|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Перетворювальна діяльністьКОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ «ОСІНЬ НАСТУПАЄ, Я ЇЇ ВІДЧУВАЮ» ДЛЯ ДІТЕЙ МОЛОДШОЇ ГРУПИ
ПРОГРАМОВИЙ ЗМІСТ. Словник: Збагатити словник дітей іменниками, прикметниками, прислівниками, дієсловами, що називають компоненти природи (небо, хмари, дощ, листя і т. д.), їх стани, якості (вітер, повітря, сильний, холодний, похмуро, вітряно, холодно), дії (дує, задуває, падають, кружляють). Граматика: учити утворювати нові слова із суфіксами -еньк-, -есеньк-, -ісіньк- (маленький, малесенький, манісінький). Зв'язне мовлення: продовжувати вчити дітей складати невеличку розповідь-етюд про осінь за картиною та схемою-моделлю. Розвивати вміння дітей будувати речення для початку та кінцівки розповіді.. Розвивати мовлення, мислення, увагу, пам'ять, увагу, вміння емоційно реагувати на ознаки осені. Виховувати естетичні почуття..
Література: «Конспекти занять із навчання української мови і розвитку мовлення дітей молодшого дошкільного віку», Крутій К. Л., ст. 72-76.
ХІД ЗАНЯТТЯ Організація дітей, ігровий прийом. Мотивація заняття. - Діти, сьогодні до нас на заняття завітав Ведмедик. Давайте привітаємось з ним. - Ведмедику, а чому ти такий невеселий? Вихователь відповідає від імені Ведмедика. - Коли я йшов до дитячого садка, то намочив лапки. У лісі мокро, холодно... І чомусь постійно хочетося мені спати. - Дітки, як ви гадаєте, чому так невесело Ведмедику? - Напевно, Ведмедику, у тебе такий настрій, як у цьому віршику. Ось послухай (вихователь читає вірш К. Перелісної «Недалеко до зими): Вітер плаче, вітер віє, Дощ осінній дрібно сіє. Жовкне листя, в'януть квіти, Скрізь калюжі поналито. І ніде не видно пташки, Ані бджілки, ні мурашки. І метеликів нема, Недалеко вже зима. Комунікативна діяльність. - Діти, Ведмедику не подобається така погода, він запитує, чому так сталося? - Малята, розкажіть, чому ж так сталося. - А як ми можемо пояснити Ведмедику, що прийшла осінь (Стало холодно, на небі темні хмари, ідуть дощі, пожовтіло листя, дує холодний вітер і т.д)
Пізнавальна діяльність. Вихователь пропонує дітям пограти в гру 3.1. «Що вміє робити природа восени?» Вітер... Листя... Дощ... 3.2. Д/гра «М’яч лови, погоду назви» (ІАМ «Незакінчені речення») Коли на небі багато хмар, таку погоду називають... Коли дме вітер, така погода називається... Коли йде дощ, погода -... Коли світить сонечко, погода називається... В дощову погоду на вулиці... В вітряну погоду на вулиці... В хмарну погоду на вулиці... Перетворювальна діяльність. 4.1. Д/впр. «Листочки викладаємо – слова називаємо». (індивідуальна робота з природним матеріалом) - Діти, викладіть листочки у рядок перед собою ось так: спочатку маленький, потім – малесенький – манісінький. - Як називається перший листочок? Останній? - Вітер великий – теплий, маленький вітер -... (тепленький); малесенький -... (теплесенький); манісінький -... (теплісінький) 4.2. «Великий та маленький вітер завиває, дітвора літери називає». У дітей на столах по дві літери У, ю. Вихователь пропонує дітям визначити як виє великий та малий вітер та знайти відповідні літери.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |