|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Органи контролю та наглядуЗаконодавчі акти Законодавство РБ про ВІД складається з відповідних норм конституції РБ і трудового кодексу РБ від 8.6.99, а також видаються відповідно до них нормативних актів. До нормативних актів належать
1. 2. 3. 4. 5. 6.
На підставі вимог трудового кодексу спеціальні правила і норми регламентують конкретний захід щодо створення здорових і безпечних умов праці. Міжгалузеві правила затверджуються радою міністрів РБ і обов'язкові для виконання для всіх міністерств і відомств. Галузеві документи поширюються на конкретні області та підприємства. Міжгалузеві документи:
Галузеві правила з техніки безпеки для підприємств електроенергетики розроблені інститутами міністерства енергетики та електрифікації: енергомережу проект, сельенергопроект і д.р. Галузеві документи для енергетики:
За визначенням міжнародної організації стандартів, стандартизація - це встановлення і застосування правил для впорядкування діяльності в певній галузі за участю всіх зацікавлених сторін, зокрема, при досягненні загальної економії при дотриманні умов і вимог техніки безпеки. Питаннями стандартизації займається держкомітет стандартів Радмін РБ, до системи якого входять центри по стандартизації та метрології, НДІ, лабораторії. Система стандартів безпеки праці, ССБТ, являє собою комплекс взаємопов'язаних стандартів, спрямованих на забезпечення безпеки праці.
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.
Органи контролю та нагляду Контроль і нагляд за дотриманням законодавства ВІД і правил з ОП здійснюють:
1. 2.
Вищий контроль - ген прокурор РБ. Держнагляд за безпечним веденням робіт у промисловості осущеcтвляет технагляду. Госсаннадзор - за дотримання підприємствами гігієнічних норм, сан-гігієнічних і сан-протівоепідеміеміческіх, правил осущеcтвляет органами та установами міністерства охорони здоров'я РБ. Основне завдання госсаннадзора - здійснення заходів з попередження забруднення весняній сфери шкідливими промисловими викидами, господарсько побутовими відходами, а також контролю за організацією та проведенням заходів, спрямованих на зниження і попередження захворюваності. Держпожежнагляд - за дотримання протипожежного режиму на підприємствах. Держенергонагляд через інспекції здійснює держнагляду за проведенням заходів, що забезпечують безпеку обслуговування електричних і тепло установок. Організація ВІД на підприємствах включає наступні заходи:
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.
Колективний договір являє собою локальний нормативний акт, що регулює трудові та соціально-економічні відносини між наймачем і працюючим на нього працівником. Сторонами колективного договору є профспілка і наймач. Колективний договір укладається за ініціативою однієї із сторін на термін від року до трьох років. Укладення, виконання та припинення колективного договору регулюється законом РБ: «закон про колективні договори і угоди» 24.11.1992. Колективних договір включає положення про створення здорових і безпечних умов праці, гарантії медичного страхування членів трудового колективу, регулювання внутрішнього розпорядку і дисципліни праці, відповідальності наймача за шкоду, заподіяну здоров'ю працівника. До колективного договору додаються відповідні додатку що включають угоди з ОП, перелік професій і посад працівників, що має право але видачу спецодягу, надання пільг та компенсацій. Інструкції з ОП, які представляють локальні нормативні акти, встановлюють вимоги ВІД і безпеки праці при виконанні робіт у виробничих приміщеннях, на території підприємств, будівельних майданчиках і т.д. Порядок розробки узгоджений, затверджений, встановлений постановою Держкомпраці від 14.6.1992 № 82, правил і типових інструкцій від 15.02.94 № 23 За результатами перевірки термін дії інструкцій продовжується або в неї вносяться необхідні доповнення і зміни (це у випадку введення нових або перегляду чинних правил з ОП, введення нової техніки або технології, виникнення аварійних ситуацій або при травмах працівників, заміну обладнання, сировини). Комплект діють в підрозділів інструкцій знаходиться і керівника підрозділу. ^ Відповідальність за порушення законодавства з ОП Трудовим кодексом РБ встановлено, що всі працівники повинні дотримуватися норм з ОП, виконувати письмові та усні розпорядження та інструкції наймача. За порушення працівники несуть дисциплінарну, матеріальну, адміністративну та кримінальну відповідальність. Дисциплінарна відповідальність:
1. 2. 3. 4.
Адміністративна відповідальність: накладення штрафів на посадових осіб, винних у порушенні законодавства про працю. Кримінальна відповідальність передбачається КК РБ. Посадова особа, залежно від тяжкості наслідків, карається позбавленням волі, виправними роботами, штрафом або звільненням. ^ Пільги та компенсації у зв'язку з особливими умовами праці Пільги та компенсації встановлені на підземних робота, роботах з важкими і шкідливими умовами праці, які при сучасному технічному рівні виробництва не можуть бути усунені. Трудовий кодекс РБ передбачає такі пільги ст.225:
1. 2. 3. 4. 5.
Право на пенсію за віком у зв'язку з особливими умовами праці мають працівники у відповідності зі списками № 1 і № 2 виробничих робіт, професій, що дають право на пенсію за віком. Ці списки затверджені постановою кабінету міністрів від 2.9.94 «408 Відповідно до закону РБ для цих категорій співробітників класифікація проводиться на підставі умов праці.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.) |