|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Візуальна мова програмування Бейсік для додатків: Visual Basic for Applications (VBA)VBA – це підмножина візуальної мови програмування Visual Basic (VB), що включає майже всі засоби створення додатків VB. VBA відрізняється від мови програмування VB тим, що система VBA призначена для безпосередньої роботи з об'єктами Office, у ній не можна створювати проект незалежно від додатків Office. Таким чином, у VBA мовою програмування є VB, а інструментальне середовище програмування реалізоване у виді редактора VB, що може активізуватися з будь-якого додатка MS Office. За допомогою вбудованого в редактор VBA набору елементів керування і редактора форм користувач може створити користувацький інтерфейс для розроблювального проекту з екранною формою. Елементи керування є об'єктами, а для кожного об'єкта визначений ряд можливих подій (наприклад, щиглик або подвійний щиглик миші, натискання клавіші, перетягування об'єкта і т.д.). Кожна подія виявляється у визначених діях програми (відгуках, реакції). Користувацька форма дозволяє створювати вікна діалогу додатків. Мова програмування VBA служить для написання коду програми, наприклад для створення функцій користувача в Excel.
1. Викликати вікно редактора коду VBA, виконавши команду Сервіс / Макрос / Редактор Visual Basic або натиснути Alt+F11. 2. Виконати пункт меню редактори Insert / Module (Вставка / Модуля). 3. Далі виконати Insert / Procedure (Вставка /Процедура). У діалоговому вікні Add Procedure ввести ім'я функції (наприклад, СУМА5) і встановити перемикачі: Type (тип) - у положення Function (функція); Scope (Область визначення) - у положення Public (Загальна) і клацнути ОК.
4. У вікні редактора для програмування VBA з'явиться заготовка функції: заголовок - Public Function СУМА5() і закінчення - End Function, між якими треба помістити код тіла функції.
5. Далі вводимо список параметрів функції, наприклад, у дужках вказуємо (x, y, z, i, j), тип даних (для точних розрахунків) і тип значення, що повертається функцією (у даному прикладі не будемо вводити). Крім того, вводимо тіло функції, наприклад, СУМА5 = x + y + z + i + j. У підсумку одержимо наступний текст програми: Public Function СУМА5(x, y, z, i, j) СУМА5 = x + y + z + i + j End Function 6. Повертаємося у вікно додатка Excel, у якому, наприклад, нам необхідно виконати підсумовування п'яти значень. 7. Виконуємо "Вставка/Функція" і у вікні майстра, що відкрилося, функцій вибираємо категорію «Визначені користувачем», а у вікні «Виберіть функцію» виділяємо СУМА5 і клацаємо ОК.
8. Далі вибираємо ячейки зі значеннями і клацаємо ОК. Одержуємо наступний результат.
Макроси Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |