|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Розкрити дефініцію предмет економічного аналізу. Охарактеризуйти об’єкти аналізуЗміст економічного аналізу як науки. Економічний аналіз як наука — це система спеціальних знань, що пов’язані: - з дослідженням економічних процесів у їх взаємозв’язку, що складаються під впливом об’єктивних економічних законів; -з науковими обґрунтуваннями бізнес-планів, з об’єктивною оцінкою їх виконання; - з виявленням позитивних та негативних факторів і кількісним вимірюванням їх дії; - з розкриттям тенденцій та пропорцій господарського розвитку, з визначенням невикористаних внутрішньогосподарських резервів; Зміст економічного аналізу залежить від соціально-економічного устрою, в умовах якого функціонує підприємство. В умовах планової економіки головною в економічному аналізі була оцінка виконання підприємствами планових завдань (переважно кількісних показників виробництва та реалізації продукції), що централізовано затверджувалися.
Зміст і завдання економічного аналізу Господарська діяльність підприємств різних галузей матеріального виробництва є основою суспільного відтворення валового внутрішнього продукту. Відомо, що кожне підприємство є складною системою взаємозв'язаних підрозділів і ланок, які виконують різні функції в процесі виробництва продукції. Економічний бік діяльності підприємства відображує система показників, які дають економічну оцінку процесам та результатам цієї діяльності. Господарська діяльність підприємств, як і інші явища суспільного життя, потребує систематичного вивчення для успішного й ефективного управління нею. Одним із способів вивчення діяльності є аналіз. Термін "аналіз" іншомовного походження (від гр. analysis) і означає "розділяти", "розчленовувати". Щодо економічного аналізу - це означає вичленовування окремих показників господарської діяльності із загальних складових для наступного їх вивчення. Економічний аналіз широко застосовується в процесі проведення ревізій, аудиторських перевірок та маркетингових досліджень. Це невід'ємна частина системи планування підприємства, яка (особливо щодо собівартості продукції) є складовою управлінського обліку.
Розкрити дефініцію предмет економічного аналізу. Охарактеризуйти об’єкти аналізу. Економічний аналіз — самостійна галузь наукових знань, що має свій предмет і об’єкти дослідження.
Сукупним об’єктом аналізу є господарська діяльність підприємства, проте економічний аналіз вивчає не саму госпо-дарську діяльність підприємства (технологічний процес, ор-ганізацію виробництва), а економічні результати господарю-вання. Предметом економічного аналізу є діяльність підприємств і їх підрозділів, а також інших господарських формувань, спрямована на досягнення максимальних результатів за мінімальних витрат. Предмет економічного аналізу розкривається через його об’єкти: ресурси, виробництво, фінансові результати. Таким чином, об’єктами економічного аналізу є: обсяг ви-робництва і продажу, забезпеченість трудовими, матеріальни-ми та фінансовими ресурсами, фінансовий стан підприємства та інші. Виділяти об’єкти економічного аналізу є сенс тільки з точ-ки зору раціональної організації аналітичної роботи, оскільки об’єкти розкривають предмет аналізу.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.) |