АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Стратегії взаємодії

Читайте также:
  1. Case 3. Розробка товарної стратегії фірми
  2. III. Мета, стратегічні напрями та основні завдання Національної стратегії
  3. IV. Основні напрями реалізації Національної стратегії
  4. Вступ. Основні взаємодії суспільства і природи. Предмет і завдання екології.
  5. Дайте оцінку взаємодії генетичних факторів і факторів середовища в реалізації «вроджених форм поведінки».Наведіть приклади.
  6. Зміст і завдання стратегії та політики менеджменту персоналу організації
  7. Керування забезпечує необхідний рівень стійкості системи у процесах взаємодії її з зовнішнім середовищем та взаємодій всередині самої системи.
  8. Методи обґрунтування конкурентної стратегії
  9. Методика оцінки особливостей взаємодії глядачів з авторами у процесі перегляду телепередачі (за Н.Б. Шкопоровим, 1989).
  10. ОРГАНИ КРОВОТВОРЕННЯ ТА ІМУННОГО ЗАХИСТУ. МІЖКЛІТИННІ ВЗАЄМОДІЇ В ІМУННИХ РЕАКЦІЯХ.
  11. Особливості PIMS-аналізу для визначення конкурентної стратегії підприємства на ринку
  12. Поняття, принципи, види та форми взаємодії міліції і органів фінансового контролю
Орієнтовані на конфлікт Орієнтовані на консенсус
1. Заперечувати «Цього я ще не чув», «Це ви бачите в спотвореному світлі», «Тут ви мене неправильно зрозуміли» 1. Ставити питання «Якої ви думки про це?», «До якої теми ви хочете звернутися?»
2. Повчати «Ви повинні ще раз ретельно проглянути документи», «Ви повинні мене краще слухати», «Отже, тепер ви мене уважно послухайте» 2. Констатувати «Це новий аспект питання для мене»
3. Виправдовувати «Це, мабуть, було так», «Цього мені ніхто не сказав» 3. «Я»-звернення «Я не розумію, чому ви цьому пункту надаєте таке велике значення. Я хотів би, щоб ми перейшли до наступного питання», «Мені подобається хід переговорів, які ми до цих пір вели»
4. Переконувати «Адже ви зі мною однієї думки, що …» 4. Уважно слухати «Я правильно вас зрозумів, що..» «Щодо мене, я з вами погоджуся, але ….»
5. Стверджувати, наполягати «По-іншому це не можна зробити», «Я на це дивлюся так.» 5. Аргументація до вигоди «Це означає для вас….», «Тим самим ви отримуєте гарантію….», «Це вам дозволить….», «Це вам обіцяє….»
6. Провокувати, ігнорувати, іронізувати «Ваша пропозиція показує, що ви теоретик. На жаль, на практиці це все виглядає по-іншому»    

Процес планування переговорів поділяють на три етапи, які розглядаються впродовж півроку:

• підготовка до переговорів;

• безпосереднє ведення переговорів;

• аналіз результатів і підсумків переговорів.

На етапі підготовки потрібно опрацювати три аспекти проведення переговорів: змістовний, організаційний і тактичний.

Змістовний аспект визначає ієрархію (і відповідно — значимість) мети переговорів, головний сенс пропозицій або проблем, які виносяться на переговори, можливі варіанти розв´язання питань та шляхів досягнення поставлених цілей. Зміст переговорів визначається не тільки конкретним предметом майбутніх переговорів, а й системою наявних інтересів та можливостей їх реалізації в певній ситуації або в майбутньому. Тому змістовний аспект переговорів включає:

  • необхідність ретельного аналізу наявної ситуації;
  • прогнозування найімовірніших варіантів та зміни;
  • проектування найбільш сприятливих умов, навіть якщо їх створення малоймовірне за нинішніх ситуацій. У великих фірмах, звичайно, створені спеціальні відділи, які займаються опрацюванням зазначених питань, на підставі чого визначаються найперспективніші розробки та напрями діяльності фірми.

Організаційний аспект охоплює коло питань, починаючи з місця, часу та загального антуражу проведення переговорів і закінчуючи підбором команди з точним розподілом функцій та ролей, які виконує кожний її член на переговорах.

Організаційний аспект підготовки означає розв´язання таких питань: "Хто? Де? Коли?" Підбір команди є головним завданням при підготовці переговорів. Ідеальних людей немає, тому проблема підбору команди зводиться до пошуку та залучення необхідних людей (або спеціального їх навчання).

Тактичний аспект забезпечує необхідну професійну спрацьованість висунутих пропозицій. Він включає в себе весь обсяг конкретних питань: від тактико-технологічних характеристик пропозицій до фінансових та юридичних деталей.

Це питання становить особливий інтерес для бізнесменів-початківців. Одного проекту пропозицій щодо змісту майбутньої справи для успішних переговорів недостатньо, він має бути доповнений програмою його реалізації. При цьому завжди виникає безліч питань фінансового та юридичного змісту. Досвідчені бізнесмени та підприємці добре знають це коло питань і виходять на переговори підготовленими.

Останнім завершальним кроком при підготовці до переговорів можна вважати конкретизацію дій членів команди на поведінковому рівні.

Опрацювання трьох зазначених аспектів передбачає такий рівень інтелектуальних здібностей та професійних знань, який практично недоступний окремій людині. Звичайно ж у житті ми часто-густо стикаємося з фактом індивідуальної підготовки та проведення переговорів, проте докладніший аналіз такої практики засвідчує значно нижчий рівень її ефективності та, що найголовніше, вимушений, але неминучий перехід до групової роботи.


1 | 2 | 3 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)