АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция
|
з курсу. (для денної та заочної форм навчання усіх спеціальностей)
“Історія України”
(для денної та заочної форм навчання усіх спеціальностей)
- Соціально-економічний розвиток українських земель у складі двох імперій – Російської і Австро-Угорської (1900-1917).
- Комплекс протиріч у розвитку західноукраїнських земель на поч. ХХ ст. (1900-1917).
- Активізація та подальший розвиток національно-визвольного руху на українських землях в перші роки ХХ століття.
- Назрівання революційної кризи в Російській імперії на поч. ХХ ст. та її вплив на Україну.
- Перша російська революція 1905-1907 рр. та її вплив на Україну. Піднесення українського національного руху.
- Виникнення перших політичних партій в Україні на початку ХХ століття: їх програмні вимоги, тактика, лідери.
- Аграрна реформа П. Столипіна та її соціально-економічні наслідки в Україні.
- Українські землі у роки Першої світової війни: експансія та братовбивче протистояння.
- Головна Українська Рада та Союз визволення України: їх позиції у Першій світовій війні. Українські січові стрільці (УСС).
- Лютнева революція 1917 року – пролог української національно-демократичної революції. Конфлікт влад і Українська Центральна Рада.
- Універсали Центральної Ради – програмні політичні документи українського національно-визвольного руху, його автономістська і самостійницька тенденції.
- Жовтневий переворот 1917 року у Петрограді та утворення Української Народної Республіки (УНР). Перший наступ більшовиків на Україну (1917-1918).
- Брест-Литовська угода між Україною і державами Четверного союзу як остання спроба Центральної Ради зберегти демократичну УНР.
- Українська культура на початку ХХ століття (1900-1920 рр.).
- Гетьманський переворот 29 квітня 1918 р. і основні напрямки внутрішньої політики гетьмана П. Скоропадського.
- Українська державність за часів гетьманщини П. Скоропадського: основні напрями внутрішньої і зовнішньої політики.
- Падіння гетьманату П. Скоропадського. Перехід влади до рук Директорії, суперечливий характер її внутрішньої і зовнішньої політики.
- Взаємини урядів УНР і ЗУНР. “Злука” 22 січня 1919 р. та її історичне значення. Другий наступ більшовиків на Україну.
- Змагання за українську державність за часів Директорії. В. Винниченко, С. Петлюра.
- Варшавський договір С. Петлюри. Антибільшовицький похід в Україну об’єднаних військ Польщі та УНР. Третій наступ більшовиків на Україну. Ризький мир та його наслідки.
- Повстансько-селянський рух в Україні (отаманщина) у 1918-1920 рр.: причини і наслідки.
- Причини, особливості і наслідки громадянської війни в Україні (1918-1920рр.).
- Західноукраїнські землі в 1917-1920 рр.: драматична боротьба ЗУНР за незалежність.
- Уроки української національно-демократичної революції 1917-1920 рр. і сучасність.
- Міжнародне і внутрішнє становище України на початку 20-х років. Кроки до виходу з міжнародної ізоляції в умовах економічної та політичної нестабільності. Х. Раковський.
- Національно-державне будівництво в умовах обмеженого суверенітету на початку 20-х років. Входження України до складу СРСР.Х. Раковський.
- Відбудова народного господарства України на засадах НЕПу: успіхи і протиріччя.
- Нова економічна політика (НЕП) та особливості її здійснення в Україні.
- Індустріалізація в Україні: плани і методи, особливості і труднощі, досягнення і втрати.
- Згортання НЕПу та його соціально-економічні наслідки в Україні.
- Колективізація сільського господарства в Україні: історія, методи, результати.
- Суцільна (масова) колективізація села. Голодомор 1932-1933 рр. в Україні та сучасні оцінки наслідків української трагедії ООН і Верховною Радою України.
- Українізація: суть, причини, досягнення та втрати.
- Утвердження адміністративно-командної економіки і завершення формування тоталітарного сталінського режиму та його поширення на Україну у 30-ті роки ХХ ст.
- Сталінський терор в Україні, фабрикація судових процесів (др. пол. 20-х – 30-і рр. ХХ ст.).
- Розвиток культури в Україні у 20-30-ті роки ХХ ст.: злети та падіння ("розстріляне відродження").
- Суспільно-політичне життя на західноукраїнських землях у 20-30-х роках ХХ ст. Українськіпартії, церква, ОУН у протидії асиміляції, репресіям, економічному занепаду.
- Соціально-економічний розвиток західноукраїнських земель у 20-30-х роках ХХ ст.
- Колективізація в західних областях України та особливості її проведення у 1939-1941 рр.
- Роль “українського питання” в міжнародній політиці напередодні та на початку Другої світової війни. Пакт Молотова-Ріббентропа. Возз’єднання західноукраїнських земель з УРСР та його наслідки.
- Початок Другої світової війни і Україна. Входження західноукраїнських земель до складу Радянської України (СРСР), його оцінки і наслідки.
- Героїчна післявоєнна відбудова і розвиток України у 1945 – сер. 50-х років.
- Початок радянсько-німецької війни. Український напрям у плані “Барбароса”. Масовий героїзм і невдачі Червоної армії в боях на території України у 1941-1942 рр.
- Утворення ОУН-УПА та їх опір окупаційним режимам. Сучасні оцінки радикального українського національно-визвольного руху.
- Риси нацистського окупаційного режиму в Україні. Рух Опору проти німецько-фашистських окупантів на території України. Передумови братовбивчих конфліктів між радянськими партизанами та вояками ОУН-УПА.
- Звільнення України від німецько-фашистських загарбників. Масовий героїзм на фронтах і в тилу.
- Завершення Другої світової війни: вплив її наслідків та уроків на подальший розвиток України. Внесок українського народу у спільну перемогу об’єднаних націй над фашизмом.
- Досягнення української науки і культури в роки Великої Вітчизняної війни і їх вклад у перемогу над фашизмом (1941-1945 рр.).
- Героїчна повоєнна відбудова народного господарства України: проблеми, досягнення, втрати (1946-1950 рр.).
- Ідеологічний наступ сталінізму після Другої світової війни і його прояви в українському суспільстві (1946-1953).
- Соціально-економічні та політичні перетворення у Західній Україні в руслі її “радянізації” (1944-1950 рр.). Боротьба ОУН-УПА з радянською репресивною машиною та її сучасні оцінки.
- Суперечливий характер суспільно-політичного життя України у 50-х – на поч. 60-х років ХХ ст. Хрущовська “відлига” та її вплив на розвиток республіки.
- Розвиток України у сер. 50-х – на поч. 60-х років ХХ ст. Новації і догми.
- Суспільно-політична “стабілізація” в Україні у 70-ті роки ХХ ст.: ідеологічний диктат, русифікація, репресії проти дисидентів.
- Суспільно-політичне життя України в умовах подальшої закритості і “стабілізації” радянської авторитарно-бюрократичної системи. Розвиток українського дисидентського руху (70-ті – 80-ті рр. ХХ ст.).
- Наростання кризових явищ в політичному та соціально-економічному розвитку України у 70-х – 80-х роках ХХ ст.
- Доба М. Горбачова і Україна. Провал політики перебудови. Об’єктивні та суб’єктивні передумови розпаду Союзу РСР і український фактор.
- Спроба державного перевороту в СРСР і Україна. Прийняття Акту проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року та його історичні наслідки.
- Проблеми та характерні риси сучасного релігійного життя в Україні. Держава і церква в умовах плюралізму суспільної думки.
- Характерні риси і особливості культурного життя України: література, театр, кіно, музика, естрада, живопис, образотворче мистецтво, народна творчість (1946-1991 рр.).
- Загальноукраїнський референдум 1 грудня 1991 р. про державну незалежність України. Вибори першого Президента України. Українська діаспора і Україна.
- Демократизація суспільно-політичного життя: від Декларації про державний суверенітет до Конституції України. Внесок Верховної Ради у розбудову громадянського суспільства в Україні.
- Конституція України 1996 року – визначальний етап у розбудові незалежної держави.
- Національно-державні символи українського народу: історія і сучасність. Державна символіка в Конституції України.
- Спроби та проблеми реалізації нового соціально-економічного реформаторського курсу Президентом України Л. Кучмою та його наслідки (др. пол. 1994-2004 рр.).
- Початок формування багатопартійності в Україні на рубежі 80 – 90-х років ХХ ст. “Народний Рух України за перебудову”(НРУ).
- Модернізація політичної системи українського суспільства в умовах незалежності. Прийняття Конституції України 28 червня 1996 року – база для подальшого розвитку української державності.
- Основи економічної та соціальної політики у світлі положень Конституції України.
- Кроки державотворення в Україні: пошуки і труднощі. Парламентські (1998, 2002, 2006) та президентські (1999) вибори – важливі віхи у розбудові незалежної держави.
- Політичні партії і блоки, громадські об’єднання в умовах сучасної розбудови української держави. Проблеми реформування партійно-політичної системи у відповідності до Конституції України.
- Конституція України, “Закон про мови в Україні” про державний статус української мови та про мови національних меншин. Сучасний стан мовного питання у державі.
- Сучасний стан національного питання і міжнаціональних відносин в Україні. Курс на утвердження державної мови і загострення проблем федералізації (регіоналізації) України.
- Проблеми національної безпеки на сучасному етапі. Головні напрямки реформування збройних сил України і військово-політичне партнерство з країнами СНД і НАТО.
- Міжнародна політика України в сучасних умовах: головні пріоритети та напрямки.
- Президентські вибори 2004 року. Помаранчева революція та її вплив на внутрішню і зовнішню політику України.
29.11.07 р.
Підготував С.Я. Зуйко, доцент кафедри соціально-
гуманітарних дисциплін
Поиск по сайту:
|