|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Кількість грошей, необхідна для обігуОбіг товарів визначає обіг грошей. Оскільки в грошах, що виступають як засіб обігу, реалізуються ціни товарів, то кількість грошей, необхідних для обігу, залежить насамперед від суми цін товарів. Далі, треба враховувати, що кожна монета протягом певного періоду часу може переходити з рук у руки кілька разів, роблячи кілька оборотів. Чим швидший оборот грошей, тим менше їх потрібно для обігу. Звідси випливає, що кількість грошей, необхідних для обігу, дорівнює сумі цін товарів, поділеній на швидкість обороту однойменних грошових одиниць (карбованців, марок, доларів тощо). Таким чином, кількість грошей, необхідна для обігу (К), визначається трьома факторами: 1) кількістю товарів (Т), 2) їхніми цінами (Ц), 3) швидкістю обороту грошей (ШО). Цю залежність можна записати такою формулою:
Стан грошового обігу відображує вплив ряду факторів, зумовлених обставинами, які лежать поза сферою грошового обігу ї є об'єктивними для нього. Процес купівлі-продажу товарів, його швидкість, як і швидкість обороту грошей, залежать від умов виробництва, розвитку транспорту, економічних зв'язків між містом і селом, станом кредитної системи тощо. Якщо засобом обігу виступає сам грошовий товар золото, в обігу постійно перебуває така кількість грошей, яка справді потрібна для нього. Оскільки повноцінні гроші, якщо вони не беруть участі в обігу, переходять у скарб, кількість грошей, яка перебуває в обігу, цілком залежить від обставин, що залежать від самих товарів. Гроші виконують функції не тільки засобу обігу, а й засобу платежу, а тому з розвитком кредитних відносин формула закону грошового обігу набуває такого вигляду:
Кількість грошей, які перебувають в обігу, дорівнюватиме сумі цін товарів, що підлягають реалізації (ТЦ), мінус сума цін товарів, проданих у кредит (Кр), плюс платежі (П), по яких настав строк сплати, мінус сума платежів, які взаємно зараховуюся (ВП), все це поділене на число оборотів однойменних грошових одиниць (ШО).
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |