|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Встановлення незайманостіНезайманість встановлюють зазвичай у жінок. Основним її показником є наявність дівочої пліви. Позбавлення жінки фізичної незайманості, тобто порушення цілісності дівочої пліви в результаті статевого акту, називають розтлінням або дефлорацією. Дівоча пліва розміщена на межі переддвер’я та піхви. Отвір у ній біля 2-2,5см в діаметрі. Іноді пліва взагалі немає отвору. Пошкодження дівочої пліви може бути у вигляді одного чи кількох надривів чи розривів, що нерідко доходять до основи. Їх розміщення описують за часовою стрілкою. При дефлорації ці розриви зазвичай відповідають 5-7 годині. У деяких жінок анатомічні особливості пліви допускають нормальний статевий акт без порушення цілісності пліви. В перші дні розриви кровоточать, набряклі, з 2-4 доби на стулках є нашарування фібрину, потім – грануляції. Через 15-20 днів після статевого акту давність порушення дівочої пліви встановити важко, а через 3 тижні взагалі неможливо.
4. Визначення здатності до зачаття: - у чоловіків: * встановлення порушень, що перешкоджають здійсненню статевого акту (імпотенції): механічні перешкоди, ендокринні розлади, захворювання статевих залоз, хвороби спинного мозку, порушення кори головного мозку. * здатність до запліднення: «асперматизм – відсутність сім’яної сперми; «азооспермія – відсутність в спермі сперматозоїдів; «некроспермія – наявність в спермі нерухливих сперматозоїдів; «астеноспермія – наявність в спермі патологічно змінених сперматозоїдів; «олігоспермія – наявність невеликої кількості нормальних сперматозоїдів. - у жінок: *встановлення порушень, що перешкоджають здійсненню статевого акту: «зарощення дівочої пліви «атрезія піхви «рубцеві зміни піхви «випадіння матки та піхви «захворювання кісток тазу «вагінізм * здатність до запліднення: «запальні процеси «інфекційні хвороби «вади розвитку «операції з видаленням органів.
5. Встановлення вагітності: Приводи: - при зґвалтуванні та розпусних діях, в результаті яких відбулося зачаття; - при викраденні дитини; - при симуляції вагітності для отримання якихось пільг. Ознаки вагітності: - припинення місячних; - збільшення молочних залоз; розширення їх підшкірних вен; - збільшення та гіперпігментація ареол; - з 2-3 місяця збільшується матка; - з сосків починає виділятися молозиво; - з другої половини вагітності з’являється пігментація білої лінії живота; - пігментні плями на обличчі; - матка виступає над лобковим з’єднанням. При обстеженні трупа вагітної: плід в матці; жовте тіло в яєчнику.
6. Встановлення колишніх пологів: Привід: - дітовбивство; - підкидання дітей; - викрадення дітей; - симуляція вагітності та пологів. Ознаки: - в молочних залозах через 1-2 дні після пологів замість молозива з’являється молоко; - якщо не годує груддю, то молоко зникає, з’являється знову молозиво, яке потім також зникає; - зовнішні статеві органи – статева щілина зяє, вхід в піхву відкритий, її стінки опущені, великі та малі статеві губи набряклі, червоно-синюшні; - дівоча пліва настільки знищена, що нагадує окремі лоскутки; - матка зменшується і через 1’5 місяця має нормальні розміри; - зовнішній зів матки має щілиноподібну форму; - виділення лохій; - дрібні руці на шкірі (розтяжки).
7. Встановлення колишнього аборту – переривання вагітності. Розрізняють: - самовільний; - штучний: * лікарняний; * позалікарняний. Штучний лікарняний аборт може бути проведений жінці в терміні до 12 тижнів. Після 12 тижнів – тільки за соціальними та медичними показами. Кримінальним називається будь-який аборт, що проведений поза лікарняним закладом. Способи проведення кримінального аборту: - механічні: *вишкрібання порожнини матки; *вакуум –аспірація; *введення в порожнину матки різних інородних тіл – трубочки, спиці, рідин під тиском. Аборт відбувається в перший день, рідше на 2-4 добу. - хімічні способи: *введення в порожнини матки розчину мила, спиртовий розчин йоду, лугу, фурациліну, горілки. *прийом в середину хініну, адреналіну, синестролу, ерготалу, скипідару, миш’яку. - термічний спосіб: *введення гарячої води в порожнину матки; *прийом гарячих ванн. Причини смерті при кримінальному аборті: - повітряна емболія; - шок внаслідок опіку статевих шляхів; - крововтрата; - отруєння; - гнійні ускладнення. СМЕ кримінального аборту: - огляд місця події – механічні засоби; на постільній білизні сліди крові; - при огляді померлої жінки на статевих органах крововиливи, садна, виділення; - розтин починають з проби на повітряну емболію; - стан внутрішніх статевих органів – крововиливи, залишки плідного яйця, оболонки плаценти.
8. СМЕ при зґвалтуванні: Зґвалтування (ст. 152 КПУ) – статеві зносини, здійснені в природній чи збоченій формі з використанням фізичного насилля, погроз чи використання безпомічного стану потерпілої (нанесення ударів, хватання за шию, зв’язування рук). Фізичне насилля – це подолання опору, що чиниться або очікується від потерпілої, який обумовлений небажанням жінки вступати зі звинуваченим в статевий зв’язок. Протиприроднє введення статевого члена в пряму кишку та інше відносити до статевих зносин не можна, - це кваліфікують як насильницьке задоволення статевої пристрасті неприроднім шляхом (ст. 153). Питання, що вирішуються при СМЕ: - встановити факт статевого акту, що відбувся; - встановити сліди його насильницького здійснення; - оцінка медичних наслідків для жінки: Оцінюють: а) згвалтована: - місце зґвалтування; - обставини зґвалтування; - що виділялося після зґвалтування зі статевих шляхів; - ступінь та форма опору; - огляд тіла потерпілої; - спеціальний гінекологічний огляд; - мазки з піхви; - вміст з-під нігтьового ложа. б) підозрюваний у зґвалтуванні: - сліди на тілі; - надриви вуздечки статевого члена; - волосся та кров жертви на лобку; - відбиток з головки члена та вміст препуціального мішка на цитологічне дослідження – сперматозоїди, клітини епідермісу піхви, мікрофлора піхви; - в піднігтьовому просторі – піхвові елементи. в) одяг підозрюваного та потерпілої; г) місце злочину. 9. Статеві збочення – насильницьке задоволення статевої пристрасті неприроднім шляхом з використанням фізичного насилля, погроз, використання безпомічного стану (ст. 153), що виражаються в протиприродних статевих зносинах чи інших сексуальних діях, направлених на задоволення статевої пристрасті. Розбещення неповнолітніх (ст.156) – дії сексуального характеру, направлені на задоволення статевої пристрасті з особою, молодшою 16років. Регламентує проведення СМЕ ст.155. Гомосексуалізм – статевий стан, що проявляється статевим потягом тільки до осіб своєї статі.
10. Зараження венеричними хворобами: -є злочином і підлягає покаранню. Звинувачений притягується до відповідальності тільки в тому випадку, коли він знав, що хворий. СМЕ проводиться комісійно у складі венеролога, дерматолога, уролога, гінеколога. Важко встановити цей факт, коли у обох одна стадія хвороби. ВІЛ-інфекція: викликається ретровірусом (ВІЛ). Стадії: - інкубаційна стадія – до 10-15 років. - СНІДак; - Смерть.
11. СМЕ віку: Вік – це період в розвитку біологічної істоти, що характеризується певними анатомічними та фізіологічними змінами в процесі еволюції та інволюції. Приводи: - найчастіше вік встановлюють в 14, 16, 18, 55, 60 років. Основні зміни, на основі яких проводиться СМЕ: - стан шкіри; - особливості шкіри обличчя; - розвиток вторинних статевих ознак; - стан зубів та їх зношування; - рентгенологічне дослідження кісток (кисть, передпліччя, стопи та гомілки).
12. СМЕ алкогольного сп’яніння: Основні етапи: - вивчення попередніх даних про обставини справи; - допит освідчуваного; - встановлення етанолу в крові; - об’єктивне обстеження освідчуваного; - складання заключення. Проби: - проба з перманганатом калію за Рапопортом; - з біхроматом калію за Архангеловою; - індикаторні трубки Мохова та Шинкаренко. Базуються на наявності алкоголю у видихуваному повітрі. В організмі людини за 1 годину розкладається 7-10 мл абсолютного спирту. Якщо випив 50мл горілки –виділяється на протязі 1-1,5 годин; 100мл – 3-3,5годин, 200мл – 6-6,5 годин, 250мл – 8-9годин, 500мл – 15-18годин. Ступені алкогольного сп’яніння: - незначний вплив алкоголю: 0,3 – 0,5%о, - легке сп’яніння – 0,5 – 1,5%о; - середнього ступеня: 1,5 – 2,5%о; - важке – 2,5 – 3%о; - смертельне – б. 5%о. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.009 сек.) |