|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Крах колоніальної системи імперіалізмуВ основі кризи колоніальної системи імперіалізму було різке загострення антагонЬ стичних суперечностей між імперіалістичною буржуазією метрополій і народами колоніальних та залежних країн. Велика Жовтнева соціалістична революція, внаслідок якої виникла перша соціалістична держава, стала найважливішим фактором могутнього піднесення національно-визвольного руху, який поклав початок кризі колоніальної системи імперіалізму. Після другої світової війни і перемоги над гітлерівською коаліцією криза колоніальної системи імперіалізму переросла в її розпад, а потім у повсюдний крах. «Після другої світової війни, після нашої перемоги над фашизмом більш як два мільярди чоловік скинули ярмо колонізаторів, добилися державної незалежності. В цілому колоніальну систему імперіалізму в її класичних формах можна вважати вже ліквідованою. Це... явище всесвітньо-історичного значення». 1 1 Брежнєв Л. І. Ленінським курсом, т. 6, с. 571.
В історично короткий строк були ліквідовані британська, французька, голландська, португальська колоніальні імперії, які створювалися десятки і сотні років. У 1945 р. колонії імперіалістичних держав займали територію 38,6 мли. кв. км з населенням, яке перевищувало 670 мли. чоловік. Після краху останньої великої колоніальної імперії — португальської усі несамоврядиі території займали 1,1% території землі, де проживало 0,5% населення землі. Колонії, які ще збереглися,— це в основному невеликі територіальні анклави І острови, найбільшими з яких є Гонконг (під врядуванням Великобританії) і Пуерто-Ріко (під врядуванням США). Крім того, під владою раснетсько-імперіалістичиих режимів ПАР і Родезії, по Суті, на колоніальному становищі, живе ще кілька мільйонів чоловік. На місці колишніх колоній розвиваються 113 незалежних держав. Перед ними відкрилася перспектива перетворення їхньої номінальної політичної незалежності в незалежність реальну.
Розпад колоніальної системи імперіалізму і виникнення самостійних держав в Азії, Африці і Латинській Америці — це результат національно-визвольної революції, яка особливо широко розгорнулася у всесвітньому масштабі в другій половині 60-х — на початку 60-х років. Національно-визвольна революція, породжена соціально-економічними і політичними умовами загальної кризи капіталізму, в свою чергу поглиблює цю кризу. Внаслідок розпаду колоніальної системи відбулися Істотні зміни в політичній та економічній структурі світу. Нові явища виникли і в розвитку світового капіталістичного господарства. Крах колоніальної системи став могутнім фактором» який поглибив загальну кризу капіталізму.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |