|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
ІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУУрок № Всесвітня історія, 11 кл. Дата Тема:Воєнні дії у 1944 році
МЕТА: охарактеризувати бойові дії на фронтах Другої світової війни у 1944 р; розкрити процес відкриття Другого фронту; показати крах країн фашистського блоку; - закріпити навички аналізу історичного матеріалу, вміння розглядати історичні явища в конкретно-історичних умовах; - виховати в учнів патріотизм, повагу до ветеранів ІІ Світової війни. ТИП УРОКУ: урок засвоєння нових знань. ОБЛАДНАННЯ: підручник, карта "Друга світова війна", репродукції картин. ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ: операція "Багратіон", "визвольна місія Радянської армії", Другий фронт, антифашистські повстання. ОСНОВНІ ДАТИ: 14 січня - 29 лютого 1944 р. - наступ радянських військ під Ленінградом. 23 червня 1944 р. - початок операції "Багратіон", звільнення Білорусії. 6 червня 194 р. - відкриття Другого фронту. 1 серпня 1944 р. - Варшавське повстання. Серпень 1944 р. - перехід Румунії на бік антигітлерівської коаліції. Вересень 1944 р. - падіння монархо - фашистського режиму в Болгарії. Осінь 1944 р. - словацьке національне повстання. ХІД УРОКУ І. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ До 1944 р. війська гітлерівської Німеччини та її союзиків усе ще утримували значну частину окупованих територій. Німеччини зуміла розширити випуск озброєння, провести тотальну мобілізацію, але стратегічну ініціативу вже втратили. І навпаки, низка операцій радянського командування стала зразком воєнного мистецтва. Вже не робилися спроби здійснення широкомасштабного наступу по всьому фронту, а послідовно проводилися операції на різних ділянках. Війна висунула багато енергійних, талановитих радянських воєначальників, які не боялися приймати самостійні рішення. Ненависть до загарбників зросла. Коли радянські солдати, визволяючи міста і села, бачили сліди руйнувань і звірств, що їх чинили гітлерівці над місцевим населенням. ІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ ПЛАН 1. Бойові дії на радянсько-німецькому фронті у 1944 р., визволення території С РСР. 2. Відкриття Другого фронту в Європі. Визволення Франції. 3. Звільнення країн Східної й ЦЕНТРАЛЬНОЇ Європи. Антифашистські повстання. 4.Останній німецький наступ на Заході. 5. Бойові дії на Тихому океані. З метою вивчення теми та наступного їх обговорення організовується самостійна робота учнів. Учні опрацьовують відповідне питання уроку за підручником й виконують наступні завдання. Картка 1. Бойові дії на радянсько-німецькому фронті у 1944 р., визволення території СРСР. Запитання: Як розвивалися події на радянсько - німецькому фронті у 1944 р.? Картка 2. Відкриття Другого фронту в Європі. Визволення Франції. Запитання: 1. Коли і де було відкрито Другий фронт? 2. Як називалась оборонна лінія німецьких військ вздовж узбережжя Франції? Картка 3. Звільнення країн Східної і Центральної Європи. Антифашистські повстання. Запитання: 1.Як ви вважаєте. Вступ радянських військ у Східну Європу був визволенням чи окупацією? Свою відповідь обґрунтуйте. Картка 4. Останній німецький наступ на Заході. Запитання: 1. Яка мета німецького наступу в Арденах у грудні 1944 р.? 2. Якими були його наслідки? 3. Чому наступ не досяг мети? Картка 5. Бойові дії на Тихому океані. Запитання: 1. Оцінка найбільшої морської битви Другої світової війни між флотом союзників і японців. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |