|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Семінар 4Мова та історія. Розвиток мови (2 год.) 1. Мова як явище, що історично розвивається. Синхронія та діахронія. 2. Зовнішні причини мовних змін. 3. Внутрішні причини мовних змін. 4. Темпи мовних змін. 5. Питання про прогрес у розвитку мов. 6. Розвиток мови в різні суспільно-економічні формації. 7. Становлення та основні проблеми соціолінгвістики. 8. Взаємозв׳язок мови і культури. Етнолінгвістика.
З’ясування соціальної та історичної зумовленості мовних явищ, залежності розвитку мови від стану суспільства; розмежування та розгляд зовнішніх і внутрішніх причин мовних змін; з’ясування питань темпів мовних змін та прогресу в розвитку мов. Написання модульної контрольної роботи. Репрезентація та обговорення рефератів з теми семінарського заняття.
Семінар 5. Методи лінгвістичних досліджень (2 год.) 1. Поняття про методи наукового дослідження. 2. Вихідні прийоми наукового аналізу мовного матеріалу. 3. Описовий метод. 4. Порівняльно-історичний метод. 5. Метод лінгвістичної географії. 6. Зіставний метод. 7. Структурний метод: дистрибутивний аналіз, методика безпосередніх складників, трансформаційний аналіз, компонентний аналіз. 8. Соціолінгвістичні та психолінгвістичні методи. 9. Застосування математичних методів у мовознавстві.
Самостійно письмово опрацювати такі питання: Знаковість і одиниці мови. Мова і несловесні засоби спілкування. Роль мови у процесі пізнання. Гіпотеза лінгвальної відносності Сепіра-Уорфа. Основні й проміжні рівні мови. Різні погляди мовознавців на будову мови. Суспільна зумовленість мовних явищ. Мова як символ соціальної солідарності. Мова, нація, держава. Мова і культура. Соціолінгвістика. Інтерлінгвістика. Мова як явище, що історично розвивається. Синхронія і діахронія. Темпи мовних змін. Вихідні прийоми аналізу мовного матеріалу. Метод лінгвістичної географії. Соціолінгвістичні і психолінгвістичні методи. Застосування математичних методів у мовознавстві.
ЗРАЗОК ЗАЛІКОВОГО БІЛЕТА
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |