|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Заняття-семінар
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО САМОСТІЙНОГО ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ „Теоретична морфологія (дієслово-прислівник)”
Луганськ – 2010 МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
Методичні рекомендації до самостійного вивчення дисципліни «Теоретична морфологія (дієслово-прислівник)» студентами напряму “Філологія”
Затверджено на засіданні кафедри української мови та літератури Протокол № 3 від 31.10.05
УДК
Методичні вказівки до самостійного вивчення курсу “Теоретична морфологія (дієслово-прислівник) ” студентами напряму “Філологія” / Уклад.: В.О. Шевцова. – Луганськ; вид-во СНУ ім. В.Даля, 2010.
Контрольно-тренувальний характер вказівок має на меті допомогти майбутнім філологам опанувати теоретичним матеріалом, сформувати міцні навички аналізу синтаксичних явищ та застосувати набуті знання й навички у практичній діяльності.
Укладач: В.О. Шевцова, доц.
Відповідальний за випуск: Ю.О. Федченко
Рецензент Л.О. Кутенко, доц.
Передмова
Завдання методичних вказівок – допомогти студентам придбати ґрунтовні й систематичні знання з морфології (дієслово – прислівник), сформувати міцні вміння й навички використовувати їх на практиці. Вказівки мають таку структуру: І. Контрольні питання. ІІ. Рекомендована література. ІІІ. Основні поняття теми, що виносяться на опрацювання. ІV.Проблемні питання, завдання, вправи. Кожна з рубрик переслідує окрему мету. Контрольні питання зорієнтують студента на послідовне вивчення матеріалу. Рекомендована література допоможе закцентувати увагу на основних джерелах; сформувати уміння робити конспекти, тези наукових праць з метою ефективного їх використання у власній пошуковій діяльності; поглибити знання з будь-якої виучуваної теми або окремого теоретичного питання. Виробити міцні навички розрізнення мовних явищ та їх аналізу, навчитись застосовувати наукові методи дослідження допоможуть запропоновані проблемні питання, завдання і вправи. Зміст методичних рекомендацій орієнтований на чинну вузівську програму із сучасної української літературної мови, а тому більшість вправ і завдань спрямовані на творчий пошук, хоча й певна кількість їх передбачає усвідомлене вивчення матеріалу.
Тема 1: Дієслово Заняття-семінар І. Контрольні питання, що орієнтують на послідовне опрацювання матеріалу та рівень його засвоєння
1. Питання про обсяг дієслівної лексеми. 2. Називання динамічної ознаки предмета і видові значення як основа для широкого розуміння дієслівної лексеми. 3. Наявність у значенні словоформи елементів часу, способу як номінативних, обов”язкових і регулярних елементів – підстава для звуженого розуміння обсягу дієслівної лексеми. 4. Поняття про основи дієслова. 5. Класи дієслів і типи дієвідмінювання. 6. Висвітлення виучуваних питань у шкільній граматиці.
ІІ. Рекомендована література Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.007 сек.) |