|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
II. ЗМІСТ І ОФОРМЛЕННЯ РОБОТИМІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА “
Прогнозування і оцінка наслідків аварій на хімічно-небезпечних об,єктах Та проведення захисних заходів
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
до виконання розрахунково – графічних робіт з “ Цивільної оборони “ (для студентів усіх профілів навчання)
Затверджено на засіданні кафедри техногенно-екологічної безпеки протокол № 6 від 07.02.2008 р.
Львів 2008 Прогнозування і оцінка наслідків аварій на хімічно-небезпечних об,єктах та проведення захисних заходів: Методичні вказівки до виконання розрахунково – графічних робіт з “ Цивільної оборони “ для студентів усіх профілів навчання. Укл: С.І.Качан, В.Є.Гончарук, С.М.Орел Львів: Видавництво Національного університету “Львівська Політехніка”, 2008- с.
Укладачі: С.І.Качан, к.ф.-м.н., доцент В.Є.Гончарук, к.ф.-м.н., доцент С.М.Орел, к.т.н., доцент
Відповідальний за випуск: Гончарук В.Є., к.т.н., доцент
Рецензент: Новіков В.П., д.х.н, професор
ЗМІСТ
I. Мета і завдання роботи.................................................…………….......….4 II. Зміст і оформлення роботи.....................................................…………......4 III. Оцінка обстановки, що склалася на ОГД у надзвичайній ситуації…...……….......5 3.1. Оцінка хімічної обстановки........................................................….....5 ІV. Оцінка інженерного захисту працівників...........................................……8 4.1. Оцінка захисної споруди за вмістимістю....................................…...8 4.2. Оцінка захисної споруди за життєзабезпеченням...........................10
V. Графічний додаток........................................................................................11
VІ. Заходи для захисту персоналу ОГД ………..............................................13
Висновки та пропозиції.........................................................................………13 Додаток: Бланк завдання...............................................................………..…14 Розрахункові таблиці.................................................................................…15 Список літератури..........................................................…………..…..........…18
I. МЕТА І ЗАВДАННЯ РОБОТИ
Тема: “ Прогнозування і оцінка наслідків аварій на хімічно-небезпечних об`єктах та проведення захисних заходів”
Мета розрахунково-графічної роботи: закріплення отриманих теоретичних знань з дисципліни “Цивільна оборона” і використання їх на практиці: набуття студентами практичних навичок з оцінки обстановки, яка може виникнути на промисловому об’єкті у надзвичайних ситуаціях і визначення необхідних заходів для захисту працівників та населення, оцінки інженерного захисту персоналу об’єктів господарської діяльності (ОГД). Розрахунково-графічна робота з даної дисципліни передбачена програмою після проходження теоретичної частини предмету і є заключним етапом вивчення даного курсу.
II. ЗМІСТ І ОФОРМЛЕННЯ РОБОТИ
Кожен студент виконує розрахунково-графічну роботу одного із варіантів вихідних даних, що видаються викладачем. Робота складається з розрахункової частини (формат А4) і графічного додатку. А) Титульна сторінка повинна мати: - найменування вузу, - найменування кафедри, - назву теми роботи, - номер варіанту роботи, - найменування навчальної групи, - прізвище і ініціали студента, - прізвище та ініціали викладача, який керує роботою; Б) Заповнений і підписаний викладачем варіант завдання. В) Розрахункова частина має такі розділи: - вступ; - оцінка обстановки, яка склалася на ОГД у надзвичайних ситуаціях: а) оцінка хімічної обстановки, б) оцінка інженерного захисту працівників ОГД: - оцінка захисної споруди за вмістимістю; - оцінка захисної споруди за захисними властивостями від радіоактивного ураження; - оцінка захисної споруди за життєзабезпеченням; Г) - графічний додаток; Д) - висновки та пропозиції щодо захисту персоналу. Текст висновків та заходів по захисту працівників повинен бути коротким і ясним. Необхідно обґрунтувати прийняті рішення з посиланням на літературу і матеріали, які є джерелами для прийняття рішень.
Розрахункову частину необхідно починати з розділу “ВСТУП”, в якому слід відмітити необхідність уміння вирішувати задачі із забезпечення безпеки життєдіяльності у звичайних умовах та в умовах надзвичайних ситуацій. Далі, враховуючи вихідні дані, в роботі необхідно виконати такі завдання:
1. Оцінка обстановки, яка виникла на об’єкті у надзвичайній ситуації. У розділі виконуються розрахунки і пояснення до них з таких питань: - оцінка хімічної обстановки: визначення меж можливих зон хімічного зараження, можливих втрат працівників в осередку хімічного ураження, визначення часу підходу хмари зараженого повітря до певного рубежу і часу уражаючої дії небезпечних хімічних речовин (НХР)
2. Оцінка інженерного захисту працівників ОГД. Оцінка інженерного захисту персоналу полягає у визначенні показників, які характеризують надійний захист людей. Вона проводиться для найбільш несприятливих умов роботи об’єкту за такими показниками: за вмістимістю; за захисними властивостями від радіоактивного ураження; за роботою системи життєзабезпечення.
3. Графічний додаток виконується у масштабі на міліметровому папері і повинен мати: - позначені метеорологічні умови; - позначення напрямку “північ-південь”; - графічне зображення обстановки, яка виникла на ОГД.
4. Заходи щодо захисту працівників. У розділі розглядають рекомендовані заходи, які спрямовані на захист персоналу в обстановці, що виникла на об’єкті у надзвичайній ситуації. Необхідно зафіксувати роботу усіх служб цивільної оборони на підприємстві та зробити висновки і дати пропозиції по покращенню інженерного захисту. 5. В кінці пояснювальної записки подають список використаної літератури.
При виконанні роботи основна увага надається самостійній роботі студентів. Студент вибирає технічні рішення, використовуючи дані методичні вказівки, а також рекомендовану довідкову літературу і нормативні матеріали.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |