|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема 21. Закономірності та етапи розвитку капіталістичної економічної системи1. Капіталізм вільної конкуренції – це: а) економічний лад, що характеризується капіталістичною власністю на речові ресурси, використанням найманої праці та системи ринків чистої конкуренції; б) виробництво для ринку підприємливими індивідами чи об’єднаними їх з метою отримання прибутку; в) суспільний спосіб виробництва, за якого процес виробництва підкоряється капіталу, тобто який заснований на відносинах між капіталом і найманою працею; г) усі відповіді вірні.
2. Знайдіть ознаки капіталізму вільної конкуренції: а) приватна власність на засоби виробництва; б) недосконала конкуренція; в) система найманої праці; г) свобода організації прогресійних спілок і важлива роль колективних угод; д) свобода підприємництва і вибору; е) ринкова система та вільна конкуренція; є) важлива роль прибутку; ж) обмежена роль держави; з) державне регулювання економіки; і) заборона робітничих страйків.
3. Стадії розвитку капіталістичної формації наступні: а) проста кооперація, первісне нагромадження капіталу, монополістичний капіталізм; б) капіталізм вільної конкуренції, монополістичний капіталізм, змішана капіталістична система, економічний контроль в якій забезпечується з боку як суспільства, так і приватних інститутів; в) проста кооперація, мануфактура, промисловий переворот, монополістичний капіталізм, державно-монополістичний капіталізм; г) капіталізм вільної конкуренції, монополістичний капіталізм, державно-монополістичний капіталізм, капіталізм зі змішаною економікою. [Див.: 1, тема 21].
4. Економічна рента – це: а) частина економічного прибутку підприємця; б) різниця між заробітною платою, еквівалентною альтернативній вартості робочої сили і заробітною платою, яка установлюється капіталістом самочинно; в) різниця між конкурентною заробітною платою, еквівалентною альтернативній вартості робочої сили і заробітною платою, яка формується на монопсочному ринку праці; г) усі відповіді вірні.
5. Централізація капіталу представляє собою: а) накопичення новацій і вдосконалень, що ведуть до якісних змін у техніці; б) збільшення розміру підприємства за рахунок капіталізації (реінвестиції) прибутку; в) об’єднання капіталів декількох економічних суб’єктів в один великий капітал; г) добровільне об’єднання індивідуальних капіталів у один капітал у тій чи іншій господарсько-правовій формі; д) поглинання в процесі конкуренції більш великими підприємствами малих і дрібних капіталістичних підприємств.
6. Знайдіть правильну відповідь на питання: об’єктивна умова становлення чистої монополії виникає тоді, коли? а) декілька індивідуальних капіталів галузі об’єднуються в один великий капітал; б) економія, зумовлена збільшенням масштабів виробництва настільки значна, що певний продукт одне велике підприємство виробляє з нижчими середніми витратами, ніж якби цей продукт виробляла більша кількість підприємств галузі; в) велике підприємство монополізує галузь і встановлює владу на ринку певного товару; г) у країні відсутнє антимонопольне законодавство або не ведеться боротьба з монополізацією виробництва; д) усе виробництво галузі зосереджено у великому тресті. [Див.: 1, с. 382].
7. Фінансово-монополістичний капітал представляє собою: а) володіння нефінансовим і банківськими корпораціями частками акціонерного капіталу; б) сукупність банківського капіталу і капіталу фінансово-кредитних організацій; в) банківський монополістичний капітал, що зрісся з монополістичним капіталом нефінансових галузей економіки; г) банківський капітал, розглядувані у єдності з капіталом нефінансових монополій та немонополістичних підприємств.
8. Знайдіть правильну відповідь на питання: що представляє собою система участі в капіталі? а) взаємне володіння нефінансовими і банківськими корпораціями частками акціонерного капіталу; б) особиста унія банкірів і промисловців; в) довготривалі розрахунково-кредитні зв’язки між банками і нефінансовими корпораціями; г) управління капіталом за довіреністю; д) усі відповіді правильні.
9. Яке визначення фінансово-монополістичної групи правильне? а) взаємне володіння нефінансовими і банківськими корпораціями частками акціонерного капіталу; б) об’єднання фінансових і нефінансових монополій (олігополій) на основі системи участі, особистої унії та інших зв’язків, у тому числі родинних; в) капіталістична еліта, до якої належить верхівка монополістичної буржуазії, а також провідні менеджери найбільших корпорацій; г) форма змови між великими підприємствами про умови продажу, строки платежу, сфери збуту, квоти у виробництві, встановлення цін і розподіл прибутків між окремими підприємствами. 10. Фінансова олігархія – це: а) панування фінансово-монополістичного капіталу в економіці; б) капіталістична еліта, до якої належить верхівка монополістичної буржуазії, а також провідні менеджери найбільших корпорацій; в) капіталістична еліта, до якої належить верхівка монополістичної буржуазії банківських і фінансово-кредитних корпорацій; г) об’єднання фінансових і нефінансових монополій (олігополій) на основі системи участі, особистої унії та інших зв’язків, у тому числі родинних; д) усі відповіді правильні. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.) |