АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Тема 6: Документальне оформлення та облік готової продукції

Читайте также:
  1. V. КЛІНІЧНА ТА ДИСПАНСЕРНА КАТЕГОРІЯ ОБЛІКУ ХВОРОГО
  2. VІІ. Оформлення роботи
  3. Аналіз асортименту і структури продукції.
  4. Аналіз витрат на одну гривню товарної продукції.
  5. Аналіз рентабельності продукції.
  6. Аналіз чинників і резервів збільшення випуску і реалізації продукції.
  7. Аналіз якості виготовленої продукції.
  8. Аналітичний та інвентарний облік основних засобів
  9. Бухгалтерія - це самостійний структурний підрозділю апарату управління (служба, відділ), який веде бухгалтерський облік діяльності бюджетної установи.
  10. Бухгалтерський облік
  11. Бухгалтерський облік бартерних операцій
  12. Бухгалтерський облік бланків цінних паперів

До готової продукції належить продукція, обробка якої закінчена та яка пройшла випробування, приймання, укомплектовування згідно умовами договорів які відповідають затвердженим стандартам, пройшли технічний контроль підприємства і здані на склад або замовнику (покупцю).

Облік готової продукції ведеться за первісною вартістю. Однак протягом місяця у поточному обліку можуть використовуватись облікові ціни. Вартість готової продукції, випущеної з виробництва, реалізованої замовнику, визнана в облікових цінах у кінці місяця, доводиться до первісної вартості шляхом відображення відхилення первісної вартості від облікової ціни.

Випуск з виробництва готової продукції і оприбуткування її на складі здійснюється на підставі накладної, яка складається у двох примірниках. Один примірник використовується для оприбуткування продукції на складі, другий – повертається цеху, який випустив продукцію. Основні реквізити накладної: назва продукції, одиниця виміру, кількість, облікова ціна, вартість, підписи контролера відділу технічного контролю цеху, майстра чи начальника цеху, а також завідувача складу про приймання продукції.

В бухгалтерії на підставі накладних ведеться накопичувальна відомість випуску готової продукції, у якій випущена продукція групується за видами і сортами (номенклатурними номерами) і відображається за двома оцінками – за обліковою вартістю (плановою собівартістю або за відпускними цінами без ПДВ) і фактичною собівартістю. Такий порядок оцінки зумовлений тим, що фактичну собівартість готової продукції, випущеної протягом місяця з виробництва, визначають тільки наприкінці місяця після відображення всіх прямих затрат і розподілу непрямих витрат та складання звітної калькуляції.

Відвантаження готової продукції замовнику здійснюється на підставі накладної, яка виписується робітником складу і підписується представником покупця або робітником транспортно-експедиційного відділу. Підставою для виписки накладної є наказ комерційної служби підприємства транспортно-експедиційному відділу про те, кому і в якій кількості відвантажити продукцію. Іноді наказ і накладна поєднуються в один документ – наказ-накладну.

Після відбирання і відвантаження продукції на підставі наказ-накладної, або накладної виписується рахунок-фактура, де вказується покупцю назва відвантаженої продукції, її кількість, належна сума з врахуванням податку на додану вартість.

Для обліку готової продукції планом передбачено два рахунки – 26 та 27. Ці рахунки активні, балансові, призначені для обліку господарських засобів.

Рахунок 26 «Готова продукція» використовується для узагальнення інформації про рух та наявність продукції, виготовленої підприємством.

Рахунок 27 «Продукція сільськогосподарського виробництва» призначений

для обліку та узагальнення інформації про наявність та рух сільськогосподарської продукції.

В бухгалтерському обліку готова продукція повинна оцінюватись у відповідності до П(С)БО-9 «Запаси» за первісною вартістю. Первісна вартість визначається після зібрання витрат та калькулювання їх фактичної собівартості. На хлібокомбінаті щоденно ведеться облік наявності та руху готової продукції для визначення їх вартісних характеристик. Для визначення первісної вартості продукції використовується П(С)БО-16 «Витрати».

Випущена з виробництва готова продукція здається на склад за накладними. В бухгалтерії на підставі накладних ведеться накопичувальна відомість випуску готової продукції, у якій випущена продукція групується за видами і сторонами (номенклатурними номерами) і відображається за двома оцінками – за обліковою вартістю (плановою собівартістю або за відпускними цінами без ПДВ) і фактичною собівартістю. Такий порядок оцінки зумовлений тим, що фактичну собівартість готової продукції, випущеної протягом місяця з виробництва, визначають тільки наприкінці місяця після відображення всіх прямих затрат і розподілу непрямих витрат та складання звітної калькуляції.

Підприємства реалізовують свою продукцію покупцям на підставі укладених договорів (угод). Відпуск готової продукції покупцям оформляється накладною на відпуск товарно-матеріальних цінностей, яка є підставою для списання готової продукції підприємством-виробником, що здійснило її відпуск, для оприбуткування її підприємством-одержувачем та для дозволу на вивезення її з території підприємства-постачальника.

У накладній зазначається назва, номенклатурний номер, одиниця виміру, кількість, ціна кожного виду і сорту продукції, що відпускається. За потреби (при значній кількості назв, видів готової продукції, що відпускається) накладна за формою №20 складається як обов`язковий додаток до товарно-транспортної накладної.

 

Оцінка вибуття готової продукції відображається проводками:

 

Дт 26 Відпущена і оприбуткована готова продукція за

1380741,08 обліковою вартістю

Кт 23

 

Дт 26

1047,00 Відхилення фактичної собівартості від облікової

Кт 23

 

Дт 901

1380124,42 Відвантажена готова продукція за обліковими цінами

Кт 26 681,7т.

 

 

Дт 901 Відхилення фактичної собівартості від облікової

1050,63

Кт 26

 

Дт 361

2309000,00 Реалізована продукція покупцями через магазин

Кт 701 №140 і №258 і визнано дохід від її реалізації

 

Дт 301 Реалізована продукція через власні кіоски

76950,00

Кт 701

Дані заносяться до Журналу 5 (дод.) та до – Головної книги.(дод.)


Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.)