|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Аграрні реформиРозв'язання багатьох соціально-економічних проблем диктує настійну необхідність радикальних аграрних перетворень на користь селянства. Ні індустріалізація, ні раціональне розв'язання проблеми нагромадження нездійсненні без глибокого втручання в аграрні відносини. Один з парадоксів господарського розвитку багатьох держав, які визволилися, полягає в тому, що ці країни, переважно аграрні і селянські, не можуть забезпечити себе продуктами харчування.
За даними ФАО, з 1970 по 1977 р. імпорт продовольства в країни, що розвиваються, зростав у середньому на 3,3 млрд. дол. на рік. Середньорічний приріст виробництва продуктів харчування в країнах Африки протягом 1970—1977 pp. не перевищував 1,3% порівняно з 2,7% в 1961—1970 pp., тим-часом як чисельність населення зростала щороку на 2,6%. Прогнози свідчать, що дефіцит продовольства може стати однією з найсерйозніших проблем світового розвитку в найближчі десятиріччя.
Потреба в аграрних перетвореннях випливає з виробничих відносин, які панують у сільському господарстві і сковують розвиток продуктивних сил не тільки на селі, а й у масштабі всього суспільства. У розв'язанні аграрного питання з найбільшою повнотою зливаються об'єктивні завдання національно-визвольної революції і безпосередні потреби більшості населення країн, що розвиваються. У галузі аграрних перетворень чітко проявляється відмінність у соціальній орієнтації країн, що визволилися. У державах, які йдуть по некапіталістичному шляху, антифеодальні аграрні реформи проведено найбільш послідовно і вони вже підірвали феодальне землеволодіння, іноземні аграрні компанії націоналізовано або поставлено під контроль, а кооперація, яку держава підтримує економічно й організаційно, набула значного розвитку. Реальною альтернативою процесу капіталістичної концентрації в сільському господарстві, засобом переходу до економічно раціонального великого виробництва на селі в умовах країн, що розвиваються по некапіталістичному шляху, стає створення мережі державних господарств (на основі націоналізованих великих господарств іноземних колонізаторів і місцевих землевласників) і розвиток кооперації. Спільне ведення господарства відповідає виробничому і соціальному досвіду мільйонів селян. Внаслідок своєї подвійної природи общинне господарство, якщо розклад його не досяг високого ступеня, може стати перехідною формою (в умовах революційних перетворень у всій економіці) до суспільної, соціалістичної власності. Деякі країни, що розвиваються, вже нагромадили корисний досвід кооперативного будівництва на селі, яке є однією з важливих форм розвитку по некапіталістичному шляху.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.007 сек.) |