АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Теоретичні відомості. 1. Поняття ключового поля

Читайте также:
  1. А). Теоретичні передумови.
  2. А). Теоретичні передумови.
  3. А). Теоретичні передумови.
  4. А). Теоретичні передумови.
  5. Арбітражному керуючому забороняється розголошувати відомості, що стали йому відомі у зв’язку з його діяльністю, і використовувати їх у своїх інтересах або в інтересах третіх осіб.
  6. Базові відомості
  7. ВИХОВАННЯ У ДІТЕЙ СТАТЕВОЇ САМОСВІДОМОСТІ
  8. Відомості про складову частину документа // Відомості про ідентифікуючий документ. – Відомості про місцезнаходження складової частини в документі. – Примітки.
  9. Відомості, що становлять державну таємницю
  10. Властивості свідомості та її структура.
  11. Втрата свідомості, травми
  12. Г) теоретичні знання та практичні навички певної роботи.

1. Поняття ключового поля. У таблиці має бути хоча би одне поле, жодне значення в якому не повторюється. За допомогою цього поля ідентифікуються записи у цілій таблиці. Taке поле називають ключовим. Якщо створюють декілька таблиць, які об’єднані спільною тематикою, як, наприклад, у задачі ycпішність студентів, то таке поле повторюють в інших таблицях, де його значення можуть повторюватися. В іншій таблиці це поле називають полем зовнішнього ключа. Ключове поле служить для налагодження зв'язків між таблицями. Якщо деяке поле в конструкторі оголошене як лічильник, то воно за замовчуванням стає ключовим, наприклад, поле НОМЕР y таблиці Оцінки.

У цій же таблиці поле Прізвище чи поля з оцінками не можуть бути ключовими, оскільки значення в них можуть повторюватися. У задачі про склад ключовими можуть бути поля Код Товару, Код Клієнта у відповідних таблицях.

У конструкторі таблиці ключове поле позначається піктограмою із зображенням ключа у полі ліворуч від назви. Задати чи скасувати ключове поле можна за допомогою відповідної кнопки на панелі інструментів чи контекстного меню цього поля.

2. Зв'язки між таблицями. Між декількома таблицями можуть бути налагоджені зв'язки. Власне зв'язані таблиці i бази даних, що їх містять, називають реляційними. Є три типи зв'язків: один до одного, один до багатьох i багато до багатьох.

Розглянемо таблиці Оцінки, Телефони і Адреси; Між таблицями Оцінки i Адреси можна налагодити зв'язок по полю НОМЕР типу один до одного (одному запису в першій таблиці відповідатиме один запис у другій). Завдяки такому зв'язку програма однозначно розпізнає, яка адреса в деякого студента, хоча прізвище студента в таблиці Адреси вже не повторюється. Між таблицями Оцінки i Телефони можна налагодити зв'язок по полю НОМЕР типу один до багатьох ( один студент може мати багато телефонів). Тоді програма зможе автоматично визначити дляконкретного студента всi його номери телефонів.

Для налагодження зв'язків між таблицями призначена команда Сервіс Схема даних. У конструктор схеми даних потрібно долучити таблиці, наприклад, Оцінки, Адреси, Телефони, i закрити вікно зі списком таблиць. Щоб налагодити перший зв'язок, слід перетягнути ключове поле НОМЕР з таблиці Оцінки на поле НОМЕР в таблиці Адреси i в діалоговому вікні ЗВ'ЯЗКИ задати тип зв'язку i режими, пов'язані з цілісністю даних i каскадним обновленням полів, чи вилучення записів ОК. Зв'язок один до багатьох налагоджують перетягуванням поляНОМЕР з таблиці Оцінки на поле НОМЕР в таблиці Телефони i т.д. За допомогою контекстних меню ліній зв'язку можна задавати чи змінювати тип зв'язку, а також вилучати зв'язки.

Зв'язки між таблицями дають змогу ефективно відшукувати потрібні записи i маніпулювати даними. Наприклад, якщо i зв'язані по деякому полю, то у paзi виконання запиту на вилучення з таблиці Оцінки запису про невстигаючого студента будуть автоматично вилучені записи про цього студента з таблиць Телефони и Адреси.

Хід роботи

1. Створити базу даних з такими чотирма таблицями:

Склад для обліку товарів на складі з полями: Номер (числовий), Назва Товару (текстовий), Ціна (числовий), Кількість (числовий), Імпорт (лопчний);

Клієнти — для обліку клієнтів з полями: Код Клієнта {числовий), Назва Клієнта (текстовий), Телефон (текстовий);

Замовлення для обліку замовлень клієнтів з полями: Код Клієнта (числовий), Назва Товару, Куплено шт. (числовий), Дата (дата);

Менеджери (які працюють зпевними товарами i клієнтами) з полями: Менеджер, Код Товару, Назва Клієнта.

Найменування товapiв, назви клієнтів та інші дані задайте на свій розсуд. Кількість записів у таблицях не менша п'яти.

2. Обдумайте, опишіть i задайте можливі зв'язки між таблицями.

3.Побудуйте самостійно таблиці і налагодьте зв'язки між ними.

 

Контрольні запитання.

Яке поле називають ключовим?

1. Яке поле називають полем зовнішнього ключа

2. Для чого призначене ключове поле?

3. Які поля не можуть бути ключовими?

4. Як позначається ключове поле в конструкторі?

5. Які бази даних називають реляційними?

6. Назвати типи зв'язків в реляційній базі даних

7. Для чого потрібні зв'язки між таблицями?

 

Практична робота №17
Тема: Створення форм бази даних засобами МS ACCESS і робота з ними.

Мета: Уміти створювати форми, вставляти у форми елементи керування, вводити дані.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)