АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Форми та методики проведення оздоровчих заходів

Читайте также:
  1. Аграрні реформи
  2. Аналитическое трансформирование снимков.
  3. Аналогично сформированы списки ЛДПр и на не упомянутых выше выборах представительных органов власти административных центров регионов.
  4. Биологическая изменчивость людей и биогеографическая характеристика среды. Экологическая дифференцировка человечества. Понятие экологических типах людей и их формирования.
  5. В результате перцептивного действия формируются различные когнитивные структуры.
  6. В формировании личности ребенка
  7. Виготовлення копій протоколів про проведення негласних слідчих (розшукових) дій та додатків до них не допускається.
  8. Виготовлення, утворення несправжніх (імітаційних) засобів для проведення конкретних негласних слідчих дій оформлюється відповідним протоколом.
  9. Види, форми і методи фінансового контролю.
  10. Визначення густини матеріалу правильної геометричної форми.
  11. Виключно прокурор має право прийняти рішення про проведення такої негласної слідчої (розшукової) дії, як контроль за вчиненням злочину.
  12. Виявляти хиби в організації та методиці проведення навчального процесу.

Форми проведення оздоровчих заходів. Закалювання направлено на покращення нервової регуляції функції внутрішніх органів і тим самим на нормалізацію імунної реактивності організму, підвищення його стійкості до несприятливих дій зовнішнього середовища.

Використання повітря найбільш доступний метод закалювання. Перебування на повітрі в одежі рекомендується при любій погоді. В теплий період проводиться без обмежень, в прохолодний – обумовлений кліматопогодними факторами та індивідуальною загартованістю. Перебування на відкритому повітрі може проводитися в спокійному стані (в шезлонгах, кріслах, гамаках), а також при рухах (прогулянки, теренкури, фізичні вправи).

Велике значення для закалювання має сон на відкритому повітрі – кліматопавільйонах, на верандах, балконах, в тіні дерев та інших місцях, захищених від вітру. По першому режимі при ЕЕТ повітря не нижче 12С, при другому режимі – при ЕЕТ 4-9С.

При повітряних та світлоповітряних ваннах відпочиваючі перебувають в оголеному та напівоголеному вигляді, захищені від прямої і, по можливості, розсіяної радіації. Ці ванни характеризуються інтенсивністю холодової дії. Вони діляться на теплові – ЕЕТ вище 230С, індиферентні – 21-220С, прохолодні – 9-160С, а загартованим людям – нижче 90С.

В осінньо – зимовий період повітряні ванни рекомендують поєднувати з загальними УФ опромінюваннями. Проводять послідовно загальні опромінювання передньої та задньої поверхні тіла оголеним, поступово наростаючими дозами, починають з ¼ - 1/2 біодози, через кожних два опромінювання дозу збільшують на 1/4 - 1/2 біодози і поступово доводять до 3 біодоз.

Сонячні ванни діляться на ванни сумарної і розсіяної радіації. По площі опромінювання виділяють загальні і місцеві сонячні ванни, по протяжності – одномоментні і переривисті. З врахуванням безпосередньої еритемної дії УФ – променів на шкіру при сонячному опроміненні розрізняють характер сонячної ванни: слабої УФ дії (режим 1 – від 1/4 до 1 біодози), інтенсивної УФ дії – від 1/4 до 3 біодоз.

Вода є досить ефективним засобом загартовування. Основною є температура води, а не тривалість водної процедури. Купання при 1 режимі призначають при температурі води не нижче 200С, при 2 режимі – 16-170С, загартованим – нижче 160С. По протяжності від 45 хвилин при температурі 260С, до 1 хвилин при 40С.

При морських купаннях поєднується дія на організм температури і хімічного складу морської води, ударів хвиль, сонячної радіації, підвищеної іонізації морського повітря.

Купання в басейні - при температурі повітря 24-250С, з поступовим зниженням до 220С. Перші заняття при 280С.

Загальні ванни як засіб загартовування, профілактики захворювань, відновлення працездатності. Рекомендують при явищах збудження, значних розладах сну, захворюваннях органів дихання. Прохолодні ванни тривалістю 3-5 хвилин – тонізують ССС та НС. Хвойні ванни – заспокійлива дія на ЦНС, сприятливо на шкіру та верхні дихальні шляхи. Хлоридно – натрієві ванни – покращують обмінні процеси, стимулюють ССС, тонізують НС. Вуглекислі ванни викликають різку гіперемію шкіри, вуглекислота поступає в дихальні шляхи, дихання стає глибоким та рідким. Активно діють на ССС- викликають розвантаження серця, підвищують тонус судин, уповільнюють пульс. Рекомендують також контрастні, перлинні та кисневі ванни.

Сухоповітряна баня (сауна) – стимулюючий вплив на центральну та вегетативну НС, ендокринну системи, функції кровообігу і дихання, підвищує обмін речовин, і виведення із організму шлаків, сприяє покращенню трофіки тканин, активації відновних процесів в м’язах. Вона знімає почуття напруги, втоми, покращує настрій, сон, знижує АТ. Оптимальна температура 70-100С. Починати з нижньої сходинки, поступово доходити до верхньої. Для здорових людей заходів три. Загальна тривалість до 30 хвилин (перший захід 8-10 хвилин, другий – 5-7 хвилин, третій – 3-5 хвилин) при тривалості охолодження в басейні від 2 до 5 хвилин і відпочинку між заходами в термальну камеру 25-30 хвилин.

Душ, як профілактичний засіб, фізіологічна дія його залежить від сили механічного подразнення падаючої на тіло води і від відхилення температури води від індиферентної до 34-360С.

Для закалювання призначають місцеві процедури – обливання стоп, полоскання горла холодною водою).

Методи фізіотерапії для загартовування – електрофорез брому, кальцію, новокаїну, седуксену які вводяться з комірцевої зони.

Поняття про первинну та вторинну кліматопрофілактику

Під кліматопрофілактикою розуміють проведення таких профілактичних заходів, при яких використовують метеорологічні фактори, особливості кліматичних умов місцевості і спеціальні дозуючі кліматичні процедури з метою закалювання організму і попередження хвороб.

Первинна кліматопрофівлактика – забезпечує підвищення захисних сил організму, знижує можливість виникнення та розвитку захворювань та різних патологічних процесів.

Вторинна кліматопрофівлактика направлена на попередження прогресування і загострення патологічних процесів, відновлення порушених функцій організму, які досягаються під дією кліматичних факторів.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)