|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Бригада ЕМД готує травмованого потерпілого до транспортування в карету
Також елементами вторинного обстеження в схемі ABCDE для цієї категорії пацієнтів є оцінка порушення свідомості (Disability) та експозиція пацієнта (Exposure)
D – порушення стану свідомості (Disability) До частих причин порушень стану свідомості належать важка гіпоксія, гіперкапнія, ішемія мозку або застосування седативних медикаментів або анальгетиків.
Варто провести оцінку та лікування цих відхилень за схемою АВС, при цьому слід виключити (коригувати) гіпоксичний стан та імовірну гіпотонію. При можливості перевіряється карта ліків пацієнта, з метою виключення виліковних причин, спричинених медикаментами, які депресивно впливають на діяльність ЦНС. Якщо існують покази, то слід застосувати антидотні препарати (наприклад налоксон у випадку передозування опіоїдів). Проводиться оцінка зіниць (діаметр, симетричність та реакцію на світло), шкидке визначення стану притомності пацієнта в шкалі AVPU. Визначається рівень глікемії за допомогою глюкометра; якщо він нижче 3 ммоль/л. необхідне в/в введення 50-60 мл. 5% розчину глюкози. Пацієнт, який знаходиться в коматозному стані з порушенням дихання (западіння язика) переводиться в стабільне положення.
E – експозиція пацієнта (Exposure) Для всестороннього обстеження хворого необхідний огляд всіх частин його тіла. Слід з повагою відноситись при цьому до його прав та приватності, при цьому намагаючись змінізувати втрату тепла.
А (airways) – прохідність дихальних шляхів; - B (breathing) – дихання; - С (cerculation) – кровообіг; · надання спеціалізованої допомоги згідно алгоритмів. Вторинний огляд пацієнта проводиться у приймальному відділенні спеціалізованою бригадою і є першим етапом стаціонарної допомоги при політравмі. Вторинний огляд проводиться за схемою "ABCDE", де: 1. D (disability or neurologist status): визначення змін в неврологічному статусі внаслідок травми; 2. E (exposure (undress) with temperature control): огляд роздягнутого постраждалого. Вторинний огляд здійснюють протягом 5-10 хвилин паралельно із проведенням заходів інтенсивної терапії. Оскільки в пацієнтів з політравмою має місце ушкодження багатьох систем, то важливе значення меє склад бригади, яка бере участь в лікуванні політравми. Рекомендується наступний склад бригади спеціалізованого стаціонару для наданя медичної допомоги при політравмі: хірург, травматолог, нейрохірург, торакальний хірург, анестезіолог. Лікарі інших спеціальностей залучаються в разі необхідності.
Вторинний огляд
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |