|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Семінар: Католицизм та його особливості1. Особливості католицького віровчення та культу. 2. Організація католицької Церкви. Ватикан. 3. Другий Ватиканський собор: політика оновлення.
Питання для самостійної роботи: 1. Історія католицизму в Україні. 2. Орден єзуїтів та його діяльність. 3. Доброчинна діяльність католицької церкви в Україні.
Питання до індивідуальної роботи: 1. Екуменічна та соціальна діяльність Іоана Павла ІІ. 2. Яким є організаційно-територіальний поділ Католицької Церкви? 3. Які чернечі ордени діють на території України? 4. Яке місце посідає католицизм в конфесійному ареалі України? Проблемні ситуації: 1. Рим вважається апостольською столицею. Католицизм обґрунтовує цей факт наслідуванням влади від ап. Петра. Як Ви можете пояснити це вчення католицизму? 2. Іван Павло II, звертаючись після Другої світової війни до німецьких єпископів, сказав: «Вибачаємо і просимо вибачити!». Що визначає цю глибоку формулу? 3. Чим католицизм відрізняється від православ’я в догматичному плані? Розкрийте зміст основних догматичних понять католицизму, що відрізняють його від православ’я: “Filiouve”, «Верховенство Папи», «Непогрішність Папи». Наскільки ці вчення виступають нездоланною перепоною для діалогу Церков? 4. Яке значення має інститут кардиналів? Чому його немає в православ’ї? 5. На основі чого виник томізм, офіційна доктрина католицької церкви? Чи замикається сучасна католицька церква на вченні Томи Аквінського? 6. Існує думка, що українська греко-католицька Церква є містком між православ’ям та католицизмом. На Вашу думку, …….?
Теми творчих робіт: 1. Принципи взаємовідношення католицької Церкви з іншими християнськими Церквами. 2. Сучасний стан та перспективи діалогу католицької та православної Церков. 3. Тенденції розвитку католицизму в XX-XXI ст. 4. Діяльність та вчення Папи Бенедикта XVI. 5. Ватикан як теократична держава та його роль у сучасному католицизмі. 6. ІІ-й Ватиканський собор: новизна соціально-економічних ідей. 7. Ватикан як скарбниця шедеврів європейського мистецтва. Реферати: 1. Ватикан як теократична держава і фінансова імперія. 2. Ватикан як скарбниця європейського мистецтва. 3. Основні ідеї енцикліки Іоана Павла ІІ “Віра і розум”. 4. Сучасний католицизм у світлі соціального вчення Церкви. 5. Екуменічний рух в католицизмі, його історія та перспективи. 6. Роль католицизму в соціально-культурному житті Західної Європи. 7. Фінансово-економічна основа діяльності чернечих орденів. Першоджерела: 1. Второй Ватиканский Собор. Конституции. Декреты. Декларации. – Москва – Брюссель, 1992. 2. Гуардини Р. Господь. − Брюссель, 1995. 3. Де Любак А. Католичество. Социальные аспекты догмата. − 1992. 4. Джусани Л. Христианство как вызов. − М., 1993. 5. Иоанн Павел II. Единство в многообразии. – М., 1994. 6. Иоанн Павел II. Любовь и ответственность. – М., 1993. 7. Иоанн Павел II. Про співвідношення віри і розуму. Енциклік. − К., 2000. 8. Карсавин Л.П. Католичество. Общий очерк.--Петроград.1918. 9. Рауш Т. Католичество в третьем тысячелетии. − М., 2007. 10. Церква і соціальні проблеми енцикліка «Сотий рік». Львів, 1993. 11. Честертон Г. Ортодоксия // Вечный человек. − М., 1991.
Допоміжна література: 1. Історія релігій в Україні. Навчальний посібник. За ред. Колодного А.М., К., 1999. 2. Католицизм. Словарь. – М., 1991. 3. Постнов М.Э История Христианской церкви до разделения церквей. − К., 1991 4. Рашкова Р.Т. Ватикан и современная культура. – М., 1998. 5. Рожков В. Очерки по истории Римско-Католической Церкви. − М., 1994. 6. Григулевич И.Р. История инквизиции XIII-XX ст. − М., 1970. 7. Лозинский С.Г. История папства. − М., 1986.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |