АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Мета і мотиви діяльності

Читайте также:
  1. IV. Мотивація навчально-трудової діяльності.
  2. Авторське право на об'єкти будівельної діяльності. Експертиза будівельного проекту.
  3. Аудит витрат виробництва та витрат діяльності.
  4. Аудіювання як вид мовленнєвої діяльності.
  5. Біржова торгівля як основа біржової діяльності. Історія еволюції біржової торгівлі. Поняття організованого ринку. Риси та класифікація організованих ринків.
  6. в) фіксовані правила поведінки, що пропонують визначений тип моральних взаємовідносин, які є оптимальними з точки зору професійної діяльності.
  7. Види і класифікація суб’єктів комерційної діяльності.
  8. Використанні зазначених коштів для здійснення підприємницької або іншої господарської діяльності.
  9. Демонстрационное упражнение «мотивирующее воздействие».
  10. Держава як суб’єкт інвестиційної діяльності.
  11. Державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
  12. Договірна ціна в будівельній діяльності. Ціна тендерної пропозиції.

ЛЕКЦІЯ № 3

ДІЯЛЬНІСТЬ. СТРУКТУРА ДІЯЛЬНОСТІ

МЕТА: Розглянути особливості діяльності як свідомої людської активності.

Дати поняття про основні види діяльності та їх значення на різних вікових етапах розвитку людини. Виховувати у студентів інтерес до педагогічної діяльності.

 

ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ТЕМИ: активність, поведінка, діяльність, мотив, мета, інтеріоризація, екстеріоризація, зворотна аферентація, дія, рух, уміння, навичка, вправляння, автоматизація навички, перенесення навички, інтерференція, гра, навчання, праця.

 

ПЛАН

 

1. Поняття про діяльність

2. Мета і мотиви діяльності

3. Структура діяльності

4. Засоби діяльності, процес їх засвоєння.

5. Перенесення та інтерференція навичок.

6. Основні різновиди діяльності.

7. Творча діяльність.

 

ЛІТЕРАТУРА:

1. Максименко С.Д., Соловієнко В.О. Загальна психологія. – Вінниця: «Нова книга», 2004. – Ст. 401 - 420.

1. М’ясоїд П.А. Загальна психологія. - Київ: «Вища школа», 2000. Ст. 278 – 296.

2. Нємов Р.С. Психологія. – Рівне: «Вертекс», 2002. Ст. 180-139.

3. Павелків Р.В. Загальна психологія. – К., 2002. Ст.195-223.

4. Скрипченко О.В. Загальна психологія. – К.: «Либідь», 2005. Ст. 175-204.

5. Степанов О.М., Фіцула М.М. Основи психології і педагогіки. –К.: Академвидав, 2003. Ст. 136-147.

 

 

Поняття про діяльність.

Живим істотам від природи властива активність, яка забезпечує життєво важливі зв¢язки організму із середовищем. Джерелом активності живих істот є потреби, що спонукають її до відповідних реакцій, дій. Потреба - це стан живої істоти, в якому виявляється її залежність від конкретних умов існування.

Активність тварин характеризується як поведінка і обмежується інстинктивними та умовно-рефлекторними діями, спрямованими на пристосування до умов життя і задоволення потреб різноманітних біологічних потреб, у їжі, розмноженні, захисті.

Людська діяльність за сутністю є соціальною. Діяльність людини характеризується свідомістю і цілеспрямованістю.

Свідомий характер людської діяльності виявляється в її плануванні, передбаченні результатів, регуляції дій, прагненні до її вдосконалення.

Отже, діяльність людини – це свідома активність, що виявляється в системі дій, спрямованих на досягнення поставленої мети.

Мета і мотиви діяльності.

Мета – це те, до чого прагне людина, для чого вона працює, за що бореться, чого хоче досягти у своїй діяльності. Без мети не може бути свідомої діяльності.

Цілі людської діяльності породжуються суспільним життям, умовами, в яких живе людина, і залежать від виконуваних людиною ролей, суспільних доручень, від її розвитку та індивідуальних особливостей. Цілі бувають близькі та віддалені. Віддалена мета реалізується в низці ближчих, часткових цілей, які крок за кроком ведуть до здійснення віддаленої мети, що висувається на далеку перспективу.

Потреба – це залежність від чогось, нестача чогось.

Діяльність людини зумовлюється також мотивами.

Мотив – це внутрішня рушійна сила, що спонукає людину до діяльності. Мотиви діяльності та поведінки людини пов¢язані з її органічними та культурними потребами. Потреби породжують інтереси, тобто спрямованість особистості на певні об¢єкти з метою пізнати їх, оволодіти ними.

Спонуками до діяльності можуть бути матеріальні потреби (в їжі, одязі, житлі), духовні та культурні (пізнавальні, суспільно-політичні, естетичні). Мотивація діяльності буває близька (здійснити бажане і найближчим часом) та віддалена (здійснення бажаного планується на тривалий час). Розрізняють мотиви і за рівнем усвідомлення. Бувають яскраво й чітко усвідомлювані мотиви - обов¢язки перед колективом, відповідальність, дисциплінованість та ін. Але в багатьох випадках діють неусвідомлювані спонуки, наприклад звички, упереджене ставлення до певних фактів життя, людей тощо. Проте незалежно від міри усвідомлення мотиву діяльності він є вирішальним чинником у досягненні поставленої мети.


1 | 2 | 3 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)