АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК

Читайте также:
  1. V. Закріплення вивченого матеріалу.
  2. V. Оцінювання правописних (орфографічних і пунктуаційних) умінь учнів
  3. Вимоги до знань і умінь
  4. Вироблення навичок юридичної кваліфікації нестандартних з точки зору права ситуацій.
  5. Закріплення на уроках мови
  6. ІІ. Перевірка практичних навичок
  7. Інтегровані вимоги до знань та умінь з навчальної дисципліни, навчального модуля
  8. Класифікація за тривалістю закріплення та зберігання матеріалу
  9. Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми
  10. ПЕРЕЛІК ПРАКТИЧНИХ НАВИЧОК
  11. Перелік практичних навичок

УРОК № 39

Тема. М. Рильський. «Поради», «Ознаки весни».

Мета: допомогти учням усвідомити ідейно-художній зміст віршів М. Рильського, розвивати навички виразного читання, аналізу поетичних творів, висловлення власної думки щодо прочитаного; виховувати естетичні смаки, любов до природи.

Обладнання: портрет письменника, збірки його творів, ілюстрації до них; весняні пейзажі.

Теорія літератури: ліричний вірш, ліричний герой, художні засоби.

Хід уроку

I. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

Перевірка домашнього завдання.

1) Виразне читання вірша М. Рильського «Пісні», пояснення його змісту, визначення головної думки.

2) Огляд ілюстрацій.

3) Аналіз художніх засобів твору.

Завдання: розподілити художні засоби вірша «Пісні» за видами, визначити їхню роль у творі.

Пісні пливуть; у рідних (голосах); цілющі (трави); і труд, і даль, і даль, і усміх, і любов, і гнів; дівоча світла (туга); вільний (помах); з любов’ю вухо привертаю; братніх (пісень); (давнини) глухої; ішла німа; багато, як барв; в єдине злиті у мрії; (мрії) віковій; це — рук стискання; (стискання) працьовите; це — серць братання у бою; люби, як брат сестру свою; неохмареній (любові); розквітне світу небокрай.

Епітети Метафори Перелічення зі спо­лучником
     
Роль у творі
     

IV. ФОРМУВАННЯ І ВДОСКОНАЛЕННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК

Слово вчителя.

Як відомо з біографії М. Рильського, поет дуже любив природу, особливо ліси й сади. Навіть свій власний будиночок він збудував у Голосіївському лісі в Києві (тепер там літературно-меморіальний музей). Максим Тадейович любив спостерігати за природою, вчився у неї життєвої мудрості, знаходив глибокий зміст у професії садівника, лісівника. Цій темі він присвятив багато віршів.

Виразне читання вірша М. рильського «Порада».

Евристична бесіда.

1) Про що йдеться у вірші «Порада»?

2) Порада садівника стосується лише садіння ялинок чи має ще якийсь прихований зміст, стосується і людей?

3) Яка головна думка поезії?

Виразне читання вірша М. Рильського «Ознаки весни».

Словникова робота.

Її чутно у голосі синиці — весняний спів синиці зовсім інший, ніж зимовий;

к р у к и — ворони; навесні в повітрі відбуваються їх шлюбні ігри;

у перегони грають молотки — вистукують;

хустина — рос. платок.

Обмін враженнями щодо прочитаного.

Евристична бесіда.

1) Про яку весну йдеться — ранню чи пізню?

2) Які ознаки весни називає поет?

3) Чому згадується про дзвін молотів у кузні?

4) Що означає вислів «вона (весна) — в душі, що рветься у дорогу»?

5) Символом чого може виступити весна у людському житті? (Символом відродження, зародження почуттів, початку нового.)

6) Які ще ви знаєте ознаки ранньої весни?

7) Яка головна думка поезії?

Інтерактивна вправа.

(Використовується метод «Мозкова атака».)

Завдання: визначити риси характеру письменника за його творами.

 

Працьовитий

Любить природу, розуміє її

Спостережливий

Любить пісню

миролюбний, з по­вагою ставиться до інших

Романтичний,

Мрійливий

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК

Олесь Кмітливець просить допомогти йому розгадати головоломку, щоб дізнатися, що поет М. Рильський любив найбільше. Для цього слід закреслити шість літер.

ШПІРСИТРЬОДАМИСТЛЕІЦТТЕВРО


Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.007 сек.)