|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема 5. Податково-бюджетна політика держави1.Податкова політика – це… а) розуміють комплекс взаємопов’язаних, скоординованих на досягнення певних цілей заходів щодо регулювання грошового ринку, які проводить держава через свій центральний банк; б) система відносин, які складаються між платником податків і державою, а також стратегія їх дій у різних умовах господарювання та економічних системах; в) комплекс правових, адміністративних та економічних заходів держави, спрямованих на поширення та активізацію інвестиційних процесів; г) система науково-обгрунтованих і законодавчо визначених засад та заходів щодо вдосконалення розвитку взаємовідносин між різними ланками зведеного бюджету, яка розробляється з метою оптимального збалансування бюджетних параметрів з урахуванням бюджетних пріоритетів розвитку бюджетної сфери та необхідності забезпечення ефективного виконання державою головних її функцій.
2.Дефіцит державного бюджету утворюється, якщо: а) витрати держави зменшуються; б) сума податкових надходжень скорочується; в) сума податкових надходжень зростає; г) сума витрат держави перевищує суму податкових надходжень.
3.Податки — це обов'язкові платежі: а) юридичних осіб до місцевих бюджетів залежно від розміру доходів; б) фізичних осіб до бюджетної системи залежно від вартості майна; в) юридичних і фізичних осіб до бюджетної системи залежно від вартості майна, розміру доходу або обсягу споживання; г) правильні відповіді а і б.
4.Найбільш швидкими та реальними шляхами ліквідації дефіциту бюджету є: а) зменшення витрат бюджету; б) емісія грошей; в) зміни у податковій політиці; г) відповіді а) і б) правильні.
5.Хто розробляє проект бюджету відповідно до Бюджетного кодексу України: а) Міністерство фінансів України; б) Бюджетна комісія Верховної Ради України; в) Національний банк України; г) Секретаріат Президента України.
6.Що є причинами бюджетного дефіциту в Україні а) неоптимальна чисельність робітників державного апарату; б) падіння виробництва; в) державні соціальні програми, що не відповідають фінансовим можливостям держави; г) всі відповіді правильні.
7.Профіцит бюджету — це: а) перевищення доходів держави над її видатками; б) збільшення видатків держави; в) зменшення доходів держави; г) перевищення видатків держави над її доходами.
8.Видатки бюджету — це витрати: а) що виникають за умов виконання державою обов'язків; б) спрямовані на капітальні вкладення; в) скеровані на покриття державного боргу; г) які передбачають поворотність і платність.
9.Бюджетна політика - це.. а) розуміють комплекс взаємопов’язаних, скоординованих на досягнення певних цілей заходів щодо регулювання грошового ринку, які проводить держава через свій центральний банк; б) система відносин, які складаються між платником податків і державою, а також стратегія їх дій у різних умовах господарювання та економічних системах; в) комплекс правових, адміністративних та економічних заходів держави, спрямованих на поширення та активізацію інвестиційних процесів; г) система науково-обгрунтованих і законодавчо визначених засад та заходів щодо вдосконалення розвитку взаємовідносин між різними ланками зведеного бюджету, яка розробляється з метою оптимального збалансування бюджетних параметрів з урахуванням бюджетних пріоритетів розвитку бюджетної сфери та необхідності забезпечення ефективного виконання державою головних її функцій.
Тема 6. Грошово-кредитна та валютна політика України. 1.В чому полягає головне завдання діяльності центрального банку: а) забезпечення сталості національних грошей; б) обслуговування комерційних банків; в) обслуговування уряду; г) контроль та регулювання стану грошового ринку.
2.Грошово-кредитна політика - це: а) сукупність заходів центробанку, спрямованих на регулювання попиту на гроші; б) сукупність заходів уряду, спрямованих на регулювання грошового ринку; в) сукупність заходів монетарної влади, спрямованих на регулювання пропозиції грошей; г) всі відповіді правильні.
3.Для чого на практиці використовується валютний курс: а) для обміну однієї валюти на іншу для забезпечення міжнародних розрахунків; б) порівняння цін світових і національних ринків; в) періодичної переоцінки рахунків в іноземній валюті фірм та банків. г) правильні відповіді а, б.
4.Як називається зниження курсу національної валюти: а) ревальвація; б) девальвація; в) конвертація; г) деномінація.
5.Яке з наведених визначень найбільш повно і точно виражає сутність грошей: а) гроші – це законний платіжний засіб; б) гроші – це абстрактне мірило вартості; в) гроші – це абсолютно ліквідний актив; г) гроші – це загальний еквівалент.
6.Принцип цільового використання кредиту означає, що: а) кредит надається з умовою сплати відсотків за користування; б) кредит надається на певні потреби; в) кредит надається у грошовій формі; г) кредит, що надається на певний термін.
7.Комерційний кредит - це економічні відносини, які виникають між: а) підприємствами; б) комерційними банками й підприємствами; в) державою та комерційними банками; г) державою та підприємствами.
8.Кредитор – це: а) сторона кредитних відносин, що контролює кредитні відносини; б) сторона кредитних відносин, що надає кошти у тимчасове користування; в) сторона кредитних відносин, що одержує кошти у тимчасове користування; г) суб’єкт кредитних відносин, що виконує роль посередника за надання кредиту.
9.Принцип поверненості кредиту означає, що: а) кредит надається з умовою сплати відсотків за користування; б) кредит надається на певні потреби; в) кредит надається у грошовій формі; г) кредит повинен бути повернутий позичальником банкові.
10.Принцип терміновості кредиту означає: а) кредит надається з умовою сплати відсотків за користування; б) кредит надається на певний термін; в) кредит надається на певні потреби; г) кредит надається у грошовій формі.
11.Принцип забезпеченості кредиту означає що: а) кредит надається з умовою сплати відсотків за користування; б) кредит надається на певні потреби; в) кредит надається у грошовій формі; г) наявність документів, що гарантують своєчасне повернення кредиту.
12.Принцип цільового використання кредиту означає, що: а) кредит надається з умовою сплати відсотків за користування; б) кредит надається на певні потреби; в) кредит надається у грошовій формі; г) кредит, що надається на певний термін.
13.Основний документ, що регулює кредитні відносини між підприємством та банком: а) кредитна заява; б) кредитний договір; в) кредитні умови; г) кредитні зобов'язання.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.007 сек.) |