|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Поняття ф'ючерсних контрактів, як об'єктів СІ
Ф'ючерсний контракт (ФК) - контракт на постачання актіво в певний день в майбутньому за обумовленою ціною. У момент укладення такого контракту покупець не проводить оплату, а продавець не проводить постачання. І покупець, і продавець вносять певну заставу, яка служить гарантією від відмови який-небудь із сторін від виконання зобов'язання. Оскільки ринкова вартість міняється, то і сума застави міняється щодня. Активом цих контрактів можуть служити іноземна валюта, ЦБ з фіксованим доходом (муніципальні облігації, казначейські векселі і облігації) і ін. Покупка ФК називається «Відкриттям довгої позиції». Продаж - «відкриття короткої позиції». Особливість ФК: вони не полягає на пряму між покупцем і продавцем, а завжди через посередника (Розрахункову палату). Схема операції по ФК: 1) Покупець обіцяє сплатити вартість ФК розрахунковій палаті; 2) Розрахункова палата обіцяє сплатити вартість ФК продавцеві; 3) Продавець обіцяє поставити актив по ФК розрахунковій палаті; 4) Розрахункова палата обіцяє поставити актив по ФК покупцеві. Таким чином розрахункова палата регулює ринок ФК і виступає гарантом.
Визначення форвардних контрактів.
Форвардний контракт - угода між сторонами про майбутнє постачання базового активу, який полягає поза біржею. Умови обмовляються у момент висновку відповідно до яких використовується контракт в призначені терміни. Ціна, узгоджена в коефіцієнті називається ціна постачання і не міняється втеченіє всього терміну дії контракту. Різновиди Фори. До: · Операції РЕПО - це угода між контрагентами, відповідно до якої одна сторона продає іншій стороні цінні папери із зобов'язанням викупити у неї їх через деякий час за вищою ціною (одна сторона фактично отримує кредит під забезпечення ЦБ, відсотками за які служить різниця в цінах, по яких вона продає і викупляє папери). · Зворотна РЕПО - це угода про покупку ЦБ із зобов'язанням продажу їх в подальшому за нижчою ціною (обличчя, купуюче ЦБ, за вищою ціною, фактично отримує їх позику під забезпечення грошей. Друга особа, що дає кредит отримує дохід (відсотки) в сумі різниці ціни продажу і викупу паперів.
Свопи і угоди про форвардну ставку
Своп - це угода між двома контрагентами про обмін в майбутньому платежами відповідно до певних умов. Види: · процентний: обмін боргового зобов'язання з фіксованою процентною ставкою на зобов'язання з плаваючою ставкою; · валютний: обмін номінала і фіксованого відсотка в одній валюті на номінал і фіксований відсоток в іншій валюті; · своп активів: обмін активами з метою створення синтетичного активу, який приніс би вищу прибутковість.
Позабіржові СІ
Небіржовий ринок пропонує для управління ризиками ширший вибір засобів, чим традиційний. Переваги небіржових інструментів: · можуть бути сконструйовані будь-які інструменти, що відповідають потребам клієнта; · термін дії портфеля (дюрация, складеного з небіржових інструментів, більше (до 3 років); · відсутні щоденні вимоги по варіаційній маржі; · відсутні позиційні ліміти і обмеження на долю ринку; Недолік: утруднення при закритті позиції.
Різновиди: 1) Своп - опціони на середні значення (азіатські своп-опциони): у основі товарної ціни, усереднена певним чином за деякий проміжок часу, що підвищує ступінь захисту клієнта від різких одноденних стрибків цін, обумовлених короткостроковістю кон'юнктури ринку; 2) Корзини - засновані на ціні комбінованого портфеля, що складається з набору товарів; 3) Опціони на опціони - надають покупцеві право придбати лежачий в їх основі звичайний базисний опціон на пізнішу дату.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |