|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема 24. Закономірності та особливості розвитку перехідних економік. 1. У чому полягає головний зміст перехідного періоду?1. У чому полягає головний зміст перехідного періоду? Можливі варіанти відповіді: а) зміни у продуктивних силах; б) зміни в економічних відносинах; в) зміни в економіці; г) зміни в політиці та ідеології.
2. Перехідні процеси здійснюються в таких групах країн: а) у розвинутих капіталістичних країнах; б) у соціалістичних країнах; в) у країнах, що розвиваються; д) у постсоціалістичних країнах.
3. Особливий характер суперечностей у перехідній економіці полягає в тому, що це суперечності між: а) новим і старим; б) прогресивним і регресивним; в) суперечностями функціонування; г) суперечностями розвитку; д) усі відповіді правильні.
4. Визначіть, які економічні форми відносяться до перехідних? Варіанти відповіді: а) нові; б) старі; в) сімбіозні; г) прогресивні; д) регресивні.
5. Сучасне трактування поняття “країна, що розвивається” грунтується на такому головному критерії: а) рівень розвитку товарно-грошових відносин; б) завоюванні державної незалежності; в) визволення від колоніальної залежності; г) місці в міжнародному поділі праці.
6. Визначте, за яких умов здійснюється формування ринкових відносин в країнах, що розвиваються. Варіанти відповіді: а) загальна техніко-економічна відсталість; б) специфічне місце в міжнародному поділі праці; в) глибокий поділ праці; г) існування докапіталістичних укладів. [Див.: 1, с. 437].
7. Визначіть, до якого типу належить перехідна економіка України? Варіанти відповіді: а) реформаторсько-еволюційного; б) революційного; в) природно-еволюційного; г) “самопливного”.
8. Прогресивні тенденції розвитку української перехідної економіки пов’язані з формуванням: а) змішаної економіки; б) капіталістичної економіки; в) соціальної економіки; г) соціально орієнтованої змішаної економіки.
9. Визначте економічні умови переходу до соціально орієнтованої змішаної економіки: а) становлення різних форм власності; б) роздержавлення і приватизація; в) розвиток підприємництва; г) заснування нових правових інститутів; д) надання економічної свободи господарюючим суб’єктам; е) подолання тіньової економіки.
10. До суперечностей всередині нового в перехідній економіці відносяться суперечності між: а) механізмом ринкового саморегулювання і механізмом регулювання економіки з боку держави; б) орієнтацією, з одного боку, на розвиток підприємницьких основ функціонування економіки, а з іншого боку – на її соціальну орієнтацію; в) тенденцію формування відкритої економіки і необхідністю забезпечення економічної незалежності країни; г) старим, що відмирає, і новим, що народжується.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |