|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Теоретичні відомості. Поняття форми, призначення i переваги форм. Поняття форми, призначення i переваги форм. Є дваголовні способи подання даних з БД для візуального огляду: 1) у вигляді таблиці; 2) у вигляді форми. Форма подібна до бланка чи карточки. Прикладами форми є будь-який бланк, сторінки з паспорта, карточка з досьє чи бібліографічна карточка на книжку в бібліотеці.
У програмі MS Access прийнято створювати базу даних спочатку у вигляді таблиці, а потім відображати їїу вигляді форм. Перехід до форм, окрім ліпшої візуалізації даних, дає низку додаткових можливостей. На формі можна зручно розташувати: · поля типу OLE з картинками, фотографіями тощо; · елементи керування (кнопки, перемикачі тощо); · надписи (заголовки форм, рубрик); можна розрису форму чи задати фоновий рисунок-заставку, зокрема, сутінки, глобус, хмари тощо; · обчислювальні поля (це також елементи керування) для. відображення результатів обчислень, виконаних на 6aзi наявних · закладки (багатосторшкові форми, де поля групують за змістом на різних закладках) · підпорядковані форми тощо. Способи створення форм. Є декілька способів створення форм, а саме: · автоматично за допомогою команди Автоформа; · за допомогою майстра форм; · вручну за допомогою конструктора форм; · комбінований. Наприклад, виконавши команду Автоформа Використання майстра форм дае змогу швидко відібрати потрібні поля з таблиці для розміщення на формі або розташувати на одній формі поля а різних таблиць. Для створення стандартних баз даних (адресних книжок, телефонних довідників тощо) також є майстри. Достатньо виконати вказівки майстра — i структура бази даних готова (часто їx недоліком є надлишкова кількість полів). Початківцям створювати форму вручну не рекомендують, Спочатку варто створити форму командою Автоформа або Майстер форм, а потім змінити форму за допомогою конструктора форм. Такий cпocі6 називають комбінованим. Елементи керування. Розглянемо можливості конструктора форм. Для конструювання форми використовують панель елементiв керування з кнопками. Щоб вставити елемент керування, його треба вибрати на панелі i клацнути на формі у точщ вставляння. За допомогою кнопки Запуск майстра можна в діалоговому режимі вставити у форму iншi елементи: кнопки, перемикачі тощо.
3 метою виконання обчислень над полями у формі створюють нове поле, наприклад, з назвою Сума (для обчислення суми балів учня з ycix предметів), i задають йому значения у вигляді формули =[Мат]+[нф]+[Фіз]+[Літ]+[Мова]. Kyтoвi дужки можна не писати, якщо назви полів не містять пропусків. Ввести конкретні дані у форму можна в режимі форми за допомогою команд з меню Записи Хід роботи 1. Створіть базу даних з оцінками 8-10 ваших одногрупників з 5 предметів. 2. Для таблиці ОЦІНКИ СТУДЕНТІВ створіть форму за допомогою майстра. Виберіть зовнішній вигляд форми в один стовпець і стиль форми глобус У правому нижньому куті форми вставте текст з назвою класу чи групи (великим шрифтом). 3. У поле заголовка вставте картинку з ClipArt Gallary або фотографію групи як рисунок з файлу.
Контрольні запитання 1.Що таке форма? 2.Які є способи створення форми? 3.Яке призначення конструктора форм? 4.Які дані наводять у вигляді форми? 5.Як вставити заголовок у форму? 6. Як ввести у форму деякий текст? 7..Які є стилі форм? 8.Що таке комбінований спосіб створення форми? 9.Які переваги форм над таблицями? 10.Як вставити кнопку в форму? 11.. Як ввести будь-який текст у форму? 12. Як у форму вставити свою фотографію?
Практична робота №18 Мета: Ознайомитися з принципами OLE-технології. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |