АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Вихідні дані для виконання розрахункової роботи

Читайте также:
  1. B Хід роботи.
  2. II. Основні напрями роботи, завдання та функції управління
  3. III. Організація роботи з підготовки та направлення структурними підрозділами органів ДПС запитів на встановлення місцезнаходження платника податків
  4. III. Основний зміст роботи
  5. K вн – середній коефіцієнт виконання норм вироблення всіма робітниками, що обслуговуються.
  6. L Перевірка виконання домашньої задачі.
  7. V. ЗАВДАННЯ ДО ПРАКТИЧНОЇ ЧАСТИНИ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  8. V. РЕЖИМ РОБОТИ, ТРИВАЛІСТЬ РОБОЧОГО ЧАСУ ТА ВІДПОЧИНКУ
  9. VІ. ЗАХИСТ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  10. VІІ. Оформлення роботи
  11. Алгоритм виконання курсової роботи
  12. Алгоритм виконання маніпуляції

Брокерська фірма, утворенаяк товариство з обмеженою відповідальністю, учасниками якого є фізичні особи, отримала за результатами звітного (податкового) періоду доходи від дилерської (торговельно-комерційної) діяльності з матеріальними товарами та брокерської (посередницької 0 діяльності з цінними паперами.

Результатами торговельної діяльності за звітний період є реалізована торгівельна націнка з урахуванням податку на додану вартість (Нторг) на загальну суму Нторг =4700 + (N*10) грн.

Первісна (закупівельна) вартість реалізованих товарів дорівнює 20000 грн. Сума витрат на збут (витрати обігу) (Вторг), що припадає на торговельну діяльність за звітний період, складає Вторг = 2800 грн.

Матеріальні та інші прирівняні до них витрати у складі витрат на збут (Мторг) за звітний період без врахування податку на додану вартість, списані на реалізовану торгівельну націнку, складають Мторг = 800 грн.

Нарахований фонд оплати праці, віднесений до витрат на збут у торговельній діяльності (ФОПторг) складає ФОПторг = 1100 грн.

Посередницьку винагороду брокерська фірма отримала вію сформованого за дорученням клієнта портфеля акцій акціонерних товариств, характеристика показників яких наведена в табл. 1.1.

Клієнт доручив брокерській фірмі розмістити в акції 2500 грн. з мінімальним рівнем диверсифікації портфеля акцій – 3. Акцій продаються на біржі лотами (в одому лоті 10 акцій). Основна винагорода брокера складає 6,5 % розміщеної суми. Премія за збільшення рівня диверсифікації на кожний один пункт у порівнянні з мінімальним складає 0,7 % розміщеної суми. Премія за збільшення середньозваженого рівня прибутковості портфеля акцій у порівнянні з загально ринковим складає 0,6 % розміщеної суми на кожний процент збільшення середньозваженого рівня прибутковості.

Крім цього, клієнт сплачує на користь біржі плату за реєстрацію укладених угод у розмірі 3 % від суми угод (загальної вартості придбаних акцій).

Рівень необхідної реальної прибутковості (доходності) акцій (Уреал) складає Уреал = (13 + К) %, рівень інфляційної компенсації (Уік) складає Уік = (7 + М) %, загальноринковий рівень прибутковості цінних паперів (Уринк) оцінюється величиною Уринк = (17 + К) %.

За даними бухгалтерського обліку брокерської фірми на доходи від реалізації посередницької діяльності списано витрат (Впос), що склали в сумі 50 % від розміру загальної суми винагороди брокерської фірми, в тому числі: матеріальних витрат з урахуванням ПДВ (Мпос) – 20%, нарахований фонд оплати праці (ФОПпос) - 25% від суми списаних витрат (Впос).

У відповідності до статуту брокерської фірми частка дивідендів складає Д/П – 0,65. Дивіденди нараховуються і сплачуються учасниками за результатами діяльності брокерської фірми у звітному періоді. При виплаті дивідендів брокерська фірма сплачує до бюджету податок на дивіденди в розмірі 30 % нарахованої суми дивідендів за рахунок таких дивідендів. При цьому брокерська фірма зменшує суму нарахованого податку на прибуток на суму внесеного до бюджету податку на дивіденди.

Нарахування зборів на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на дивіденди фізичних осіб не здійснюються.

Неоподатковувана прибутковим податком з громадян сума, визначена у відсотках до загального розміру нарахованого фонду оплати праці (ФОП), в цілому по брокерській фірмі складає 15 % від ФОП, 40 % ФОП оподатковується за ставкою 15 %, решта – за ставкою 10 %. Крім прибуткового податку з громадян, із всіх сум нарахованого загального фонду оплати праці (ФОП) з працівників вираховуються внески (збори) до фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування за ставками (тарифами): 33,2% - до Пенсійного фонду України, 0,5-1 % - до фонду соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, 0,5 % - до фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Пільг щодо оподаткування прибутку підприємства брокерська фірма не має. В частині надання брокерських послуг з укладання договорів купівлі-продажу цінних паперів на фондовій біржі, які не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість згідно з чинним в Україні законодавством, брокерська фірма має пільги.

Цільове використання прибутку брокерської фірми не передбачено.

Умовним об’єктом оподаткування податком на прибуток брокерської фірми приймається прибуток від операційної діяльності. Ставка податку на прибуток дорівнює 15 %.

Таблиця 1.

Характеристика показників акціонерних товариств

№ п/п Статутний фонд, грн. Кількість акцій статутного фонду, шт. Ринкова ціна за акцію (біржове котирування), (Ц ринк), грн./шт. Частка дивідендів (Діі) Передбачуваний щорічний ріст дивідендів (р), % Коефіцієнт зв’язку із загальним станом ринку (в) Оціночний прибуток на акцію в кінці року (Пі), грн./шт.
        0,65 2,5 1,5  
        0,6 3,5 1,4 2,5
        0,6 4,5 1+М 3,5
        0,55   0,8+М  
        0,5   0,7+М  
        0,4 4,5 0,6+М 3,5
        0,45 2,5 1,3  
        0,35   1,2+М 3,5
        0,3 3,5 1,1 2,5
        0,25   1,35+М  

 

 

ЧАСТИНА ПЕРША

1. Варіант формується студентом самостійно, де N – порядковий номер студента у журналі викладача, К – номер групи, М – десятковий дріб, заокруглений до другого знака після коми, останні цифри якого є порядковим номером студента у журналі викладача.

 

2. Формування портфеля акцій для клієнта.

2.1. Визначити безпечний рівень ризиків (Уб)

Уб = Уреал + Уік (1);

2.2.Розрахувати необхідний рівень прибутковості (Ун)

Ун = Уб +в(Уринкб) (2);

2.3. Визначити рівень ризиків (Уриз)

Уриз = Ун - Уб (3);

2.4. Дивіденди на акцію в кінці року (Дн)

Дн = Діі і (4);

2.5. Собівартість акцій

СВ = Дн (1+р)/(Ун–р) (5);

2.6. Визначити зміну ціни (∆ Ц)

∆ Ц = СВ - Цринк (6);

 

Для кращого відображення розрахунки, проведені у формулах 1-6, доцільно звести у таблицю, на основі якої формується портфель акцій для клієнта.

Портфель акцій формується наступним чином:

· потрібно вибрати 3 акціонерних товариства у яких ∆ Ц – найбільше значення;

· розробити 5 комбінацій розподілу акцій вибраних акціонерних товариств, при умові, що пакет акцій складається із 330 шт., а мінімальна кількість акцій товариства = 90 шт., а сума, виділена клієнтом на купівлю акцій, не повинна перевищувати 4000 грн.;

· для кожної комбінації розрахувати вартість угоди, яка укладається між акціонерними товариствами та клієнтом (сума акцій трьох обраних акціонерних товариств помножена на ринкову ціну акцій відповідно);

· визначити середньозважену вартість пакету акцій обраних акціонерних товариств (сума акцій трьох обраних акціонерних товариств помножена на необхідний рівень прибутковості відповідно). Серед можливих комбінацій купівлі акцій, найкращою є та, середньозважена вартість пакету акцій якої є найнижчою.

 

3. Звіт брокера складається на основі проведених нижче розрахунків:

3.1. Сума винагороди брокерської фірми (С) становить 6,5 % від вартості оптимального пакету акцій, тобто вибраної угоди

С = Т*6,5%, (7)

де Т – вартість вибраної угоди, грн.

3.2. Премія за перевищення середньозваженого рівня прибутковості портфеля акцій становить 0,6 %

Р = Т *0,6% * (У max - У min) (8)

Уmin, Уmax – відповідно мінімальне і максимальне значення середньозваженої вартості угод.

3.3. Плата за реєстрацію укладених угод (П) складає 3 % від вибраної угоди

П = Т*3% (9);

3.3. Загальна величина ПДВ (ПДВзаг) становить 20 %

ПДВзаг = Нторг /6 (10);

3.4. Фактично сплачене ПДВ (ПДВф)

ПДВф = Мторг *20% (11);

 

4. Здійснити відрахування до:

4.1. Пенсійного фонду України

4.2. Фонду страхування у зв’зку з тимчасовою втратою працездатності

4.3. Фонду загальнообов’язкового строхування на випадок безробіття

4.4. Фонду загальнообов’язкового соціального страхування від нещасного випадку на виробництві.

 

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

 

1. Сохацька О.М. біржова справа: Підручник.- 2-ге вид. змін. й доп. - Тернопіль: Карт-бланш, К.: Кондор, 2008.- 632с.

2. Дорси В. Анатомия биржевого рынка. Методы оценки уверенности и ожиданий трейдеров и рыночных тенденций. – СПб.): Питер, 2005. – 400с.: ил. – (Серия валютных трейдеров).

3. Обритько В.А. Менеджмент посередницької діяльності: Навч. посіб. – К.: МАУП, 2003. 264с.

4. Дудяк Р.П.., Бугіль С.Я..: Організація біржової діяльності: основи теорії і практикум: Навчальний посібник. 2-е видання, доповнене. – Львів “Новий Світ - 2000” - 2003. – 360с.

5. Биржевая деятельность: Учебник / Под. Ред. Проф. А.Г. Грязновой, проф. Р.В. Корнеевой, проф. В.А. Галанова. – М.: Финансы и статистика, 1995. – 240 с.: ил.

6. Сохацька О.М. Міжнародні ф’ючерсні ринки: теоретико методологічні аспекти: Монографія. – тернопіль Карт-бланш, 2002- 454 с.

7. В.І. Крамаренко, Б.І.Холод, Біржова діяльність: Навчальний посібник. – Київ: ЦЛУ, 2003р. – 264 с.

8. Резго Г.Я., Храмцова Е.Р, Современные технологіи биржевого рынка (хеджирование и спекуляции на биржевом рынке). Серия „Высшее образование”. Москва: Российский государственный торгово-економический університет. Ростов-на Дону: Изд-во „Феникс”, 2004. – 192 с.

9. Концепція функціонування і розвитку фондовою ринку в Україні: Постанова Кабінету Міністрів України від 29 квітня 1994р. №277// Державний інформативний бюлетень про приватизацію. - 1994.

10. Концепція функціонування та розвитку фондового ринку України, схвалена Постановою Верховної Ради України від 22 вересня 1995р. //Финансовая Украина. - 1996.- № 4.

11. Положення про державну комісію з цінних паперів та фондового ринку: Заїв, Указом Президента України від 12 червня 1995 р. №446/95.

12. Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про господарські товариства»: Закон України від 14 жовтня 1992 р. Відомості Верховної Ради України. - 1991. - №49. – С. 682.

13. Про внесення змін до Закону України "Про цінні папери та фондову біржу": Закон України від 9 липня 1996 р., Відомості Верховної Ради України. -1996.-№4.-С. 185.

14. Про Національну депозитну систему та особливості електронного обігу цінних паперів: Закон України // Державний інформативний бюлетень про приватизацію. - 1993. -№2. - С.32,

15. Про приватизаційні папери: Закон України //Державний інформативний бюлетень про приватизацію. - 1992.-№1. -С. 51.

16.

ДОДАТОК А

Форма складання звіту брокера

Ідентифікаційний код брокерської фірми_______________________________

Найменування брокерської фірми_____________________________________

 

КОД КЛІЄНТА Ідентифікаційний код та найменування клієнта___________

_____________________________

 

Поштова адреса клієнта:

_____________________________

 

ЗВІТ БРОКЕРА

Цим повідомляю, на підставі договору (комісії, доручення) про надання брокерських послуг між брокерською фірмою і клієнтом №______ від “___” ________ 200_ р. укладений договір між торговцями цінних паперів на ЛТФБ на придбання акцій акціонерних товариств № _____________________________.

Реєстраційний номер та дата реєстрації договорів купівлі акцій:

 

 

На основі біржових торгів встановлена ціна за одну акцію акціонерних товариств №______________________ відповідно: ______________________ грн.

Кількість придбаних акцій акціонерних товариств №_____________________ становить відповідно: _________________________ шт.

Загальна вартість придбаних акцій ___________ грн.

Гарантії контрагенту _____________________________________

Порогова ціна, що обумовлена у договорі між брокерською фірмою і клієнтом___________________ грн.

Загальна сума економії (перевищення) цін _____________________ грн.

На підставі договору про надання брокерських послуг № _________________ від “______” ______________ 200__ р. Просимо виплатити винагорлду згідно з розрахунками:

Сума основної винагороди  
Винагорода за економію (перевищення) цін акцій  
Премія за збільшення рівня диверсифікації портфеля акцій  
Премія за збільшення середньозваженого рівня прибутковості портфеля акцій  
Загальна сума винагороди брокерської фірми  

 

Крім того, просимо заплатити на користь біржі вартість реєстрації угод в сумі __________________________ грн.

Примітки_________________________________________________________

Пропонуємо виконати Ваші зобов’язання, що витікають з договору про надання брокерських послуг та укладених біржових угод, а також отримати документи, одержані від контрагентів:_____________________________________

 

Керівник брокерської фірми _______________________________

м.п. (підпис) (П. І. Б.)

 

 

“____” _________________ 200__р.

 


ДОДАТОК Б


1 | 2 | 3 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.02 сек.)