АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Поняття про діяльність

Читайте также:
  1. I. Поняття й ознаки об'єкта авторського права.
  2. I. Поняття необережності, як форми вини.
  3. IV. Основні поняття і визначення,
  4. VІІ.Оперування поняттями
  5. VІІІ. Зовнішньоекономічна діяльність держави
  6. Аварійний комісар: поняття, функції.
  7. Адміністративна відповід-ть: поняття та підстави.
  8. Адміністративна відповідальність: поняття, мета, функції, принципи та ознаки.
  9. Адміністративне стягнення: поняття та види.
  10. Адміністративні стягнення: поняття і види
  11. Аналіз документів: поняття, види, особливості застосування
  12. Апам'ятовуючі пристрої комп'ютера. Поняття внутрішньої та зовнішньої пам'яті

Навчально-методична картка заняття №

Назва та номер спеціальності 5.01010201 “Початкова освіта”

5. 01020101 „Фізичне виховання”.

 

Предмет: Психологія.

 

Тема: Загальне поняття про діяльність.

Поняття про діяльність. Структура діяльності. Психологічна будова діяльності людини. Принцип єдності свідомості і діяльності. Поняття про вміння, навички, звички. Процес утворення вмінь та навичок. Виховання позитивних звичок. Характеристика видів діяльності людини. Особливості оволодіння діяльністю. Індивідуальний стиль діяльності.

 

 

Вид заняття: лекція

 

Мета заняття:

дати поняття «діяльність»; розкрити особливості структури діяльності; визначити поняття «вміння», «навичка», «звичка»; розкрити види діяльності; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати, узагальнювати і робити
висновки; виховувати любов до майбутньої професії, формувати пізнавальний інтерес.

 

Обладнання: роздатковий матеріал.

 

Література:

Основна:

  1. Психологія: Навчальний посібник /за ред. В.А. Крутецького. К., 1978. – 283 с.
  2. Психологія: Навчальний посібник/ О.В.Винославська, О.А. Бреусенко-Кузнєцов, В.Л.Зливков. – К: „ІНКОС”, 2005. – 352 с.
  3. Цимбалюк І.М., Яницька О.Ю. Загальна психологія. Модульно-рейтинговий курс для студентів вищих навчальних закладів. К., 2004. – 304 с.
  4. М’ясоїд П.А. Загальна психологія: Навчальний посібник. – К., 2004. – 487 с.
  5. Психологія: Навчальний посібник/ за ред. Ю.Л. Трофімова. – К.: „Либідь”, 2001 – 558 с.

Додаткова:

  1. Дрозденко К.С. Загальна психологія в таблицях і схемах: Навчальний посібник. – К., 2004. – 304 с.
  2. Психологічна енциклопедія/ О.М. Степанов. – К.: «Академівидав», 2006. – 424 с.
  3. Варій М.Й. Психологія: Навч. посіб. – К.: Центр учбової літератури, 2009. – 288 с.
  4. Цимбалюк І.М. Психологія: Навчальний посібник. – К., 2004 – 216 с.

 


Структура заняття

 

1. Організаційна частина.

 

2. Актуалізація опорних знань студентів.

3. Повідомлення теми, формулювання мети та основних завдань. Мотивація навчальної діяльності.

4. План заняття.

1. Поняття про діяльність.

2. Структура діяльності.

3. Види діяльності, їх характеристика.

4. Поняття про вміння та навички. Виховання позитивних звичок.

5. Індивідуальний стиль діяльності.

 

5. Підведенняпідсумків.

· Узагальнення матеріалу.

- Діяльність – це...

- Назвіть види діяльності.

- Вміння – це...

 

1. Завдання для самостійної роботи студентів.

· Визначити особливості творчої діяльності.

 

 


Тема: Загальне поняття про діяльність

 

План.

1. Поняття про діяльність*.

2. Структура діяльності*.

3. Види діяльності, їх характеристика*.

4. Поняття про вміння та навички. Виховання позитивних звичок*.

5. Індивідуальний стиль діяльності.

 

1.

Поняття про діяльність

Методологічний підхід до діяльності виражено в одному з основних принципів психології - принципі єдності свідомості та діяльності, згідно з яким свідомість виникає, формується і виявляється в діяльності.

√Отже, принцип єдності свідомості і діяльності визначає, що свідомість виникає, формується і виявляється в діяльності. (Характер діяльності, її особливості суттєво впливають на процес і результат відображення людиною оточуючого світу, на те, як і які психічні явища виникають в її свідомості).

 

Діяльність – це категорія соціальна, протікає в суспільстві і спрямована на створення матеріальних і духовних продуктів. Діяльність важлива як для людини, так і для тварини.

Діяльність – це взаємодія живого організму з середовищем, внаслідок якої організм живе, росте і розвивається (білка сушить гриби).

√Отже, діяльність – активність суб'єкта, спрямована на взаємодію з навколишнім середовищем з метою задоволення власних потреб.

 

Нормальний стан людини, якщо тільки вона не спить, активне, діяльнісне відношення. Поки людина живе, вона постійно діє, чимось зайнята – працює, вчиться, займається спортом, грає, спілкується з людьми, читає тощо.

Діяльність – це активність людини, яка спрямована на досягнення свідомо поставлених цілей, зв’язаних із задоволенням її потреб та інтересів, на виконання вимог до неї з боку суспільства та держави.


1 | 2 | 3 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)