АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Будинки і поруди. Будинки і споруди навчальних закладів

Читайте также:
  1. IV. Формування навчальних умінь та навичок
  2. N 1243, 31.10.2011, Наказ, Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
  3. V. Формування навчальних умінь та навичок.
  4. Багатофункціональні житлові будинки
  5. Безліфтові галерейні й коридорні житлові будинки
  6. Блоковані житлові будинки
  7. Будинки дитячих дошкільних установ
  8. Будинки і споруди. Громадські будинки. Загальні вимоги
  9. Виховання культури самоосвіти і формування загальнонавчальних умінь – основа розвитку менталітету учнів
  10. Вищих навчальних закладів МНС України
  11. Гігієна лікувально-профілактичних закладів.

 

3.26 Розмiщення виходiв iз будинкiв та сходових клiток, максимальнi розмiри сходових маршiв за пожежними вимогами, а також розмiщення та влаштування аудиторiй, актових та фiзкультурноспортивних залiв повиннi вiдповiдати вимогам вiдповiдних нормативних документiв (додаток 8, п.3).

3.28 Iз актового залу повинно бути не менше 2-х виходiв. При влаштуваннi амфiтеатру в актовому залi чи лекцiйнiй аудиторiї, перший та останнiй ряди мiсць та евакуацiйнi виходи в яких розташованi на рiвнях рiзних поверхiв, розрахунок шляхiв евакуацiї слiд проводити виходячи з необхiдностi евакуацiї 2/3 глядачiв на нижнiй поверх та I/З глядачiв на верхнiй поверх.

Допускається передбачати один евакуацiйний вихiд з балкону, мiсткiсть якого не перевищує 50 мiсць. Евакуацiя глядачiв, що знаходяться на балконi, не повинна здiйснюватись через зал.

3.31 При розрахунку ширини шляхiв евакуацiї найбiльша кiлькiсть людей, що одночасно перебувають на поверсi в будинку загальноосвiтнiх шкiл та шкiл-iнтернатiв, повинна визначатись, виходячи з мiсткостi навчальних примiщень, примiщень для трудового навчання, а також фiзкультурно-спортивного та актового залiв, що знаходяться на даному поверсi.

3.32 Ширина дверей виходiв з примiщень, в яких одночасно може знаходитись бiльше 15 учнiв, повинна бути не меншою 0,9 м.

3.33 Вiдстань по коридору вiд дверей найбiльш вiддалених примiщень (крiм вбиралень, умивалень, душових та iнших обслуговуючих примiщень) до виходу назовнi або на сходову клiтку у будинках зага-льноосвiтнiх шкiл, професiйних та вищих навчальних закладiв повинна бути не бiльшою вказаної в таблицi 3.

 

Таблиця 3

При евакуації Відстань, м при щільності людського потоку при евакуації більше 2 до 3 люд/м2 *
Для будинків навчальних закладів зі ступенем вогнестійкості
І – ІІІ ІІІб, IV IIIa, IVa, V
А. З приміщень, розташованих між сходовими клітками або виходами назовні      
Б. З приміщень з виходами у тупиковий коридор чи хол      

* – Відношення числа евакуйованих з приміщень до площі шляху евакуації.

 

Примiтка. Загальна мiсткiсть примiщень, що виходять у тупиковий коридор або хол будинкiв загальноосвiтнiх шкiл, професiйних та вищих навчальних закладiв І-ІІІ ступеня вогнестiйкостi заввишки не бiльше чотирьох поверхiв, повинна бути не бiльшою нiж 125 чоловiк.

При цьому вiдстань вiд дверей найбiльш вiддалених примiщень до виходу у найбiльш вiддалену сходову клiтку повинна бути не бiльшою нiж 100 м.

 

3.34 Ширину коридорiв на поверхах, де знаходяться навчальнi примiщення, а також переходiв мiж корпусами належить приймати не менше 2,2 м. Ширина iнших коридорiв повинна бути не менше 1,4 м.

Ширина рекреацiйних примiщень при однобiчному розташуваннi примiщень кабiнетiв i лабораторiй повинна прийматися не менше 2,8 м, ширина рекреацiйних примiщень, якi прилягають до кабiнетiв i лабораторiй з двобiчним розташуванням та до навчальних примiщень 1-4-х класiв шкiл - не менше 3,5 м.

3.38 Із майстернi з обробки деревини та комбiнованої майстернi з обробки металу та деревини необхiдно передбачати додатковий вихiд безпосередньо назовнi з утепленим тамбуром або через окремий коридор, у який вiдсутнi виходи iз класiв, навчальних кабiнетiв та лабораторiй.

3.39 Поручнi та огорожi на поверхах на шляхах евакуацiї у школах та навчальних корпусах шкiл-iнтернатiв, де розташованi примiщення для 1-4-х класiв, повиннi вiдповiдати таким додатковим вимогам:

- висота огорожi сходiв, якими користуються дiти, повинна бути

1,5 м з поручнем на висотi 0,8 м;

- в огорожi сходiв вертикальнi елементи повиннi мати просвiт

не бiльше нiж 0,1 м (горизонтальне членування в огорожi,

крiм поручня, не допускається);

- висота огорожi ганкiв, що розмiщенi на рiвнi 0,45 м i бiльше

вiд землi, повинна бути не менше 0,8 м та обладнуватись

поручнем.

3.40 Зовнiшнi вiдкритi сходи не допускається використовувати як другий евакуацiйний вихiд з другого i вище поверхiв будинкiв шкiл та шкiл-iнтернатiв.

3.42 3 груп примiщень, розташованих у пiдвальному або цокольному поверсi будинкiв шкiл та спальних корпусiв, необхiдно передбачати не менше двох евакуацiйних виходiв безпосередньо назовнi. Для цих груп примiщень допускається влаштування виходiв на 1-й поверх через окремi сходовi клiтки, не зв'язанi з внутрiшнiми вiдкритими сходами та загальними сходовими клiтками.

 

ДБН В.2.2-10-2001


1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)