|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Зміст звіту1. Вказати мету роботи. 2. Описати процес визначення самооцінки на основі досліджень №1 та № 2. 3. Дати письмову відповідь на контрольні питання.
Контрольні питання: 1. Виходячи з одержаного результату, охарактеризуйте основні вияви даного рівня самооцінки в поведінці людини в цілому. 2. Як виявляється результат самооцінки в навчанні? 3. Як він може виявитися в професійній діяльності? 4. Як виявляється визначений рівень самооцінки в спілкуванні (сім’я, дружня компанія, студентська група)? 5. Як пов’язані рівень самооцінки і прагнення до лідерства у спілкуванні? 6. Виходячи з Вашого коефіцієнта самооцінки, спрогнозуйте, як будуть складатися Ваші відносини з людьми, які мають інші показники самооцінки. 7. Яким, виходячи з рівня самооцінки, має бути майбутній партнер для ситуації тривалого спілкування (друг, чоловік, дружина)? 8. Навести приклади (з життя, з художньої літератури) людей, що мають кожний з трьох рівнів самооцінки. 9. Навести перелік якостей, притаманних ідеалу та не ідеалу людини (окремо ідеал та не ідеал жінки, ідеал та не ідеал чоловіка), виходячи з наведеного переліку та з власних уявлень людини (по 15 якостей ідеалу та не ідеалу).
Домашні завдання: 1. Зробити прогноз щодо того, як складатимуться відносини в сім’ях, де є різні варіанти сполучення заниженої, нормальної і завищеної самооцінки: – чи міцними і тривалими будуть відносини? – хто буде лідером (головою) сім’ї? – будуть ці відносини гармонійними чи конфліктними? 2. Описати, який рівень самооцінки сформується у кожного з чотирьох типів темпераменту – холерика, сангвініка, флегматика і меланхоліка – в умовах різних методів виховання в сім’ї. Якими мають бути оптимальні засоби виховання для формування людини з адекватною самооцінкою? 3. Як поводити себе з людиною: – з дуже завищеною самооцінкою? – з комплексом неповноцінності? 4. Чи може людина подолати проблеми, які створюють комплекс неповноцінності? Що треба для цього робити? 4. Лабораторна робота № 4 “Моя особа очима інших” Мета роботи: навчитися здійснювати самохарактеристику та характеризувати інших людей. Використані матеріали: 1) методика “Моя особа очима інших”, 2)бланки для здійснення само- і взаємохарактеристик.
Хід роботи: 1. Одержати методику “Моя особа очима інших” та бланки для само- і взаємохарактеристик. На кожному бланку (їх має бути стільки, скільки студентів у групі) потрібно написати своє прізвище та ініціали. “” 2. Здійснити характеристику (самохарактеристику) особи. Якщо людина вважає, що їй більше підходить якість, що знаходиться в стовпці, над яким стоїть знак “+”, то вона ставить “+” в бланку біля числа, поряд з яким в методиці “Моя особа очима інших” записані дві протилежні характеристики людини. У випадку, коли якість вибирається з правого стовпця, поряд з відповідним числом ставиться знак “-”. 3. У такий самий спосіб здійснюється характеристика кожного з товаришів по групі на бланках, де стоять їх прізвища. 4. Студент повертає товаришам по групі їх бланки і одержує свій. 5. Одержані результати узагальнюються – підраховується кількість “+” і “-” щодо кожної якості (скласти таблицю). 6. Виписати у вигляді таблиці перелік якостей, розташувавши їх в ієрархічному порядку, де на першому місці знаходилися б ті, за якими особа набрала найбільшу кількість збігів з “позитивного” і “негативного” стовпців, а далі – за мірою зменшення (скласти таблицю). В одному з стовпців таблиці, проти відповідних властивостей проставити знаки “+” або “-” вашої самохарактеристики. 7. На основі проведеного дослідження оформити письмовий звіт.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.002 сек.) |