|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
До то - коефіцієнт впливу температуриПриклад. Робота з перфоратором ПТ-29 (L екв = 128 дБ) проводиться при температурі +4 o С і супроводжується шумом рівнем 1-ЖВ = 116 дБ. Необхідно визначити термін і ймовірність ризику вібраційної хвороби в цих умовах. Відомо, що на п'ятому році роботи без поглиблюють факторів ймовірність вібраційної хвороби становить 1,4%.
Коефіцієнти впливу супутніх факторів (шуму та охолодження) відповідно рівні:
До ш = (116-80) 0,025 + 1 = 1,9, До то = (20-4) 0,08 + 1 = 2,28. Категорія важкості праці - III, К тяж = 1,5.
Звідси, ймовірність вібраційної хвороби становить 1,4 · 1,9 · 2,28 · 1,5 = 9,1% при стажі 5 років. Супутні фактори збільшили ризик вібраційної хвороби в 6,5 разів.
Тривалий систематичний вплив вібрації призводить до розвитку вібраційної хвороби (СБ), яка включена до списку професійних захворювань. Ця хвороба діагностується, як правило, у працюючих на виробництві; в умовах населених місць СБ не реєструється, незважаючи на наявність багатьох джерел вібрації (наземний і підземний транспорт, промислові джерела та ін.) Особи, які піддаються впливу вібрації навколишнього середовища, частіше хворіють на серцево-судинними і нервовими захворюваннями і зазвичай пред'являють багато скарг общесоматического характеру.
Гігієнічне нормування вібрацій регламентує параметри виробничої вібрації і правила роботи з вібронебезпечного механізмами й устаткуванням, ГОСТ 12.1.012-90 "ССБТ. Вібраційна безпека. Загальні вимоги". Санітарні норми СН 2.2.4/2.1.8.556-96 "Виробнича вібрація, вібрація в приміщеннях житлових і громадських будівель". Документи встановлюють: класифікацію вібрацій, методи гігієнічної оцінки, нормовані параметри і їх допустимі значення, режими праці осіб вібронебезпечним професій, що піддаються впливу локальної вібрації, вимоги до забезпечення вібробезпечних і до вібраційних характеристик машин.
При гігієнічній оцінці вібрацій нормованими параметрами є середні квадратичні значення віброшвидкості V (і їх логарифмічні рівні L V) або віброприскорення для локальних вібрацій в октавних смугах частот, а для загальної вібрації - в октавних або третину октавнихсмугах. Допускається інтегральна оцінка вібрації у всьому частотному діапазоні нормованого параметра, а також по дозі вібрації D з урахуванням часу впливу.
Для загальної та локальної вібрації залежність допустимого значення віброшвидкості V 1 (м / с) від часу фактичного впливу вібрації, що не перевищує 480 хв, визначається за формулою:
де V 480 - допустиме значення віброшвидкості для тривалості впливу 480 хв, м / с.
Максимальне значення V т для локальної вібрації не повинен перевищувати значень, що визначаються для T = 30 хв, а для загальної вібрації при Т = 10 хв.
При регулярних перервах впливу локальної вібрації протягом робочої зміни допустимі значення рівня віброшвидкості слід збільшувати на значення, наведені нижче.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |