|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Загальні основи капіталістичного способу виробництва
Розділ III. Товарне виробництво. Гроші § 1. Загальний характер товарного виробництва при капіталізмі.... Основні риси товарного виробництва.— Просте І капіталістичне товарне виробництво.— Подвійна природа простого товаровиробника. § 2. Товар і його властивості Споживна вартість товару.—Мінова вартість і вартість товару.—Подвійний характер праці, втіленої в товарі. Праця конкретна і праця абстрактна.— Суперечності між приватною і суспільною працею.— Величина вартості товару.— Продуктивність та інтенсивність праці. Проста і складна праця. § 3. Форма вартості. Виникнення грошей Розвиток форми вартості. Проста, одинична, або випадкова, форма вартості.— Повна, або розгорнута, форма вартості.— Загальна форма вартості.— Грошова форма вартості.— Вартість і ціна. § 4. Суть грошей та їхні функції Єдність і відмінність товару та грошей.— Гроші як знаряддя експлуатації.— Функції грошей. Гроші як міра вартості.— Гроші як засіб обігу.— Гроші як засіб утворення скарбів.— Гроші як засіб платежу.— Світові гроші.— Кількість грошей, необхідна для обігу.— Паперові гроші. § 5. Закон вартості Суть закону вартості. Його роль як стихійного регулятора товарного виробництва.— Роль закону вартості у виникненні капіталістичних відносин. Пого вплив на зростання продуктивних сил. § 6. Товарний фетишизм § 7. Критика буржуазних теорій вартості і грошей Критика буржуазних теорій вартості.— Критика буржуазних теорій грошей. Розділ IV. Капітал і додаткова вартість. Основний економічний закон капіталізму § 1. Перетворення грошей у капітал Загальна формула капіталу.—. Суперечність загальної формули капіталу. § 2. Робоча сила як товар Перетворення робочої сили в товар — Вартість товару робоча сила.— Споживна вартість товару робоча сила. § 3. Виробництво додаткової вартості Характер капіталістичного виробництва. Процес праці і процес зростання вартості.— Необхідний і додатковий робочий час. § 4. Суть капіталу. Постійний і змінний капітал Капітал як суспільне відношення.— Постійний і змінний капітал.— Норма і маса додаткової вартості. § 5. Два способи підвищення ступеня експлуатації робітничого класу.. Абсолютна додаткова вартість.— Межі робочого дня. Боротьба робітничого класу за його скорочення.— Відносна додаткова вартість.— Надлишкова додаткова вартість. § 6. Три стадії розвитку капіталістичного промислового виробництва.. Проста кооперація.- Мануфактура.— Машини і велика промисловість.— Межі і суперечності капіталістичного застосування машин. § 7. Капіталістичне машинне виробництвоі посилення експлуатації робітників Вплив капіталістичного машинного виробництва на становище робітничого класу.— Сучасна науково-технічна революція І посилення експлуатації робітничого класу. § 8. Єдність і відмінність абсолютної і відносної додаткової вартості § 9. Основна економічна суперечність капіталізму. Основний економічний закон капіталізму Основна економічна суперечність капіталізму.— Основний економічний закон капіталізму.— Місце теорії додаткової вартості в економічному вченні К. Маркса.
Розділ V. Заробітна плата при капіталізмі § 1. Суть заробітної плати в капіталістичному суспільстві Характер заробітної плати при капіталізмі.— Перетворення вартості І ціни робочої сили в заробітну плату. § 2. Основні форми і системи заробітної плати Почасова форма заробітної плати.— Відрядна форма заробітної плати.. § 3. Еволюція форм ї систем заробітної плати Відрядно-регресивні І штрафні системи заробітної плати. Найновіші системи капіталістичної відрядності.— Зміна характеру почасової заробітної плати — Системи «участі в прибутках». § 4. Диференціація і дискримінація в оплаті робочої сили Причини диференціації заробітної плати.—Тарифні ставки і сітки — Аналітична оцінка робіт.—«Оцінка за заслугами».—Дискримінація в оплаті робочої сили. § 5. Номінальна і реальна заробітна плата Номінальна заробітна плата.— Реальна заробітна плата.— Національні відмінності в заробітній платі.— Боротьба робітничого класу за підвищення заробітної плати. § 6. Критика буржуазних теорій заробітної плати Теорія «мінімуму засобів існування» («залізний закон» заробітної плати) — Теорія «фонду заробітної плати».—Теорія «граничної продуктивності».—Су часні маржиналістські концепції заробітної плати.— Концепція «регульованої заробітної плати».— «Колективио-договірна» теорія заробітної плати—Теорія «Інфляційної спіралі заробітної плати 1 цін».—Теорія «компенсації». Розділ VI. Загальний закон капіталістичного нагромадження § 1. Капіталістичне відтворення Виробництво І відтворення.— Просте капіталістичне відтворення.— Розширене капіталістичне відтворення.— Поділ додаткової вартості на капітал і доход.— Фактори, що впливають на розміри нагромадження капіталу. § 2. Технічний прогрес і нагромадження капіталу Органічна будова капіталу.— Нагромадження при незмінній і зростаючій органічній будові капіталу,— Концентрація і централізація капіталу. $ 3. Процес капіталістичного нагромадження і утворення резервної армії праці Суть і джерела промислової резервної армії праці.— Капіталістичний закон народонаселення.— Форми відносного перенаселення. § 4. Загальний закон капіталістичного нагромадження. Відносне Й абсолютне погіршення становища робітничого класу Загальний закон капіталістичного нагромадження.— Відносне погіршення становища пролетаріату.—Абсолютне погіршення становища робітничого класу. § 5. Пролетаризація трудящих і зміни в структурі робітничого класу в умовах сучасного капіталізму Історична тенденція капіталістичного нагромадження і зростання сил пролетаріату.— Критика буржуазних теорій соціальних наслідків нагромадження.
Розділ VII. Кругооборот І оборот капіталу § 1. Кругооборот капіталу і його три стадії Три стадії кругообороту капіталу.— Три форми промислового капіталу.— Три форми кругообороту промислового капіталу.— Капіталістичне виробництво й обіг.— Критика буржуазної і реформістської мінової концепції. § 2. Оборот капіталу. Основний капітал і оборотний капітал Оборот капіталу.— Основний капітал 1 оборотний капітал,— Критика буржуазних визначень основного і оборотного капітану —Фізичний І моральний знос основного капіталу.— Амортизація.— Час обороту капіталу І його укладові частини.— Загальний І реальний обооот капіталу. § 3. Оборот змінного капіталу і його вплив на річну масу і річну норму додаткової вартості Розділ VIII. Прибуток І ціна виробництва § 1. Перетворення додаткової вартості в прибуток Вартість і капіталістичні витрати виробництва.—Зміна складових частин витрат виробництва І вартості товару.— Прибуток — перетворена форма додаткової вартості. § 2. Норма прибутку і фактори, що її визначають Норма прибутку та її відмінність від норми додаткової вартості,— Фактори, які визначають горму прибутку. § 3. Утворення середньої норми прибутку і перетворення вартості товару в ціну виробництва Внутрішньогалузева конкуренція І утворення ринкової, або суспільної, вартості,— Міжгалузева конкуренція І утворення середньої (загальної) норми прибутку.— Ціна виробництва як перетворена форма вартості.— Про так звані «суперечності» між першим і третім томами «Капіталу».—Значення теорії середнього прибутку і міни виробництва для класової боротьби пролетаріату. § 4. Закон тенденції норми прибутку до зниження Причини зниження норми прибутку — Фактори, що протидіють тенденції норми прибутку до зниження.— Закон тендеі.ції норми прибутку до зниження і розвиток суперечностей капіталізму — Критика буржуазних концепцій прибутку.
Розділ IX. Торговий капітал і торговий прибуток, позичковий капітал і позичковий процент § 1. Суть торгового капіталу і торгового прибутку Торговий капітал як частина промислового капіталу, що відособилась — Торговий прибуток як перетворена форма додаткової вартості.— Витрати обігу та відшкодування їх.— Експлуатація торговим капіталом працівників торгівлі то інших трудящих. § 2. Форми капіталістичної торгівлі Оптова і роздрібна торгівля — Кооперативна торгівля. Критика теорії скоопе-ратнвного соціалізму».—Зовнішня торгівля. § 3. Позичковий капітал і позичковий процент Умови виникнення позичкового капіталу.— Позичковий капітал як частина промислового капіталу, що відособилась.— Позичковий процент як перетворена форма додаткової вартості.— Норма процента І її тенденція до зниження. § 4. Капіталістичний кредит Комерційний кредит.— Банкірський кредит. Банки. їхні функції та операції.— Споживчий кредит.—Державний кредит.—Міжнародний кредит. § 5. Акціонерні товариства. Фіктивний капітал Акціонерне товариство і акціонерний капітал.— Курс акцій. Контрольний пакет акцій. Засновницький прибуток.— Фіктивний капітал. § 6. Роль кредиту в розвитку капіталізму і загостренні його суперечностей § 7. Грошовий обіг у капіталістичному суспільстві Металевий і банкнотний ірошовнй обіг.— Інфляція та її соціально-економічні наслідки.
Розділ X. Земельна рента. Розвиток капіталізму в сільському господарств § 1. Капіталістична земельна рента Капіталістичний устрій сільського господарства.— Капіталістична земельна рента І її відмінності від феодальної ренти.— Рента і орендна плата. § 2. Диференціальна рента Монополія на землю як на об'єкт господарства 1 диференціальна рента,— Диференціальна рента І.—Диференціальна ента II.—Критика так званого «закону спадної родючості» грунту». § 3. Абсолютна рента Монополія приватної власності на землю І абсолютна рента.— Рента за будівельні ділянки і в добувній промисловості.— Рента в дрібному селянському господарстві. § 4. Ціна землі як капіталізована рента § 5. Розвиток капіталізму в сільському господарстві Два шляхи розвитку капіталізму в сільському господарстві.— Критика теорії «стійкості дрібного селянського господарства».
Розділ XI. Відтворення суспільного капіталу. Економічні кризи § 1. Сукупний суспільний продукт і його складові частини Суспільний капітал і суспільний продукт.-І і II підрозділи суспільного виробництва.— Виробниче і особисте споживання. § 2. Просте і розширене відтворення суспільного капіталу Наукові абстракції в дослідженні відтворення.—Реалізація сукупного суспільного продукту при простому відтворенні.— Реалізація сукупного суспільного продукту І пропорції суспільного виробництва при розширеному відтворенні. § 3. Розвиток В. І. Леніним марксистської теорії відтворення суспільного капіталу. Закон переважного зростання виробництва засобів виробництва В. І. Ленін про закон переважного зростання виробництва засобів виробництва.—Критика В. І. Леніним народницької теорії внутрішнього рийку.—Критика В. І. Леніним «легальних марксистів». § 4. Національний доход капіталістичного суспільства. Його виробництво і розподіл Класовий характер розподілу І перерозподілу національного доходу в буржуазному суспільстві. § 5. Антагоністичні суперечності капіталістичного відтворення. Економічні кризи надвиробництва Абстрактна можливість економічних криз у простому товарному виробництві.— Основна суперечність капіталізму і неминучість економічних криз.— Анархія суспільного виробництва.- Суперечність між виробництвом І споживанням.— Суперечність між метою капіталістичного виробництва І розвитком продуктивних сил.— Суперечність між пролетаріатом і буржуазією. § 6. Циклічний характер капіталістичного відтворення Цикл і його фази.— Оновлення основного капіталу — матеріальна основа капіталістичного циклу.— Аграрні кризи та їхні особливості.— Економічні кризи і загострення суперечностей капіталізму. § 7, Критика антимарксистських теорій криз Вульгарна політична економія про кризи.— Критика дрібнобуржуазних теорії криз.— Критика теорій «безкризового розвитку» капіталізму.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.011 сек.) |