|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Завідувач кафедри, д.м.н., професор І.Г.КупновицькаЗАНЯТТЯ №16 Тема: Дуоденальний вміст у нормі й при захворюваннях жовчного міхура, підшлункової залози. Актуальність теми: вивчення дуоденального вмісту відноситься до одного з неінвазивних та найбільш інформативних методів дослідження в гастроентерологічній практиці. Знання нормативних показників секреції та ферментоутворюючої функції печінки є необхідними для точної діагностики і адекватної терапії холециститу, холангіту, панкреатиту тощо. Знання складу дуоденального вмісту дозволяє провізорам правильно досягати консенсусу між головною та додатковою фармакодинамікою, основними та додатковими показниками при застосуванні нових ліків при шлунково-кишковій патології. Навчальні цілі: Знати: особливості кислотоутворюючої та ферментоутворюючої функції шлунка; нормативи основних показників дуоденального вмісту. Вміти: аналізувати зміни дуоденальної секреції при патологічних станах.
Самостійна позааудиторна робота студентів при підготовці до заняття. Запитання для контролю рівня знань: 1. Фракційного зондування дуоденальногго вмісту. 2. Характеристика 5 фаз дуоденального вмісту в нормі. 3. Зміни фаз дуоденального вмісту при гіпокінетичній та гіперкінетичній дискінезії жовчного міхура. 4. Значення мікроскопічного дослідження жовчі у виявленні запального процесу жовчних шляхів. 5. Зміни біохімічних показників жовчі при дискринії і каменях у жовчних шляхах. 6. Роль жовчних кислот в організмі. Холато-холестериновий коефіцієнт в нормі та при патології. 7. Характеристика фаз дуоденального зондування при жовчнокам’яній хворобі. 8. Особливості дуоденального зондування для оцінки зовнішньосекреторної функції підшлункової залози. 9. Види панкреатичної секреції. II. Вивчіть: стимулятори дуоденальної секреції, принципи виконання дуоденального зондування, склад дуоденального вмісту в нормі і при патології. III. Розв'яжіть ситуаційні задачі: Хвора К., звернулася до лікаря із скаргами на періодичний біль в правому підребір’ї приступоподібного характеру, що виникає, як правило, у вечірній час після ситної вечері, особливо після жирної їжі, гіркоту в ротовій порожнині, слабкість, гіркі відрижки, закрепи. В анамнезі хвора вказує на пожовтіння склер, яке зникло самостійно через кілька днів. Який діагноз у хворої можна запідозрити? Які з додаткових методів дослідження слід провести для його підтвердження? Відповідь обґрунтуйте. Задача 2. Хворий П., 38 років, поступив у клініку зі скаргами на періодичний біль у епігастрії, лівому підребір’ї, що нерідко носить різкий приступоподібний характер, пов’язаний з кількістю і якістю прийнятої їжі, особливо – з прийомом алкоголю. Біль часто супроводжується блювотою з гірким і кислим присмаком, нерідко-багаторазовою, що не приносить полегшення. Постійно турбують також метеоризм і проноси. Втратив у вазі близько 15 кг. Який діагноз у хворого можна запідозрити? Які додаткові лабораторні, біохімічні й інструментальні дослідження Ви запропонуєте?
Дайте відповідь на запитання: 1. Яка в нормі величина хелато-холестеринового показника? 2. Які стимулятори дуоденальної секреції Ви знаєте? 3. Який колір жовчі в різних порція[ в нормі і при патології? 4. Яка питома вага жовчі в різних порціях? 5. Вміст холестерину та білірубіну жовчі в нормі. Які зміни показників при патології? 6. Що необхідно призначити при дуоденальному зондуванні у випадку гіпотонії жовчного міхура? 7. Що необхідно призначити при дуоденальному зондуванні у випадку гіпертонії жовчного міхура?
Самостійна аудиторна робота студентів: I. Студенти аналізують показники дуоденальної секреції, II. Контроль кінцевого рівня знань згідно запитань для заключного етапу.
ЛІТЕРАТУРА 1. Базарнова М.А., Воробьёв А.И., Баркаган З.С. и др. Руководство по клинической лабараторной диагностике. Ч. 1-2. Учебное пособие - К.: Вища школа, 1991. - 615 с. 2. Денисюк В.Г., Ганджа І.М., Виговська Я.І. і співавтори. Посібник з клінічної лабораторної діагностики. - Київ: Здоров'я, 1992. - 280 с. 3. Козловская Л.В., Николаев А.Ю. Учебное пособие по клиническим лабораторным методам исследования. - М.: Медицина, 1985. - 286 с. 4. Нейко СМ., Боцюрко В.І., Мізюк M.I. Норми основних клінічних, лабораторних та інструментальних показників у медицині. - Вінниця: Нова книга, 2002. - 112 с. 5. Посібник із клінічної лабораторної діагностики. Частина 1-2 / Під ред А.Базарновой. - Київ: Вища школа, 1991. - 352 с.
Методичну розробку підготувала асистент Клименко В.І.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |