АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Укладення, зміна та розірвання договору

Читайте также:
  1. Визначення рівноважного обсягу національного виробництва у кейнсіанських моделях мультиплікатора. Зміна рівноваги та мультиплікативний ефект. Рецесійний та інфляційний розрив.
  2. Відповідальність сторін за невиконання договору.
  3. Відповідальність сторін за невиконання договору.
  4. Відповідальність сторін за невиконання договору.
  5. Відстрочка або розстрочка Виконання, зміна способу і порядку Виконання рішення суду
  6. Вопрос Зміна та розірвання господарських договорів.
  7. Вопрос Поняття та ознаки господарського договору.
  8. Встановленні тарифів на послуги, якщо, відповідно до законодавства, ці тарифи можуть бути встановлені за згодою сторін господарського договору.
  9. Загальний порядок укладення трудового договору. Фактичний допуск до роботи
  10. Зміна або розірвання господарських договорів в одноособовому порядку не допускається, якщо інше не передбачене законом або договором.
  11. Зміна етичних домінант в концепціях стоїків, епікурейців і скептиків
  12. Зміна кримінально-правової кваліфікації

Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Причому договір вважається укладеним за умови збігу волевиявлень, що називається згодою. Погодження умов договору проходить принаймні дві стадії: оферта та акцепт. (гл. 53 ЦК).

Оферта – пропозиція однієї сторони (оферента) укласти договір, яка адресована одній чи кільком особам. Характерними ознаками оферти є:

- її може зробити кожна із сторін майбутнього договору;

- вона має містити істотні умови договору;

- має бути адресована конкретній особі (пропозиції адресовані невизначеному колу осіб (реклама) – є запрошення робити пропозицію укласти договір);

- виражає намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов’язаною у разі її прийняття.

За загальним правилом, надіслання оферти зв’язує особу, яка її надіслала. Це означає, що у разі безумовного прийняття її іншою особою, оферент стає стороною в договірному зобов’язанні. Оферту може бути відкликано до моменту або в момент її одержання адресатом. Вона може бути зроблена із зазначенням або без зазначення строку для відповіді.

Акцепт – прийняття цієї пропозиції іншою стороною (акцептантом). Акцепт має бути повним і безумовним. Це означає, що акцептант повністю погоджується із запропонованими умовами договору. Якщо особа, яка одержала пропозицію укласти договір, у межах строку для відповіді вчинила дію відповідно до вказаних у пропозиції умов договору (відвантажила товар, виконала роботу, сплатила відповідну суму), яка засвідчує її бажання укласти договір, ця дія є прийняттям пропозиції. Особа, яка прийняла пропозицію, може відкликати свою відповідь, повідомивши про це особу, яка зробила пропозицію укласти договір, до моменту або в момент одержання нею відповіді про прийняття пропозиції.

Якщо у пропозиції укласти договір вказаний строк для відповіді, договір є укладеним, коли особа, яка зробила пропозицію, одержала відповідь про прийняття пропозиції протягом цього строку.

Якщо оферта зроблена усно, без зазначення строку для відповіді, договір вважається укладеним, якщо друга сторона негайно заявила про її прийняття.

Якщо оферта зроблена письмово, без зазначення строку для відповіді, договір є укладеним, коли особа, яка зробила пропозицію, одержала відповідь протягом строку, встановленого законом або протягом необхідного для цього часу.

Бувають випадки, коли з певних причин (затримка на пошті) акцепт приходить після строку, який встановлено для нього. В такому разі:

- якщо відповідь про прийняття пропозиції одержано із запізненням, оферент звільняється від відповідних зобов’язань;

- якщо згоду на укладення договору було відправлено своєчасно, але одержано із запізненням, оферент звільняється від відповідних зобов’язань, якщо він негайно повідомить акцептанта про одержання відповіді із запізненням. Відповідь, одержана із запізненням, є новою пропозицією.

Нерідко, погоджуючись у принципі укласти договір, друга сторона висуває свої умови або пропонує укласти інший за характером договір. У даному випадку, відповідно до ст..646, відповідь про згоду укласти договір на інших, ніж було запропоновано, умовах є відмовою від одержаної пропозиції і водночас новою пропозицією особі, яка зробила попередню пропозицію.

Договір є укладеним у місці проживання особи, яка зробила пропозицію, якщо інше не передбачено договором.

Певними особливостями наділені договори, що укладаються на біржах, аукціонах, конкурсах, оскільки умови та порядок їх укладення регулюється відповідними актами цивільного законодавства.

За загальним правилом, договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом. Якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалась. Однак права та обов’язки за договором виникають у сторін лише з моменту його укладення. Договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції. Це означає, що усний договір – з моменту досягнення усних домовленостей, письмовий – підписання його сторонами, нотаріальний – моменту нотаріального посвідчення, державно зареєстрований – моменту державної реєстрації, якщо необхідне передання майна – з моменту такого передання.

З моменту укладення договору сторони вважаються зобов’язаними за цим договором щодо виконання його умов: договори повинні виконуватися.

Після укладення договору може виникнути потреба у його зміні чи розірванні. Зміна означає, що зобов’язання сторін діють відповідно до змінених умов щодо предмета, місця, строків тощо. При розірванні договору зобов’язання припиняються. Підстави зміни та розірвання:

1. за згодою сторін, якщо інше не передбачено договором чи законом. Згода здійснюється в тій самій формі, що й договір;

2. істотне порушення іншою стороною умов договору (строків, ціни). Така зміна чи припинення можлива лише за рішенням суду на вимогу однієї із сторін;

3. у разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом;

4. у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений чи розірваний за згодою сторін, якщо інше не випливає із договору (ст..652 ЦК). Якщо сторони не досягли згоди щодо приведення договору у відповідність з обставинами, які істотно змінились, або щодо його розірвання, договір може бути розірваний або змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони.

У разі розірвання внаслідок істотних умов, суд на вимогу будь-якої із сторін, визначає наслідки розірвання, виходячи із необхідності справедливого розподілу між сторонами витрат.

5. інші умови, які прямо передбачені в законі.

Правовими наслідками зміни або розірвання договору є:

- у разі зміни договору зобов’язання сторін змінюються відповідно до змінених умов відповідно щодо предмета, місця, строків тощо;

- у разі розірвання договору зобов’язання сторін припиняються;

- сторони не мають права вимагати повернення того, що вони виконали за зобов’язаннями до моменту зміни або розірвання договору;

- вирішується питання про відшкодування збитків, завданих зміною або розірванням договору винною стороною.

Зміна або розірвання договору вчинюється в такій самій формі, що й його укладення.

Крім зміни або розірвання договору, допускається й продовження (пролонгація) його дії на новий строк.

 


1 | 2 | 3 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.)