АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

ІV. Фізична хвилинка

Читайте также:
  1. Закони збереження в мікросвіті. Сучасна фізична картина світу. Досягнення та проблеми сучасної фізики. Роль українських вчених у розвитку фізики
  2. Сила як фізична якість людини
  3. Сила, як фізична якість.
  4. Суб'єктом адміністративного правопорушення визнається фізична особа, яка досягла на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку.
  5. Фізична діяльність людини
  6. Фізхвилинка.

Тема. Вступ. Історичний аспект виникнення держави та права.

Мета: продовжити знайомити учнів із курсом «Правознавства», повторити аспекти виникнення держави та

права з курсу «Історії», розвивати пам'ять, мислення, вміння працювати в парах та висловлювати

власну думку, виховувати повагу до держави

 

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: малюнки, таблиці, підручник, карта.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

Запитання

Пригадайте з курсу історії або висловіть власне припущення — чи завжди існували держава і право?

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Бесіда

1. Якими були перші колективи людей розумних?

2. Які знаряддя праці використовували первісні люди. Якими бу­ли їхні перші заняття?

3. Як здійснювалося управління колективами первісних людей?

4. Які характерні ознаки економіки первісного суспільства?

5. Висловіть припущення, коли і внаслідок чого з'являється дер­жава.

6. Як змінилася система управління суспільством з появою дер­жави?

7. Які характерні ознаки держави ви знаєте?

Робота з таблицею

Складання порівняльної таблиці «Додержавне (первісне) сус­пільство та держава» (якщо часу бракує, можна заповнити лише частину рядків таблиці, а решту учні заповнюватимуть удома).

Робота учнів у малих групах

Визначити характерні ознаки держави певного типу (рабовлас­ницької, феодальної, буржуазної, соціалістичної) на основі відомо­го їм матеріалу з історії, літератури, географії,тощо та матеріалу підручника.

Завдання

Наведіть приклади країн, де існує індустріальне та інформа­ційне суспільство.

Закріплення вивченого матеріалу

Бесіда

1. Назвіть основні відмінності додержавного суспільства та дер­жави.

2. Назвіть основні історичні типи держави та їх основні ознаки.

3. Назвіть відомі вам теорії походження держави (якщо матеріал подано на уроці).

 

ІV. Фізична хвилинка.

Запитання

1. Наведіть широке та вузьке визначення суспільства.

2. Назвіть причини виникнення та основні етапи розвитку сус­пільства.

3. За яким принципом відбувається класифікація суспільств?

4. Чим відрізняються аграрне та індустріальне суспільство?

5. Чим відрізняються індустріальне та інформаційне суспіль­ство?

Фронтальна бесіда

На основі знань, здобутих під час вивчення історії України та всесвітньої історії учні мають сформулювати визначення поняття «держава» і зробити висновок про причини виникнення держави.

Робота з підручником

Ознайомитися з визначенням поняття «держава» у підручнику.

Робота в групах

Уявіть себе екіпажами міжпланетних кораблів, які наближа­ються до планети, де виявлено суспільство розумних істот, подіб­них до людей. Після висадки на планеті дослідникам необхідно ви­значити, чи існує на планеті держава. Запропонуйте ознаки, за якими ми можемо зробити висновок про наявність тут держави.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.)