АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Про шкідливість алкоголю у дитячому та юнацькому віці

Читайте также:
  1. Вплив алкоголю на організм людини
  2. Вплив алкоголю на організм під час дії стресу
  3. Історія алкоголю.
  4. Особливості впливу алкоголю на дитячий організм.
  5. Сутність діагностування агресії у дитячому віці
  6. Технологія соціально-педагогічної діяльності в дитячому будинку сімейного типу

Дослідження, які були проведені групою вчених під керівництвом А.В.Царенка, виявили тривожну тенденцію. Шляхом анкетування більше як 2000 школярів України було встановлено, що якщо серед підлітків у віці 14-15 років періодично вживають алкогольні напої близько 30% опитаних, то в 16-17 р. їхня кількість збільшується в 2,7 раза і становить близько 80%.

Результати аналізу основних причин, що зумовлюють вживання алкоголю неповнолітніми, свідчать, що для більшості підлітків це є прагнення до незалежності та самоутвердження, наслідування прикладу старших (утому числі батьків). Напружена психологічна атмосфера і часті конфлікти у сім’ї. Характерно, що більшість старшокласників пізнало смак алкоголю в сім’ї, а далі місцем вживання спиртного стала компанія.

Вживання і зловживання алкогольними напоями особливо небезпечне в дитячому, підлітковому віці, коли ще не завершилося формування організму, у цей період у печінці відсутній спеціальний фермент – алкоголь - дрідногеназа, який розщеплює етиловий спирт на прості нетоксичні сполуки. Ось чому вживання дитиною навіть незначної кількості алкоголю може призвести до дуже небезпечних наслідків.

В організмі людини, яка вживає алкоголь змалку, набагато швидше формується алкогольна залежність. Вчені вивчивши біографії декількох сотень хворих, які перебували на лікування з приводу алкоголізму, виявили. щ більшість із них почали вживати спиртні напої у віці – 12-18 років. На лікування вони потрапили тільки у 25-35 р., маючи тяжкі ураження центральної нервової системи та внутрішніх органів, порушення психічної діяльності, в стані вираженої соціальної деградації.

Вкрай небезпечні є гострі отруєння алкоголем. Вживання великої дози алкоголю спочатку спричиняє глибокий алкогольний сон, а кожен може зумовити розвиток серцевої слабкості, навіть паралічу серцевого м’яза і дихання. Випадки раптової смерті серед алкоголіків дуже поширене явище

Надання першої допомоги при алкогольному отруєнні.

Прийом великої кількості токсичних речовин, що містяться в алкоголі, може призвести до смерті. Смертельна доза, наприклад, етилового спирту становить 8 г на 1 кг маси тіла. При сильному алкогольному сп'янінні людина засинає, а потім, не пробуджуючись, впадає в непритомний стан. Часто відбувається мимовільне сечовипускання і блювота. Дихання стає важким і неритмічним. Особа, що отруїлася, стає блідою, синіють губи, звужуються зіниці. Смерть настає при паралічі центру дихання.

Насамперед необхідно забезпечити вільний доступ свіжого повітря, якщо людина знаходиться в приміщенні. Застосувати промивання шлунка в невеликих кількостях з наступним викликанням блювоти. Якщо той, хто отруївся, знаходиться у свідомості, варто напоїти його міцною і гарячою кавою. При зупинці дихання застосовують штучне дихання. У такому випадку необхідна кваліфікована медична допомога.

Висновок

Проблема алкоголізму є розгалужений комплекс соціальних патологій, які впливають нормальне функціонування суспільства. Проблема стара, як світ, але актуальна, як ніколи.

Розв'язанням цієї проблеми поруч із медичними і соціальними працівниками займається держава робить у цілому, громадянське суспільство так і різні суспільні інститути. Однією з способів подолання цієї чуми є ефективна профілактика і пропаганда здорового життя, наочні приклади соціальних і медичних наслідків споживання алкоголю також ефективно впливають на свідомість молоді.

Сьогодні зростає роль держави у рішенні проблем алкоголізму, особливо дитячої праці і підліткового алкоголізму, набирав зараз обертів, як однією з основних загроз всієї нації. Продовжує залишатися невирішеною проблема жіночого пияцтва, безсумнівно впливає на демографічної ситуації країни, побутового пияцтва і зловживання алкоголем у сім'ях на роботі.

Проблема алкоголізму нашій країнісверхактуальна.Этиология і механізми хвороби вимагають додаткового вивчення. Як відомо, хвороба легше попередити, чим лікувати, тому крім лікування хвороби, яке сприймається сьогодні неефективне /до 80% рецидивів/, потрібно викорінювати причини цієї проблеми. Щодо простим виходом із цій ситуації було б бути радикальне підвищення цін спиртні напої, яке знизило та їхні доступність. Але важливими соціальними заходами нині все-таки залишаються заборони на розпиття спирту, високапрофилактико-агитационная роботу і ін.

Сьогодні проблема алкоголізму є невирішеною як і світі, і у Росії. Нині у Росії налічується понад 2 громадян, які на алкоголізм, що виводить цю проблему у складі приватних, локальних до області державних проблем. Проблема алкоголізму давно перетворилася на масштабну медико-соціальну загрозу російської нації.

Розглянуті у цій роботі теоретичні особливості алкоголізму, соціальні й медичні аспекти, профілактичних заходів – комплексно вже нині працюють у допомогу всім фахівцям, вирішальним соціальну проблему алкоголізму

 

Список літератури

1.БабаянЭ.А.,Гонопольский М. Дитина б і алкоголь – М.:Весма-Т, 2001. – 168 з.

2. Велика медична енциклопедія. /Гл. редакторБ.В. Петровський, Вид. 3-тє.Т.1–30. М.:// Радянська енциклопедія, 1974. 253 з.

3. Братусь,Б.С. Анатомія особистості/ БратусьБ.С. – М. Думка, 1988. – 304 з.

4.Веко А.В. Алкоголізм: звільнення від залежності, лікування, профілактика із чотирьох. // Сучасний літератор. 1999. 16.07.

5. Волкова С.В., БабенкоЛ.И. Методичне посібник з забезпечення первинної профілактики алкоголізму серед неповнолітніх. М.: Видавництво Твоє час, 2003. 31 з.

6.Гоголева А.В.Аддиктивное поведінку і його профілактика. М.: Видавництво НВОМОДЭК, 2003. 240 з.

7.Гуавин, Дональд Алкоголізм/ Пер. з анг. – М.:Олимп-Бизнес, 2002. – 224 з.

8. Джонсон, Вернон Як змусити наркомана чи алкоголіка лікуватися/ Пер. з анг. – М., 2002. – 193 з.

9.Еришев, О.Х. Алкогольна залежність: Формування, протягом, терапія/Еришев О.Х., Рибакова Т.Г. та інших., – СПб.:Элби-СПб., 2002. – 193 з..

 

Міністерство освіти і науки,молоді та спорту України

Миколаївський національний університет імені В.О.Сухомлинського

Механіко-математичний факультет

 

Реферат з навчальної дисципліни

«Профілактика СПІДу»

За темою:

«Алкоголізм»

 

 

Підготовлено

Студенткою групи 112

Проніною А.Є

 

 

Миколаїв

2013 р.

 

Зміст

Вступ

1. Вплив алкоголю на організм людини.

2. Проблема алкоголізму та пияцтва в світі.

3. Про шкідливість алкоголю у дитячому та юнацькому віці.

4. Надання першої допомоги при алкогольному отруєнні.

Висновок

 


1 | 2 | 3 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.)