|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Час, причини, значення зникнення великих тварин1. Исчезновение связано с изменением климата, Гилл и Полищук. 2. С деятельность человека, Пидопличко, Верещагин 3. Комплекс факторов 1 и 2 Давид Сноу. Сибирь, Средняя Азия. Рубеж верхн. Палеолит и мезолит, плейстоцен – голоцен.
Ініціація та її значення у статевовіковій організації суспільства Ініціації – обряди залучення підлітків до категорії дорослих, чоловіків та жінок. велике значення надавалося рубежу переходу із категорії підлітків у категорію дорослих людей. супроводжувався певними випробовуваннями та урочистими таємними обрядами, вони завжди полягали у залученню підлітків, як правило кожної статі окремо – до господарського, суспільного та ідеологічного життя повноправних членів общини. Так у аборигенів Австралії підлітка вчили володіти мисливською та бойовою зброєю, виховували у ньому хоробрість, витривалість, витримку та дисципліну, посвячували його у таємні звичаї, обряди та вірування племен. Його виховували з допомогою низки болячих процедур – голодовки, нанесення ран, печіння вогнем, вибивання зубів, виривання волосся і т.п. У яганів, алакалуфів, бушменів підлітки протягом одного-двох років повинні були виконувати важкі роботи, відмовлятися від деяких видів їжі, виховувати у собі терпіння, покірність та старанність.Після успішного завершення ініціації влаштовувалися святкування з різними церемоніями, піснями і танцями. дівчинку не піддавали складним випробуванням. заставляли дотримуватися деяких харчових заборон, пояснювали як вона повинна себе вести при вступі до шлюбу, учили пісням та міфам, здійснювали над нею різні релігійні церемонії.
Археологічні свідоцтва зародження тотемізму В середине 20 века открыты медвежьи пещеры на тер. Швейцарии, австрии (Петерсхёле, Драхинлох), Франции, Украины(Ильинка), Кавказ (Ахыская). В пещерах, в отдельных углах за перегородками – кости медведя(череп, конечности). Проводили обряды – особенно уложены, посыпаны золой или охрой. По этнограф. Данным – свидетельства зарождения тотемизма, подобное культовое действие было зарегистрировано у эвенков. Руководствовались мыслями о том, если они часто питаются данным животным, то оно их кормит, они набираются его плоти и крови – все родственны.При зарождении тотемизма возникает представление, что все близки, одной крови – сплочение коллектива, но и приводило к изоляции коллективов дркг от друга. В эпоху поздних неанд. Зафиксировано во Франции в одно время 5 разных культур Мустье + кровнородственное смешение.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |