|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Відносини між вчителем та учнямиЧистий аркуш На уроці української мови в п’ятому класі учні самостійно виконують вправу. Вчителька помічає, що Сашко старанно працює. Взагалі ж він двієчник, і ставлення до нього іронічно-поблажливе. Маленький, худенький, завжди неначе трошки наляканий. На контрольних Сашко найчастіше байдикує, дивлячись винуватими очима на вчителя, а в кращому випадку списує в сусідів. Сьогодні ж працює. Матеріал нескладний. Сашко цілком може з цим упоратися. - Молодець, Сашко, - вирішила похвалити його Олена Володимирівна, - як приємно дивитися на тебе, коли ти думаєш, працюєш - А ви йому п’ятірку поставите, - насмішкувато говорить хтось із хлопчиків, і всі сміються: Сашко і п’ятірка – речі несумісні. - Поставлю, якщо зробить, - трохи підвищує голос учителька. – Коли закінчите, я перевірю ваші роботи. Роботу закінчено, вчителька перевіряє зошити. Ось, нарешті, до неї підходить Сашко. Вчителька бере його зошит і раптом бачить що записано номер вправи, а далі - чистий аркуш. На великий подив учнів Олена Володимирівна оголосила: “Сідай, Сашко, п’ять”. Клас був вражений – перша п’ятірка Сашка. Він сів, зошит відразу заховав у портфель. Коли учні виходили з класу, Олена Володимирівна покликала Сашка: “Я буду сьогодні в школі до п’ятнадцятої години. Зроби вправу й покажи мені. Добре?”. О п’ятнадцятій, коли вона вже збиралася додому, Сашко, захекавшись, вбіг до кабінету й поклав зошит. Вправа була виконана бездоганно. І стільки радості було в його оченятах, що вчителька повірила: він не безнадійний. 1. Як ви оцінюєте дії вчительки? Порівняйте позицію педагога з іншими варіантами вирішення ситуації: 2. Яка користь від ще однієї двійки? Може, просто сказати: ”Сідай, Сашко”? 3. Оцінку слід ставити таку, якої учень заслуговує, а не ходити біля ледаря ”на задніх лапках” 4. Треба розібратися в психологічному стані та родинній ситуації, в якій живе Сашко.
Цвях ганьби Нас, батьків, запевняли, що нашим дітям пощастило: Наталія Євгеніївна – кращий методист району. Через тиждень вона зажадала приклеїти або пришити петельки з ниток до зошитів. Я не міг збагнути: ”Для чого?”. Син пояснив: у класну дошку забито цвях ганьби. На нього вішають Розгорнутий зошит, коли там з’явиться двійка. Для цього й потрібна петелька. Оцінка виводиться червоним олівцем на пів сторінки, щоб видно було навіть із задньої парти. 1. Проаналізуйте дії вчительки? 2. Чи правильно вчителька чинить по відношенню до учнів? 3. Чи чинить вчителька правильно?
Відносини між вчителем та учнями. На самому початку уроку, або після того, як ви провели декілька занять, учень заявляє вам: ”я не думаю, що ви, як педагог, зможете нас чого небудь навчити”
1. Як ви відреагуєте на це? 2. Чи зробите ви для себе якісь висновки після почутого?
Ви приступили до проведення уроку, всі учні заспокоїлись, настала тиша, і раптом в класі хтось гучно засміявся. Коли ви, не встигнувши нічого сказати, зацікавлено і здивовано подивилися на учня, який засміявся, він, дивлячись вам просто в очі, заявив: “мені завжди смішно дивитися на вас, і хочеться сміятися, коли ви починаєте вести уроки”.
1. Як ви відреагуєте на це? 2. Який ви вважаєте є правильний вихід із даної ситуації?
Вчитель дає учню завдання, а той не хоче його виконати і при цьому говорить: ”я не хочу цього робити!”
1. Якою повинна бути ваша реакція? 2. Що повинна відповісти вчителька учневі?
Учень розчарований своїми успіхами у навчанні, сумнівається в своїх здібностях і в тому, що йому коли-небудь вдасться належним чином зрозуміти і засвоїти матеріал, і говорить вчителеві: ” як ви думаєте, вдасться мені коли-небудь вчитися на відмінно і не відставати від інших учнів в класі?”
1. Що повинна відповісти вчителька? 2. Як можна допомогти хлопчикові у даній ситуації?
Учень говорить вчителеві: ” на два найближчих уроки, які ви проведете, я не піду, так як в цей час хочу піти погуляти з друзями!” 1. Як йому потрібно відповісти? 2. Чи варто повідомити про це батьків чи дирекцію школи? Список використаної літератури: 1. http://www.nenc.gov.ua/doc/vvv/12_2009/Prakt_zanat_pedag/P_pedagog_situac.pdf 2. Молчанова О. Педагогічне спілкування/ О. Молчанова // Психолог. – 2009 р. - №365-366 3. Молчанова О. Педагогічне спілкування/ О. Молчанова // Психолог. – 2009 р. - №365-366 4. http://www.nenc.gov.ua/doc/vvv/12_2009/Prakt_zanat_pedag/P_pedagog_situac.pdf 5. Молчанова О. Педагогічне спілкування/ О. Молчанова // Психолог. – 2009 р. - №365-366 6. Молчанова О. Педагогічне спілкування/ О. Молчанова // Психолог. – 2009 р. - №365-366 7. Молчанова О. Педагогічне спілкування/ О. Молчанова // Психолог. – 2009 р. - №365-366
Міністерство науки і освіти, молоді та спорту України Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка ІНДЗ на тему:”Педагогічні ситуації”
Виконала: студентка групи ПО-23 Карман Наталія Перевірила: Кодлюк Я. П. Тернопіль 2013 Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |