АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Амоніак

Читайте также:
  1. P – ЕЛЕМЕНТИ.
  2. Нітроген
  3. Поширення в природі.
  4. Самостійна робота № 25
  5. Словник термінів
  6. Солі амонію
  7. Цікаво знати

Молекулярна формула NH3

Електронна формула

Структурна формула

Молекула має форму піраміди з атомом Нітрогену у вершині та кутом 107° між ковалентними полярними зв’язками N – H, внаслідок чого вона полярна. Ступінь окиснення Нітрогену становить -3.

У природі амоніак утворюється під час гниття органічних решток.

Фізичні властивості. Амоніак – безбарвний газ, з різким запахом, набагато легший за повітря, дуже добре розчиняється у воді (за температури 20OC в 1 об’ємі води – 700 об’ємів амоніаку).

Водний розчин амоніаку називають амоніачною водою, або нашатирним спиртом, масова частка амоніаку в ньому дорівнює 25%. Амоніак легко зріджується, за температури -33,4OC переходить у рідкий стан.

Хімічні властивості.

Як відновник амоніак окиснюється киснем і горить у ньому зеленкуватим полум’ям.

Рис. 2.11.10. Горіння амоніаку

4NH3 + 3O2 = 2N2 + 6H2O (горіння амоніаку)

За наявності каталізатора (Pt, Fe2O3) і нагрівання під час окиснення амоніаку утворюються два оксиди:

Амоніак взаємодіє з водою. Велика розчинність амоніаку у воді пояснюється утворенням водневих зв’язків між молекулами амоніаку і води:

Встановлюється рівновага:

У розчині лише невелика частка молекул амоніаку перетворюється на йони амонію, тому амоніачна вода пахне амоніаком. ЇЇ позначають формулою NH3 · H2O і називають амоній гідроксидом або нашатирним спиртом. Він належить до слабких і нестійких основ:

Амоніак взаємодіє з кислотами, утворюючи солі амонію:

Амоній-іон NH4+ -це комплексний йон. Він утворюється внаслідок приєднання молекулою амоніаку протона (йона Гідрогену), що відщеплюється від молекули кислоти або води. Виникає ковалентний зв’язок за донорно-акцепторним механізмом: атом Нітрогену амоніаку – донор, а йон Гідрогену – акцептор. Усі чотири зв’язки N – H в йоні амонію рівноцінні, незважаючи на різні механізми їх утворення.

Добування.

У лабораторії амоніак добувають із суміші твердих речовин – нашатирю NH4Cl і гашеного вапна Ca(OH)2:

рис. 2.11.11. Добування аніаку в лабораторних умовах.

У промисловості амоніак синтезують із простих речовин азоту і водню:

Реакція оборотна, екзотермічна, відбувається між газами із зменшенням об’єму. Звідси оптимальні умови синтезу амоніаку:

застосування тиску (30 МПа) для зміщення рівноваги у бік утворення амоніаку;

використання каталізатору (Fe);

підвищення температури (450- 550OC).


1 | 2 | 3 | 4 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.)