АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Тема 1. Предмет і специфіка курсу

Читайте также:
  1. I. Предмет Договора
  2. I. Предмет договора
  3. I. ПРЕДМЕТ И МЕТОД
  4. I. Предмет исследования
  5. III. Виды обязательств, в частности, по их предмету
  6. IV. Номінації конкурсу.
  7. IV. Обмен в пределах подразделения II. Необходимые жизненные средства и предметы роскоши
  8. IV. Описание ценностных ориентиров содержания учебного предмета
  9. А. Чёткая идентификация предмета исследовании
  10. АДЕКВАТНЫХ ПРЕДМЕТНОМУ СОДЕРЖАНИЮ И ЦЕЛЯМ ОБУЧЕНИЯ ПСИХОЛОГИИ
  11. Административное право: предмет, метод, основные способы регулирования отношений.
  12. Адміністративно-правова наука: поняття, предмет, зміст та система.

МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ДИСИЦПЛІНИ

 

1.1 Програма курсу “Міжнародні економічні відносини: сучасні міжнародні економічні відносини” розрахована на студентів відділення МЕВ.

1.2 Мета курсу – сформувати ґрунтовні знання закономірностей функціонування та розвитку ринкової економіки в міжнародному масштабі як основи подальшого вивчення сучасної системи світогосподарських зв’язків та механізму їх регулювання.

1.3. Згідно до вимог Освітньо – професійної програми, після вивчення дисципліни «Міжнародна економіка» у студентів мають бути сформовані професійні компетентності, що складаються з відповідних знань та вмінь.

Знати:

Ÿ закони і принципи функціонування сучасної міжнародної економічної системи;

Ÿ теоретичні засади сучасних форм міжнародних економічних відносин;

Ÿ глобальні та регіональні особливості їх прояву.

Вміти:

Ÿ застосовувати набуті знання в своїй практичній діяльності;

Ÿ на професійному рівні визначати взаємозв’язок та співвідношення між сферами міжнародних економічних відносин.

Для цього необхідно при вивченні курсу акцентувати увагу студентів на засвоєнні таких проблем, як сутність світового господарства, що являє собою єдність системи МЕВ і світової економіки; формування достатньо повного уявлення щодо форм прояву сучасних міжнародних економічних відносин; характеристика суб’єктів сучасних МЕВ і особливостей їх поведінки.

 


2.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ОБСЯГ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ І. МЕВ та світова економіка в системі світового господарства

 

Тема 1. Предмет і специфіка курсу

“Міжнародні економічні відносини: сучасні міжнародні економічні відносини”

Поняття світового (всесвітнього) господарства та його структура. МЕВ та світова економіка в системі світового господарства.

Ринкова основа сучасних міжнародних економічних відносин. Трансформація та диверсифікація форм міжнародних економічних зв’язків в умовах науково-технічної революції. Суб’єкти та об’єкти світогосподарських зв’язків, структурні рівні міжнародних економічних відносин.

Економічні інтереси в системі світових господарських зв’язків. Внутрішні та зовнішні фактори модифікації економічних інтересів світового господарства.

Закони і закономірності розвитку світового господарства. Специфічні закономірності розвитку світового господарства. Особливості міжнародних економічних відносин сучасної епохи. Процес глобалізації і зростання взаємозалежності народів і держав. Головні особливості розвитку зовнішньоекономічних зв’язків окремих груп країн та регіонів. Центр, напівпериферія та периферія світового господарства.

Головні методи дослідження міжнародних економічних відносин: аналіз і синтез, індукція і дедукція, історичне і логічне, абстрактне і конкретне, загальне і одиничне, єдність кількісного і якісного підходів, системно-структурний аналіз, економіко-математичне моделювання.

Головні тенденції та перспективи розвитку міжнародних економічних відносин. Вплив економічних та політичних факторів на розвиток міжнародного економічного співробітництва. Проблеми інтегрування України в систему світових господарських зв’язків.


1 | 2 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.002 сек.)