|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Основні системи залізобетонних мостівКласифікація мостів
- По області застосування мости діляться на: Залізнодорожні, Автомобільні, Метромости, Пішохідні, Комбіновані (наприклад, автомобільно-залізнодорожні). - Виділяють також: трубопровідні мости, акведуки (використовуються для транспортування води) і віадуки (мости через яри або ущелини; сполучають крапки, рівні по висоті). - По конструкції мости діляться на: o Балочні — найпростіший вид мостів. Призначені для перекриття невеликих прольотів. Пролітні будови — балки, що перекривають відстань між опорами. o Висячі — основна конструкція, що несе, виконана з гнучких елементів, проїжджа частина підвішена. o Вантові — різновид висячих мостів: роль основної конструкції, що несе, виконує вантова ферма, виконана з прямолінійних сталевих канатів. Цей вигляд представляють всі найбільші по довжині і висоті прольоту мости світу. Прикладом такого моста може служити Великий Обухівський міст у Санкт-Петербурзі. o Арочні — основними конструкціями, що несуть, є арки або зведення. При цьому опорам передаються не тільки вертикальні, але і горизонтальні зусилля. o Понтонні, або наплавні — тимчасові мости на плавучих опорах. Варто відзначити окремо горбаті мости, які відрізняються своєю формою: вони істотно вигнуті вгору. - За типом проїзду: o мости для їзди зверху o низом o посередині - Розлучні мости: Мости, що розводяться підняттям середньої частини Поворотні мости: у таких мостів середня частина шарнірно укріплена на річки, що стоїть в середині, опорі. Міст розлучається поворотом середньої частини на 90°, таким чином середня частина стає паралельна руслу річки. - За матеріалом основних частин — дерев'яні мости, кам'яні мости, залізобетонні мости, сталеві мости.
Навантаження на мостові споруди а) постійні навантаження і впливи (власна вага конструкцій, вплив попереднього напруження, тиск від ваги грунту та ін).; б) тимчасові рухомі навантаження та їх впливу (вертикальні навантаження, тиск грунту від впливу тимчасового вертикального навантаження та ін).; в) інші тимчасові навантаження і впливи (вітрове навантаження, льодове навантаження та ін.)
Основні системи залізобетонних мостів Існує кілька систем железобетонніх мостів: балкові, рамні, арочні і комбіновані. -Балочні розрізні системи (рис. 2.12, а) використовують для пе рекритія невеликих прольотів (6-42 м). Нерозрізні балкові мости (рис. 2.12, б) застосовують при прольотах від 30-40 до 100 - 130 м. -У консольних системах (рис. 2.12, в) підвісні прогонові будови прольотом l1 спираються на консолі l2 основних пролітних будов. - Рамні системи мостів (рис. 2.12, г) застосовують при прольотах 30-60 м -Рамно-балкові системи (рис. 2.13, а) мостів виходять з рамних і підвісних прогонових будов, шарнірно опертих на консолі рам. Прольоти таких систем можуть бути в межах від 40 до 150 м. У рамно-консольних системах Т-подібні рами шарнірно свя зани між собою (рис. 2.13, б). Такі системи застосовують для прольотів 60-200 м. -При міцних грунтах в підставі опор можливе застосування мостів арочних систем (рис. 2.14, а). Арками залізобетон них мостів перекривалися прольоти від 50 до 390 м.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |