|
||||||||||||||||||||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Форма вираження проекту: презентація, твір, створення асоціативного малюнка-схемиУрок за трагедією Вільяма Шекспіра «Гамлет» (2 год.) «Трагедія Гамлета – це трагедія пізнання людиною зла» Мета уроку: 1) формувати основні компетенції учнів засобами мистецтва слова; 2) розвивати психічні процеси та мовлення учнів; 3) виховувати самостійність у пізнавальній діяльності; естетичні смаки та позитивні емоції; свідоме ставлення до життя.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації вивченого за методомпроектів.
Обладнання: операційні карти з розробкою тематичних питань проекту План уроку
Хід уроку (перебіг навчальних ситуацій) Слово вчителя. Віддавши данину оптимізмові раннього гуманістичного світогляду в комедіях, В.Шекспір дедалі глибше й пильніше вдивлявся в сучасний йому світ. Уже в сонетах та історичних хроніках з’являються важкі роздуми про складні проблеми епохи та людську особистість. На зміну світлій вірі в добру природу людини, яка була притаманна періоду Раннього Відродження, приходить сумний аналіз суперечливої вдачі людини. Автор трагедії «Гамлет» засуджує вади сучасного світу. (Висновок. Вчення, за яким людина нібито є центром і кінцевою метою всесвіту, не підтверджувалась реальним життям. Трагедія «Гамлет» відображає кризу ренесансного світогляду.)
Актуалізація опорних знань учнів. Бесіда. - Яким чином криза ренесансного світогляду втілюється в трагедії «Гамлет»? - Які погляди на людину мав Гамлет – студент Віттенберзького університету? - Які події порушили гармонію в душі юнака? - Який душевний стан героя? - Чому Данія – в’язниця? - Які сили виступають проти Гамлета? - Чому гине Гамлет?
3. Мотивація навчальної діяльності (актуалізація чуттєвого досвіду учнів). - Чи потрібні вам отримані знання? - Навіщо? Де їх можна застосувати? (висновок: місце знань з теми – життя). Покладання мети: (спонукати учнів замислитися над сенсом життя людини. Жити – це мислити? Жити – це боротися з несправедливістю?) Проектування. Людство – «улюблене Боже створіння». Чому так вважав В.Шекспір? Він усвідомлював біди свого часу, боляче сприймав крах ренесансного світогляду, свого ідеалу – переконаності в тому, що людина прекрасна й здатна на безкінечне вдосконалення. Назва проекту (тема уроку): «Трагедія Гамлета – це трагедія пізнання людиною зла» Що треба з´ясувати, щоб виконати проект? (У чому конфлікт головного героя?) Ключове питання: «Що є людство – «улюблене боже створіння» чи гурт бридких чужаків?» Форма вираження проекту: презентація, твір, створення асоціативного малюнка-схеми. 5. Тематичні питання: Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |