АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

ЩО НАБРАЛИ ЗАКОННОЇ СИЛИ

Читайте также:
  1. VIII. Особливості проходження служби військовослужбовцями, щодо яких провадиться дізнання, досудове слідство або справа розглядається судом чи вирок суду набрав законної сили
  2. ВНИМАНИЕ: В том, что вы набрали должна быть хоть какая ни будь логика.
  3. Стаття 294. Набрання постановою судді у справі про адміністративне правопорушення законної сили та перегляд постанови

33. Чернявська звернулась до суду з позовом про розірвання шлюбу з Чернявським. Київський районний суд м. Харкова рішенням від 23.09.2005 р. позов задовольнив за відсутності відповідача. Чернявський, дізнавшись про це рішення, 25.07.2006 р. подав до Верховного Суду України касаційну скаргу, одночасно просив поновити строк на оскарження рішення суду.

Суддя Верховного Суду України ухвалою від 02.08.2006 р. відмовив у відкритті касаційного провадження у справі, не розглядаючи питання про поновлення пропущеного процесуального строку.

Чи правильні дії судді? Складіть ухвалу судді Верховного Суду України.

 

Додаткові запитання

 

1. Хто має право на касаційне оскарження судових рішень? Який порядок та строк касаційного оскарження?

2. Як визначається розмір судового збору при поданні касаційної скарги?

 

34. У квітні 2005 р. Панченко звернувся до суду із позовом про стягнення з Самсонова суми боргу за договором позики та понесених збитків. У обґрунтування свого позову вказував, що 23.06.2004 р. згідно з договором позичив відповідачу 55 899 грн строком до 31.07.2004 р. Однак у зазначений строк відповідач борг не повернув, визнає його, але відмовляється повертати.

Рішенням Фрунзенського районного суду м. Харкова від 28.09.2005 р., залишеним без зміни ухвалою апеляційного суду Харківської області від 12.11.2005 р., позов задоволений.

У касаційній скарзі Самсонов просить ухвалені судові рішення скасувати і відмовити в позові, вказуючи, що суди не дали належної оцінки його показанням, а також показанням свідків про те, що договір позики фактично не укладався, а носив формальний характер, оскільки між сторонами була наявна комерційна угода про спільне заняття бізнесом.

Одночасно з цим Самсонов додав до касаційної скарги позовну вимогу про визнання договору позики недійсним і просив Верховний Суд України її розглянути, а також додатково допитати свідків на підтвердження його доводів.

Які дії суду касаційної інстанції? Складіть судове рішення Верховного Суду України.

 

Додаткові запитання

 

1. Які межі розгляду справи судом касаційної інстанції?

2. Що включає попередній розгляд справи судом касаційної інстанції та які судові рішення можливо прийняти на цьому етапі касаційного перегляду справи?

3. Які повноваження суду касаційної інстанції?

35. У листопаді 2004 р. Козлова звернулася до суду з позовом до Олійник про повернення подвійної суми завдатку, посилаючись на те, що 27.11.2004 р. укладено угоду про завдаток, згідно з якою вона передала відповідачці 5500 грн в рахунок виконання передбачуваного договору купівлі-продажу квартири. Оскільки Олійник відмовилась укладати договір, просила позов задовольнити.

Рішенням Ленінського районного суду м. Харкова від 24.05.2005 р. позов задоволено. Рішенням апеляційного суду Харківської області від 12.06.2005 р. рішення районного суду скасоване, у задоволенні позову Козловій відмовлено.

У касаційній скарзі Козлова просить скасувати рішення суду апеляційної інстанції та залишити в силі рішення районного суду, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.

При розгляді судом касаційної інстанції касаційної скарги Козлова звернулася до суду із заявою про відмову від позову.

Які дії суду касаційної інстанції? Складіть ухвалу суду.

 

Додаткові запитання

 

1. Який порядок розгляду справи судом касаційної інстанції?

2. Які повноваження суду касаційної інстанції?

 

36. У листопаді 2004 р. Коваленко звернувся до суду з позовом до ВАТ “Цукровий завод” про відшкодування матеріальної шкоди. Позивач посилався на те, що 11.12.1984 р. під час виконання трудових обов’язків з ним трапився нещасний випадок на виробництві, внаслідок чого він став інвалідом третьої групи і втратив 45 % професійної працездатності. За невиконання ним вимог по охороні праці рішенням правління ВАТ від 10.11.2002 р. розмір одноразової допомоги йому змен-шено на 20 %. Вважає зменшення розміру одноразової допомоги неправомірним.

Рішенням Краснокутського районного суду Харківської області від 25.03.2005 р. позов задоволено. Ухвалою апеляційного суду Харківської області від 14.06.2005 р. рішення суду скасоване, справу направлено на новий судовий розгляд.

Суд апеляційної інстанції виходив з того, що суд ухвалив рішення на неповно з’ясованих обставинах справи, бо не запропонував позивачу надати додаткові докази відсутності його вини в порушенні правил охорони праці та не призначив відповідну експертизу. Оскільки ці докази районним судом не досліджувалися, то апеляційний суд позбавлений можливості вирішити справу по суті.

Позивач Коваленко подав касаційну скаргу на ухвалу суду апеляційної інстанції.

Яке судове рішення повинен прийняти суд касаційної інстанції. Складіть відповідну ухвалу.

 

Додаткові запитання

 

1. Які повноваження суду касаційної інстанції?

2. Яка процедура розгляду касаційної скарги, що надійшла до суду касаційної інстанції після закінчення касаційного розгляду справи?

3. У яких випадках суд касаційної інстанції вправі постановити окрему ухвалу?

37. У вересні 2003 р. Богомазова звернулася до суду з позовом до Чередниченка про визначення порядку користування земельною ділянкою. У жовтні 2003 р. аналогічний зустрічний позов подав Чередниченко.

Рішенням Дергачівського районного суду Харківської області від 02.12.2005 р. зазначений позов Богомазової задоволений, у позові Чередниченку відмовлено. Рішення суду набрало чинності, оскільки залишено без зміни ухвалою апеляційного суду Харківської області від 20.04.2006 р.

19.06.2006 р. до районного суду звернувся Чередниченко із заявою про перегляд зазначених судових рішень у зв’язку з нововиявленими обставинами, посилаючись на те, що, ознайомившись з матеріалами справи після апеляційного перегляду, встановив, що деякі обставини, які підтверджуються наявними у справі доказами, судами не були враховані, як то: те, що він понад 15 років відкрито, добросовісно та безперервно користується частиною земельної ділянки, яка була добровільно визначена з Богомазовою; другий варіант експертизи від 12.02.2004 р. суперечить будівельним правилам; експертиза щодо оцінки плодоносних насаджень не проводилась; з нього безпідставно стягнуті судові витрати за проведення експертизи, прийнятої на користь Богомазової.

Складіть ухвалу суду, взявши до уваги також і відповідну постанову Пленуму Верховного Суду України.

 

Додаткові запитання

 

1. Які судові рішення можуть бути переглянуті у зв’язку з нововиявленими обставинами та які підстави для такого перегляду зазначені в ЦПК України?

2. Які суди здійснюють перегляд у зв’язку з нововиявленими обставинами та яка процедура розгляду таких заяв?

38. Рішенням районного суду від 24.04.2004 р., залишеним без змін ухвалою апеляційного суду від 23.06.2004 р. та ухвалою Верховного Суду України від 25.02.2006 р., відмовлено Травкіну в задоволенні позову до Білоглазової про захист честі, гідності та відшкодування моральної шкоди. Відмовляючи в задоволенні позову, суди виходили з того, що надання Білоглазовою відомостей про Травкіна, який вважав такі відомості недостовірними, при розгляді іншої цивільної справи про визнання договору купівлі-продажу квартири недійсним, не є поширенням недостовірної інформації, оскільки Білоглазова давала свої показання суду в порядку, встановленому ЦПК України.

27.06.2006 р. Травкін звернувся до Верховного Суду України зі скаргою у зв’язку з винятковими обставинами, посилаючись на те, що іншим рішенням від 28.05.2006 р. суд касаційної інстанції задовольнив аналогічний позов Рикова, вважаючи, що відомості, висловлені при розгляді іншої цивільної справи, є поширенням інформації, якщо вони не були предметом дослідження та оцінки в судовому рішенні.

Складіть ухвалу суду про допуск скарги до провадження у зв’язку з винятковими обставинами та витребування справи.

 

Додаткові запитання

 

1. Які судові рішення можуть бути переглянуті у зв’язку з винятковими обставинами та які підстави для такого перегляду зазначені в ЦПК України?

2. Які суди здійснюють перегляд у зв’язку з винятковими обставинами та яка процедура розгляду таких скарг?

Т е м а 7. ПРОЦЕСУАЛЬНІ АКТИ – ДОКУМЕНТИ


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)