забезпечення.
10. Яким чином поділяються бюджетно-правові норми з урахуванням часу дії? а) матеріальні і процесуальні; б) постійні та періодичні; в) юридичні і процесуальні; г) періодичні та фінансові;
11. В яких розрізах розглядається структура бюджету держави? а) бюджетний устрій та бюджетна система; б) бюджетний процес та бюджетний устрій; в) горизонтальний та вертикальний; г) склад і питома вага.
12. Які є види бюджетів? а) державний бюджет і місцеві бюджети; б) центральні та місцеві бюджети; в) централізовані та децентралізовані бюджети; г) державний бюджет, регіональні та місцеві бюджети.
13. Які бюджети входять до складу бюджетів місцевого самоврядування? а) бюджети територіальних громад міста, селища, села та їх об’єднань; б) обласні, районні, міські бюджети, бюджети районів у містах, селищ і сіл; в) централізовані та децентралізовані бюджети; г) Республіканський бюджет АРК, обласні, районні, міські бюджети, бюджети райoнів у містах, селищ і сіл.
14. Які принципи лежать в основі розподілу видатків між бюджетами? а) функціональний, економічний і відомчий; б) відомчої підпорядкованості і територіального розташування об’єктів фінансування; в) поточний і розвитку; г) поточний і капітальний.
15. На які групи поділяються доходи бюджету від загальнодержавних податків і зборів у процесі їх розподілу між окремими ланками бюджетної системи? а) податкові і неподаткові надходження; б) податкові і неподаткові надходження, доходи від операцій з капіталом, офіційні трансферти; в) закріплені і регулюючі доходи; г) загальнодержавні податки та місцеві податки та збори.
16. Які є види бюджетного субсидіювання? а) субсидія, субвенція, дотація, вилучення коштів; б) субсидія, субвенція, дотація, вилучення коштів, бюджетна позичка; в) бюджетна субсидія, державна субвенція, державна дотація; г) бюджетна субвенція, бюджетна дотація, бюджетна субсидія.
17. До бюджетної системи України належать: а) Державний бюджет України, місцеві бюджети і бюджети місцевого самоврядування; б) центральні та місцеві бюджети; в) Державний бюджет України, Республіканський бюджет АРК та місцеві бюджети; г) центральний і регіональні бюджети.
18. Як поділяються місцеві бюджети відповідно до адміністративно-територіального поділу? а) обласні, міські, районні бюджети, бюджети селищ і сіл; б) обласні, районні, міські бюджети, бюджети районів у містах, селищ і сіл; в) централізовані та децентралізовані місцеві бюджети; г) Республіканський бюджет АРК, обласні, районні бюджети, бюджети районів у містах та бюджети місцевого самоврядування.
19. Що таке бюджетна позичка? а) безпроцентне, безстрокове надання коштів з бюджетів вищого рівня бюджетам нижчого рівня на проведення цільових заходів; б) передача коштів з одного бюджету до іншого на поворотній основі з метою збалансування бюджету; в) надання коштів з бюджетів вищого рівня бюджетам нижчого рівня на покриття тимчасового касового розриву; г) передача коштів з бюджету вищого рівня до бюджету нижчого рівня з метою надання фінансової допомоги.
20. Які використовуються методи формування доходів бюджету? а) вилучення доходів з державного сектора економіки; одержання доходів від державних угідь; податковий; б) отримання доходів від державних угідь, майна і послуг; перерозподіл доходів юридичних і фізичних осіб за допомогою податків; залучення позик. в) отримання доходів від державної масності; фіскальний; залучення позик. г) пряме вилучення доходів з державного сектора; отримання доходів від державних угідь, майна і послуг; перерозподіл доходів юридичних і фізичних осіб за допомогою податків та зборів; залучення позик.
21. Які є внутрішні джерела формування доходів бюджету? а) міжнародний кредит, національне багатство, національний дохід; б) створений валовий внутрішній продукт і національне багатство; в) валовий національний продукт, державний кредит, емісійний дохід; г) податкові та неподаткові надходження.
22. Яким чином поділяються неподаткові надходження бюджету? а) доходи від власності та підприємницької діяльності; адміністративні штрафи та санкції; плата за навчання іноземних громадян у навчальних закладах; інші надходження. б) надходження від штрафів та фінансових санкцій; доходи від власності та підприємницької діяльності; Інші неподаткові надходження. в) доходи від масності та підприємницької діяльності; доходи від некомерційного та побічного продажу: надходження від сплати штрафних санкцій; інші неподаткові надходження. г) адміністративні збори та платежі, доходи від некомерційного та побічного продажу; доходи від власності та підприємницької діяльності; надходження від штрафів та фінансових санкцій; інші неподаткові надходження.
23. Яким чином поділяються доходи бюджету від операцій з капіталом? а) надходження коштів від реалізації безхазяйного майна; доходи Державного комітету України по матеріальних резервах; надходження від продажу землі; б) надходження коштів від реалізації майна, що за правом спадкоємства перейшло у власність держави; надходження від продажу державних запасів товарів; надходження від продажу землі; в) надходження від продажу основного капіталу; надходження від продажу державних запасів товарів; надходження від продажу землі та нематеріальних активів; г) надходження від продажу державних запасів товарів; надходження від реалізації безхазяйного майна і майна, що за правом спадкоємства перейшло у власність держави, та скарбів; надходження від продажу землі та нематеріальних активів.
24. Яким чином поділяються відповідно до джерел доходи бюджету, що мають вигляд офіційних трансфертів? а) поточні та капітальні офіційні трансферти; б) натуральні та грошові трансферти; в) дотації та субвенції, одержані а Державного бюджету України; з недержавних джерел; з-за кордону; г) від органів державного управління інших рівнів; з недержавних джерел; з-за кордону.
25. Якими методами можуть залучатися зовнішні джерела доходів? а) аналітичний, нормативний, прямого рахунку, балансовий; б) пряме вилучення доходів з державного сектора, податковий, позичковий, отримання доходів від державних угідь, перерозподіл доходів юридичних і фізичних осіб за допомогою податків; в) міжнародний кредит, оподаткування експортно-імпортної діяльності, прямий перерозподіл, ціновий механізм, валютне регулювання; г) створений валовий внутрішній продукт, національне багатство.
26. За якими ознаками класифікуються видатки бюджету? а) роль у відтворенні виробництва; суспільне призначення; цільове призначення; б) галузі економіки і соціальної сфери; рівні бюджетної системи; форми бюджетного фінансування; в) суспільне і цільове призначення; роль у відтворенні виробництва; галузі економіки і соціальної сфери; рівні бюджетної системи; форми бюджетного фінансування; г) роль у процесі відтворення; суспільно-цільове призначення; галузі національної економіки; рівні бюджетної системи; форми бюджетного фінансування.
27. Як поділяються видатки бюджету за формами бюджетного фінансування? а) постатейне, глобальне та змішане фінансування; б) проектне та кошторисне фінансування; в) бюджетні кредити та бюджетні трансферти; г) бюджетні кредити, бюджетні трансферти, проектне і кошторисне фінансування.
28. Як поділяються видатки бюджету за суспільним призначенням? а) виробничі і невиробничі; б) економічні, соціальні, управлінські; в) обслуговування державного боргу, економічні, соціальні, управлінські; г) соціальні, управлінські, економічні, оборонні.
29. Які є групи видатків бюджету за економічною структурою? а) поточні видатки і видатки розвитку; б) поточні і капітальні видатки; в) видатки на товари і послуги; виплата відсотків; субсидії і поточні трансфертні виплати; створення державних запасів і резервів; придбання землі і нематеріальних активів; г) сукупні, поточні і капітальні видатки, нерозподілені видатки, кредитування з вирахуванням погашення.
30. Що відображає функціональна класифікація видатків бюджету? а) поточні і капітальні видатки; б) поточні і капітальні видатки, кредитування без погашення; в) поточні видатки і видатки розвитку; г) функції держави.
31. Що відображає відомча класифікація видатків бюджету? а) фактичне використання міністерствами і відомствами бюджетних коштів; б) розподіл бюджетних асигнувань між безпосередніми отримувачами коштів з бюджету; в) фінансування поточного утримання міністерств і відомств; г) розподіл бюджетних коштів між ланками міністерств і відомств на поточні потреби.
32. Що відображає економічна класифікація видатків бюджету? а) поточні видатки і видатки розвитку; б) поточні і капітальні видатки; в) статті та підстатті видатків, елементи цільових витрат; г) поточні і капітальні видатки, кредитування з вирахуванням погашення.
33. Кошторис — це: а) бюджетні асигнування, розподілені поквартально і постатейно; б) плановий документ, в якому встановлюються обсяг бюджетних асигнувань, їх постатейний і поквартальний розподіли; в) розпис доходів і видатків, збалансованих у часі з поквартальним розподілом; г) плановий документ з переліком бажаних витрат і можливих надходжень певної бюджетної установи, їх постатейний і поквартальний розподіли.
34. Які існують види кошторисів? а) поточний, капітальний, зведений, загальний. б) на централізовані заходи, особовий, загальний, поквартальний. в) індивідуальний, зведений, на централізовані заходи, загальний. г) постатейний та поквартальний.
35. Норми витрат групуються: а) на основі фізіологічних потреб, на основі статистичних спостережень; б) за базою, характером використання, методом обчислення; в) на обов'язкові і факультативні; г) на виробничі і загальні.
36. Обсяги фінансування кошторису визначаються: а) загальними потребами бюджетної установи та її можливими доходами; б) оперативно-сітьовими показниками та нормативами видатків; в) кількістю одиниць за штатним розписом; г) фізіологічними потребами і статистичними спостереженнями.
37. Назвіть види норм за економічним змістом: а) матеріальні, факультативні, обов'язкові; б) матеріальні, фінансові, бюджетні; в) матеріальні, індивідуальні, комбіновані; г) фінансові, комбіновані, укрупнені;
38. Відмінності бюджетних норм від фінансових: а) жодних; б) за величиною; в) за джерелами забезпечення; г) бюджетна норма менша за фінансову;
39. Які показники покладено в основу складання кошторису видатків лікарень? а) рівень захворюваності в районі; б) число лікарських посад; в) кількість ліжок і ліжко-днів; г) структура штатного персоналу;
40. Які показники покладено в основу складання кошторису амбулаторно-поліклінічного закладу? а) число лікарських посад; б) кількість лікарських відвідувань; в) число працівників закладу; г) контингент медичного персоналу;
41. Як розраховується середньорічна кількість ліжок по лікарні? а) сума кількості ліжок на початок і кінець планового року, поділена на два. б) сума кількості ліжок на початок планового року і половини наново введених ліжок. в) сума кількості ліжок на початок планового року і середньорічної кількості наново введених ліжок (обчислюється діленням на 12 кількості введених нових ліжок, помножених на число місяців їх функціонування). г) з суми кількості ліжок на початок планового року і середньорічної кількості наново введених ліжок віднімається середньорічна кількість ліжок, що вибувають. д) до кількості ліжок на початок року, помножених на число місяців їх функціонування, додається кількість ліжок на кінець року, помножених на число місяців їх функціонування, і отримана сума ділиться на 12.
42. Який показник характеризує забезпеченість населення стаціонарними лікувальними закладами? а) число лікарень на даній території; б) рівень госпіталізації населення; в) число лікарів у лікарнях на 1 000 населення; г) число лікарняних ліжок на 1 000 населення.
43. Який показник використовується у плануванні амбулаторно-поліклінічної мережі? а) лікарська посада; б) лікарське відвідування; в) норма прийому хворих на годину; г) забезпеченість лікарями на 1 000 населення.
44. Який показник лежить в основі планування видатків лікарні на харчування і медикаменти? а) лікарська посада; б) одиниця медичного персоналу; в) ліжко; г) ліжко-день.
45. Яким чином розраховується число лікарських відвідувань по поліклініці за рік? а) множенням числа лікарських посад на число календарних днів і норму прийому хворих на день; б) множенням числа лікарських посад па число робочих днів і норму прийому хворих на день; в) множенням середньорічної кількості лікарських посад на число робочих днів і норму прийому хворих на день.
46. Яким чином розраховується середня ставка заробітної плати лікаря? а) місячний фонд заробітної плати по закладу ділиться на число лікарів; б) місячний фонд заробітної плати по закладу ділиться на число лікарських посад; в) місячний фонд заробітної плати по групі лікарів ділиться на число лікарських посад; г) місячний фонд заробітної плати (з урахуванням усіх доплат) по групі лікарів ділиться на число лікарів.
47. За якими принципами нормуються видатки на харчування? а) в однаковому розмірі на всі ліжка; б) диференційовано за видами ліжок; в) диференційовано за профілем ліжок; г) диференційовано залежно від підпорядкованості лікарні;
48. Які види грошових ресурсів держави використовуються для фінансування видатків медичних установ держави? а) бюджетні асигнування; б) прибуток підприємства; в) кредити банку; г) частина коштів заохочувальних фондів підприємств та організацій; д) кошти населення.
49. Від чого залежить ставка заробітної плати лікаря? а) посада, кваліфікаційна категорія; б) освіта; в) кількість відвідувань; г) посада, кваліфікаційна категорія, місцезнаходження лікарні;
50. Яким чином визначається чисельність посад лікарів в амбулаторно-поліклінічному закладі? а) виходячи з нормативу кількості ліжок на одного лікаря, який диференційовано в розрізі відділень; б) виходячи з чисельності населення в районі діяльності закладу та кількості наявних медичних закладів; в) виходячи з кількості лікарських відвідувань у розрізі спеціалістів і встановлених нормативів прийому на одного лікаря; г) виходячи з норм бюджетного фінансування;
51. Яким чином визначається чисельність посад лікарів у лікарні? а) виходячи з чисельності населення в районі діяльності закладу та кількості наявних медичних закладів; б) виходячи з норм бюджетного фінансування; в) виходячи з кількості лікарських відвідувань у розрізі спеціалістів і встановлених нормативів прийому на одного лікаря; г) виходячи з нормативу кількості ліжок на одного лікаря, який диференційовано в розрізі відділень;
52. Яким чином розраховується чисельність посад середнього і молодшого медичного персоналу у лікарні? а) відповідно до кількості посад лікарів; б) відповідно до профілю відділення; в) відповідно до кількості цілодобових постів, виходячи з нормативу кількості ліжок на один пост; г) відповідно до кількості цілодобових постів, виходячи з числа днів функціонування ліжка кожного профілю.
53. Джерела державного фінансування видатків на освіту: а) бюджетні асигнування; б) виручка від реалізації продукції та послуг; в) кошти заохочувальних фондів підприємств та організацій; г) кошти населення;
54. Види кошторисів, що складаються у закладах освіти: а) зведений, індивідуальний; б) загальний,зведений; в) індивідуальний, видатків на централізовані заходи; г) індивідуальний; загальний.
55. Які показники покладено в основу складання кошторису загальноосвітньої школи? а) кількість класів; б) кількість класів і контингент учнів; в) кількість класів, контингент учнів, число педагогічних ставок; г) кількість класів, контингент учнів, число годин за навчальним планом;
56. Яким чином можна визначити кількість педагогічних ставок, що припадаютьна один клас? а) діленням загальної суми оплати навчальних годин на кількість класів; б) множенням кількості годин педагогічного навантаження з урахуванням освіти і кваліфікаційної категорії на норму педагогічного навантаження; в) діленням нормативу педагогічного навантаження на кількість класів; г) діленням загальної кількості годин педагогічного навантаження на норматив навантаження; д) діленням загальної кількості педагогічних ставок на кількість класів.
57. Для розрахунку оплати навчальних годин вчителя необхідно: а) добуток кількості годин педагогічного навантаження і нормативу за перевірку зошитів поділити на норму педагогічного навантаження; б) добуток ставки заробітної плати і кількості годин педагогічного навантаження па тиждень поділити на норму педагогічного навантаження на тиждень; в) поділити загальну кількість годин педагогічного навантаження по групі класів на норматив навантаження; г) добуток кількості педагогічних ставок по даній групі і середньої станки зарплати.
58. Види додаткових оплат вчителя включають: а) перевірку зошитів зі спеціалізованих предметів, класне керівництво, завідування навчальним кабінетом; б) класне керівництво, завідування навчальними кабінетами, дослідними майстернями, завідування бібліотекою, ведення позакласної фізкультурної роботи; в) звання «Заслужений учитель»; г) кваліфікаційну категорію (вчитель, вчитель-методист); д) освітній рівень (вища, неповна вища, середня спеціальна освіта).
59. Педагогічна ставка в загальноосвітній школі — це: а) ставка заробітної плати; б) середня ставка заробітної плати, визначена виходячи з тарифікаційного списку; в) умовна розрахункова ставка, що відповідає нормативу педагогічного навантаження; г) ставка заробітної плати встановлена залежно від освіти та кваліфікації;
60. Ставка заробітної плати вчителя залежить від: а) освіти і кваліфікаційної категорії; б) стажу педагогічної роботи; в) фактично відпрацьованих згідно з навчальним планом годин занять; г) предмету, що викладається:
П Р И М І Т К И Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.031 сек.) |