|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
ТЕМАТИКА ІНДЗ З КУЛЬТУРОЛОГІЇСЕМІНАРИ ТА ІНДЗ Семінар № 3 СПІВВІДНОШЕННЯ КУЛЬТУРИ І ЦИВІЛІЗАЦІЇ 1. Підходи до визначення поняття "цивілізація". Співвідношення культури і цивілізації. 2. Типологія цивілізацій. 3. Цивілізація як етап розвитку культури. Техніка, культура та природа людини. СЕМІНАР № 4 ТЕМА: КУЛЬТУРА ПЕРВІСНОГО СУСПІЛЬСТВА ТА ДЕРЖАВ СТАРОДАВНЬОГО СХОДУ (2 год.)
ПЛАН 1. Культура найдавніших землеробських та скотарських племен. 2. Особливості культурної еволюції Стародавнього Сходу. 3. Досягнення культури Месопотамії та Стародавнього Єгипту. 4. Своєрідність культурної старовини Індії та Китаю. 5. Культура Стародавнього Ірану. . СЕМІНАР № 5 ТЕМА: КУЛЬТУРА АНТИЧНИХ ЦИВІЛІЗАЦІЙ (2 год.) ПЛАН 1. Особливості та періодизація античної культури. 2. Культура Стародавньої Греції в архаїчну та класичну добу. 3. Культура епохи еллінізму. 4. культура Стародавнього Риму в епоху республіки та імперії. 5. Українська культура на перехресті скіфо-сарматського та античного світів. 6. Світове значення античної культури. Семінар № 6 СЕМІНАР № 6 ТЕМА: КУЛЬТУРА ЕПОХИ ВІДРОДЖЕННЯ ТА РЕФОРМАЦІЇ (2 год.)
ПЛАН 1. Значення терміну „ відродження”, періодизація та особливості культури ренесансної доби. 2. Художня культура Італійського Відродження. 3. Характеристика культури Відродження у романських країнах та в Північній Європі. 4. Вплив Реформації на розвиток культури. 5. Ренесанс в українській культурі (літературі, архітектурі, скульптурі, музиці, образотворчому мистецтві). СЕМІНАР № 7 ТЕМА: КУЛЬТУРА ХІХ СТОЛІТТЯ. (2 год.)
ПЛАН 1.Світоглядні засади та головні напрямки розвитку європейської культури ХІХ століття. 2.Класицизм, романтизм, реалізм – провідні художні течії в культурі ХІХ ст. 3.Кризові явища в культурі др. пол. ХІХ ст. та пошуки шляхів виходу з неї. 4.Українська культура ХІХ століття: а) Роль інтелігенції в національно-культурному відродженні України першої половини ХІХ століття; б) Місце Т.Г. Шевченка в українській та світовій культурі; в) Українська культура другої половини ХІХ- початку ХХ століття: живопис, архітектура, скульптура, музика, театр. СЕМІНАР № 8 ТЕМА: КУЛЬТУРА ХХ-ХХІ СТОЛІТЬ. (2 год.)
ПЛАН 1. Особливості та загальні тенденції розвитку світової культури ХХ століття. 2. Модернізм як специфічний культурний феномен. 3. Культурна ситуація в Європі після Другої світової війни. Феномен культури „протесту”. 4. Культурна ситуація постмодерної доби в Європі та в Україні.
ТЕМАТИКА ІНДЗ З КУЛЬТУРОЛОГІЇ 1. Культура як предмет наукового дослідження. 2. Культурологія як інтегративне знання. 3.Феномени культури як інформаційно-семіотична модель. 4. Сутність культури та основні культурологічні парадигми. 5. Витоки культури, її місце та роль в історії людства. 6. Функції культури. 7. Проблеми соціокультурної динаміки і культурогенезу. 8. Культура та особистість. 9. Діяльність як імпульс культури. 10. Культура як природний феномен. 11. Релігія як форма культури. 12. Міфологія та релігія як феномен духовної культури. 13. Міфи стародавності та їх значення для сучасності. 14. Міф як явище культури. 15. Світ матеріальної культури та її складові. 16. Світ духовної культури та її складові. 17. Соціальні функції мистецтва. 18. Мистецтво як унікальний механізм культурної еволюції. 19. Культурна спадщина Стародавнього Сходу. 20. Порівняльний аналіз культур китаю та Японії. 21. Культура і цивілізація. 22. Порівняльний аналіз цивілізацій. 23. „Глобальний еволюціонізм” про майбутнє цивілізації. Проблема виділення „аполонійської” та „діонісійської” засад в європейській культурі (за Ф. Ніцше). 24. Художній феномен Стародавньої Греції. 25. Антична трагедія. 26. Мистецька спадщина Стародпвнього Риму. 27. Масова і елітарна культура. 28. Молодіжна культура. 29. Культура і суспільство. 30. Етнос і культура. 31. Походження мистецтва. 32. Мистецтво Київської Русі. 33. Криза європейської культури. 34. Феномен українського бароко. 35. Художні течії і напрямки в українському мистецтві ХІХ століття. 36. Художні течії і напрямки в українській літературі ХІХ століття. 37. Авангардні напрями в мистецтві ХХ століття. 38. Художні течії і напрямки в українському мистецтві ХХ століття. 39. Художні течії і напрямки в українській літературі ХХ століття. 40. Особливості авангардного та реалістичного мистецтва. 41. Модернізм як художній метод у мистецтві. 42. Масова культура та її вплив на формування свідомісті людини.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |