|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема 14. Підприємство в аграрній сфері
1. Визначте, що одержує капіталіст – підприємець, який є власником кращих земельних ділянок і засобів виробництва? а) абсолютну земельну ренту; б) диференціальну земельну ренту; в) абсолютну і диференціальну земельну ренту; г) економічний (додатковий) прибуток, який дорівнює абсолютній і диференціальній ренті; д) усі відповіді вірні.
2. Ціноутворення на продукцію землеробства спирається на такі витрати: а) собівартість продукції (бухгалтерські витрати); б) економічні витрати; в) індивідуальні економічні витрати, які складаються на відносно кращих землях; г) індивідуальні економічні витрати, які складаються на відносно гірших землях.
3. Виберіть правильну відповідь на питання, що таке абсолютна рента? а) плата за користування орендованою землею; б) частина орендної плати; в) економічна форма реалізації приватної власності на землю; г) рента, яка сплачується підприємцем –орендатором власнику з усіх за якісними показниками земель, в тому числі із гірших; д) усі відповіді не вірні.
4. Визначте, що представляє собою селянський тип буржуазний аграрної еволюції в постсоціалістичних країнах: а) передача державних сільськогосподарських угідь у власність селян (безплатно чи за невелику плату); б) конфіскання феодальних земель і передача їх селянству; в) насильницька експропріація селян і створення капіталістичного аграрного ладу; г) передача державних земель у колективну власність селян.
5. Особливості вкладання підприємницького капіталу в землеробство полягають у тому, що: а) економічні витрати складаються на базі індивідуальних витрат на гірших землях; б) сукупне пропонування земельних ділянок нееластичне; в) існує три форми земельної ренти; г) велике значення має оренда земель; д) існує відносно значний ризик в інвестування капіталу; є) усі відповіді вірні.
6. Назвіть правильну відповідь щодо еластичності пропозиції землі: Можливі варіанти відповіді: а) абсолютно еластична; б) абсолютно нееластична; в) одинично-еластична; г) еластична; д) нееластична.
7. Диференціальна рента 1 м (за місцезнаходженням) виникає через те, що: а) земельні ділянки розташовані на різній відстані від ринків збуту; б) транспортні витрати, що входять у виробничі витрати з різновіддалених земель неоднакові; в) кількість близьких до ринку збуту земель обмежена; г) існує монополія на землю як об’єкт господарювання.
8. Назвіть, що є причиною абсолютної земельної ренти? а) монополія на землю як на об’єкт господарювання; б) монополія на землю як на об’єкт приватної власності; в) додатковий продукт, який створюється не лише в сільському господарстві, а й в інших галузях виробництва; г) різна продуктивність витрат, що послідовно робляться на одній і тій самій ділянці. д) усі відповіді правильні.
9. Земельна рента є економічною формою реалізації: Можливі варіанти відповіді: а) приватної власності на землю; б) додаткового чистого доходу; в) монополії на землю як на об’єкт господарювання; г) орендної плати.
10. Назвіть форми диференціальної ренти 1: а) диференціальна рента за родючістю; б) диференціальна рента за місцезнаходженням; в) диференціальна рента, що виникає в результаті додаткових вкладень у дану ділянку землі; г) усі відповіді вірні.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |