АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Норми мікроклімату для приміщень з ВТД

Читайте также:
  1. Акустические колебания, их классификация, характеристики, вредное влияние на организм человека, нормирование.
  2. Биологическое действие лазерного излучения. Нормирование и основные средства защиты.
  3. В иды искусственного освещения. Его нормирование и принципы расчета.
  4. Вентиляція виробничих приміщень
  5. Вибрация, ее действие на организм человека и гигиеническое нормирование
  6. Виды естественного освещения. Его нормирование и принципы расчета.
  7. Виды звуковых волн и их гигиеническое нормирование
  8. Виды производственного освещения. Нормир произв. освещ.
  9. Виселення зі службових жилих приміщень.
  10. Виселення наймачів із жилих приміщень у будинках державного та громадського житлових фондів.
  11. Воздействие негативных факторов на человека и их нормирование ( ионизирующие излучения)
  12. Воздействие негативных факторов на человека и их нормирование ( электромагнитные поля и излучения)
Пора року Категорія робіт Температура повітря, С, не більше Відносна вологість повітря, % Швидкість Руху повітря, м/с
Холодна Легка 1 а 22...24 40...60 0,1
Легка 1 б 21...23 40...60 0,1
Тепла Легка 1 а 23...25 40...60 0,1
Легка 1 б 22...24 40...60 0,2

Природне освітлення в приміщеннях з ВДТ має здійснюватися через вікна, орієнтовані переважно на північ або північний схід і забезпечувати коефіцієнт природної освітленості не нижче ніж 1,5 %. Для захисту від прямих сонячних променів, які створюють прямі та відбиті відблиски з поверхні екранів ПК і клавіатури повинні бути передбачені сонцезахисні пристрої, вікна повинні мати жалюзі або штори.

Основні вимоги до виробничого приміщення для експлуатації ВДТ

― воно не може бути розміщено у підвалах та цокольних поверхах;

― площа на одне робоче місце в такому приміщенні повинна становити не менше 6,0м2, а об'єм не менше 20,0 м3;

― воно повинно мати природне та штучне освітлення відповідно до СНіПП-4-79;

― в ньому мають бути шафи для зберігання документів, магнітних дисків, полиці, стелажі, тумби тощо, з урахуванням вимог до площі приміщення;

― щоденно проводити вологе прибирання;

― Поруч з приміщенням для роботи з ВДТ мають бути обладнані:

― побутова кімната для відпочинку під час роботи;

― кімната психологічного розвантаження.

Штучне освітлення в приміщеннях з робочим місцем, обладнаним ВДТ, має здійснюватись системою загального рівномірного освітлення. Як джерело штучного освітлення мають застосовуватись люмінесцентні лампи ЛБ.

Вимоги до освітлення приміщень та робочих місць під час роботи з ВДТ:

― освітленість на робочому місці повинна відповідати характеру зорової роботи, який визначається трьома параметрами: об'єктом розрізнення найменшим розміром об'єкта, що розглядається на моніторі ПК; фоном, який характеризується коефіцієнтом відбиття; контрастом об'єкта і фону;

― необхідно забезпечити достатньо рівномірне розподілення яскравості на робочій поверхні монітора, а також в межах навколишнього простору;

― на робочій поверхні повинні бути відсутні різкі тіні;

― в полі зору не повинно бути відблисків (підвищеної яскравості поверхонь, які світяться та викликають осліплення);

― величина освітленості повинна бути постійною під час роботи;

― слід обирати оптимальну спрямованість світлового потоку і необхідний склад світла.

― Гігієнічні норми до організації і обладнання робочих місць з ВДТ. При розташуванні елементів робочого місця користувача ВДТ слід враховувати:

― робочу позу користувача;

― простір для розміщення користувача;

― можливість огляду елементів робочого місця;

― можливість ведення захистів;

― розміщення документації і матеріалів, які використовуються користувачем.

Конструкція робочого місця користувача ВДТ має забезпечити підтримання оптимальної робочої пози. Робочі місця з ВДТ слід так розташувати відносно вікон, щоб природне світло падало збоку, переважно зліва.

Робочі місця з ВДТ повинні бути розташовані від стіни з вікнами на відстані не менше 1,5м, від інших стін — на відстані 1 м, відстань між собою не менше ніж 1,5 м.

Для забезпечення точного та швидкого зчитування інформації в зоні найкращого бачення площина екрана монітора повинна бути перпендикулярною нормальній лінії зору. При цьому повинна бути передбачена можливість переміщення монітора навколо вертикальної осі в межах ±30° (справа наліво) та нахилу вперед до 85° і назад до 105° з фіксацією в цьому положенні.

 

Клавіатура повинна бути розташована так, щоб на ній було зручно працювати двома руками. Клавіатуру слід розміщати на поверхні столу на відстані 100...300 мм від краю. Кут нахилу клавіатури до столу повинен бути в межах від 5 до 15°, зап'ястя на долонях рук повинні розташовуватись горизонтально до площини столу.

Принтер повинен бути розміщений у зручному для користувача положенні, так, що максимальна відстань від користувача до клавіш управління принтером не перевищувала довжину витягнутої руки користувача.

Конструкція робочого стола повинна забезпечувати можливість оптимального розміщення на робочій поверхні обладнання, що використовується, з врахуванням його кількості та конструктивних особливостей (розмір монітора, клавіатури, принтера, ПК та ін.) і документів, а також враховувати характер роботи, що виконується.

Вимоги до режимів праці і відпочинку при роботі з ВДТ. Під час роботи з ВДТ для збереження здоров'я працівників, запобігання профзахворюванням і підтримки працездатності встановлюються внутрішньо змінні регламентовані перерви для відпочинку.

Тривалість регламентованих перерв під час роботи з ЕОМ за 8-годинної денної робочої зміни залежно від характеру праці: 15 хвилин через кожну годину роботи для розробників програм зі застосуванням ЕОМ; 15 хвилин через кожні дві години операторів із застосуванням ЕОМ; 10 хвилин після кожної години роботи за ВДТ для операторів комп'ютерного набору.

Для зниження нервово-емоційного напруження, втомленості зорового аналізатора, для поліпшення мозкового кровообігу і запобігання втомі доцільно деякі перерви використовувати для виконання комплексу вправ, які передбачені ДСанПіН 3.3.2.007-98, в тому числі і для сеансів психологічного розвантаження у кімнаті з відповідним інтер'єром та кольоровим оформленням.

Ігнорування санітарних правил і норм роботи з ВДТ може викликати у осіб, які з ними професійно працюють, загальну втому, зорову втому, болі та відчуття піску в очах, відчуття засміченості та свербіння очей, болі в хребті, закам'янілість та оніміння м'язів шиї та плечового поясу, пошкодження дисків хребта, порушення постави, судоми м'язів ніг, синдром RSI хронічний розтяг зв'язок, синдром тунелю Карпаля, головні болі, поганий сон, депресивні стани тощо.


ВИСНОВКИ

Заголовки, які стосуються усіх колонкам, повинні бути вимкнені на повний формат шпальти, заголовки до текстів кількох суміжних колонок на загальний формат цих колонок. При цьому текст перед заголовком рівномірно розверстували над ним, а наступний (до якого відноситься заголовок) під ним.

Заголовки в окремих колонках повинні бути зверстані як в одноколонній верстці. Слід уникати розміщення таких заголовків в суміжних колонках по одній горизонталі.

Таблиці та висновки, заверстуються у всіх або кількох суміжних колонках, не повинні розривати тексту текст кожної колонки переходить через таблицю.

Формули не слід заверстуються на дві або більше колонок. Кожна формула розміщується в тексті однієї колонки навіть у тих випадках, коли необхідні кілька переносів формули. У науково-технічних і виробничих журналах допускається верстка формул врозріз смуги.

При заверстці ілюстрацій на формат двох або декількох колонок текст кожної колонки повинен переходити через ілюстрацію.

Найсильніший вплив на процес підготовки та випуску номера надає імідж видання стійке уявлення про газеті чи журналі, яке формується у читача. Імідж складається протягом тривалого часу під впливом постійних особливостей змісту видання, тематики і характеру його публікацій, його позиції і поглядів. На імідж видання впливають також особливості його форми дизайну, верстки та ілюстрування, те, що називають зовнішнім "обличчям" газети.

Майбутній імідж видання закладають вже в його модель, визначаючи систему його публікацій, тематичні рубрики і жанрові особливості залежно від особливостей та іміджу його потенційної читацької аудиторії. Певне значення в цій моделі має і співвідношення новин, і аналітичний, проблемних матеріалів.

 


 

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.007 сек.)