АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Метод матеріального балансу підрахунку запасів вільного газу

Читайте также:
  1. A. Учебно-методическое обеспечение самостоятельной работы студентов
  2. B) должен хорошо знать только физико-химические методы анализа
  3. B. метода разделения смеси веществ, основанный на различных дистрибутивных свойствах различных веществ между двумя фазами — твердой и газовой
  4. D. аналитический метод.
  5. F) Подготовить примечание к балансу, показывающее движение по счёту отложенного налога для каждого вида временных разниц.
  6. I. Естественные методы
  7. I.Организационно – методический раздел
  8. II Методика виконання курсової роботи.
  9. II. ПОРЯДОК И МЕТОДИКА ПРОВЕДЕНИЯ ЭКЗАМЕНА
  10. II. Учебно-методический блок
  11. II. Учебно-методический блок
  12. III Барьерный метод

Вивчаючи дану тему студент повинен засвоїти, що другим після об’ємного методу, який найбільш використовуються для підрахунку запасів вільного газу є метод матеріального балансу. В основу методу покладений закон збереження постійності об’єму пор зайнятих газом, які при тиску Р0, так і при тиску Р, а також якщо врахувати, що при тиску Р0 в покладі (в пластових умовах) вміщувалось G0v0 об’ємів газу, а при тиску Р після вилучення з пласта Gн об’ємів газу там буде знаходитись (G0-Gн)v об’ємів газу (теж в пластових умовах), виходячи з постійності об’єму пор покладу випливає:

 

G0v0=(G0-Gн)v,

 
 

Тоді остаточна формула методу матеріального балансу для підрахунку запасів вільного газу матиме наступний вигляд:

Розрахункові параметри методу матеріального балансу для газових покладів визначаються досить легко. Накопичений видобуток газу Gн на любу довільну дату розробки покладу відомий. Об’ємні коефіцієнти пластового газу v0, v можуть бути на любу довільну дату розраховані за певними формулами для відповідних середніх пластових тисків. Найбільш складно визначити кількість води W, яка увійшла в пласт.

Однією з основних умов успішного застосування методу матеріального балансу є відповідність формул, що використовуються для підрахунку, характер роботи нафтового або газового покладу, тобто тому комплексу „працюючих” в покладі сил, який найбільш точно і повно відображає режим його роботи станом на ту або іншу дату розробки.

 

Питання для самоперевірки

1 У чому полягає суть підрахунку запасів вільного газу методом матеріального балансу?

2 Який вид балансу використовується при застосуванні методу матеріального балансу?

3 Які розрахункові параметри входять у формулу підрахунку запасів вільного газу методом матеріального балансу?

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)