|
|||||||||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Економічна оцінка заходів з охорони праці
Річна економія підприємства від поліпшення умов та безпеки праці складаються з кількох груп показників, кожна з яких впливає на економічні показники роботи підприємства (табл. 14.2).
Таблиця 14.2. Структура річної економії підприємства від поліпшення умов та безпеки праці
Розрахунок економії від зменшення рівня захворюваності чи травматизму здійснюється в такій послідовності:
де Д1, Д2 – кількість днів непрацездатності через захворювання чи травми, що припадають на 100 працюючих відповідно до і після проведення заходів. Чз – річна середньо облікова чисельність працівників, осіб.
де Зв – вартість продукції, виробленої за зміну одним працівником. Рп – вартість річної товарної продукції підприємства.
де Чср – середньорічна чисельність промислово-виробничого персоналу. Зр – середньорічна заробітна плата одного працівника з відрахуванням на соціальне страхування.
де У – умовно-постійні витрати у виробничій собівартості річного обсягу товарної продукції.
де Пд. – середньоденна сума допомоги по тимчасовій непрацездатності.
де Ез, Ес, Есс – відповідно складові економії за рівнем захворюваності.
де Ез, Ес, Есс – відповідно складові економії по травматизму що розраховані за наведеними вище залежностями.
де Чз1, Чз2 – кількість працівників, що звільнилися за власним бажанням через несприятливі умови праці відповідно до і після запровадження комплексу працеохоронних заходів. Дп - середня тривалість перерви в роботі звільненого при переході з одного підприємства на інше. Зв – середньоденна вартість виробленої продукції на одного працівника промислово-виробничого персоналу. 9. Розрахунок економії від зменшення пільг і компенсацій за роботу в несприятливих умовах у зв’язку зі скороченням або повною відміною оплати за підвищеними тарифними ставками, надання додаткової оплачуваної відпустки та скороченого робочого дня визначаються по кожному з перерахованих видів пільг шляхом зіставлення відповідних данних (кількість працівників, які користуються пільгами, розмір середньої середньогодинної заробітної плати тощо) у базовому та плановому періодах.
де Зг – середня оплата однієї години роботи працівником. Фд – кількість робочих днів (змін) на одного працівника за рік. Чсд', Чсд" - чисельність працівників, які мають право на скорочений робочий день відповідно до і після запровадження заходів щодо поліпшення умов праці. d1, d2 – кількість годин, на які скорочено робочий день через несприятливі умови праці, відповідно до і після запровадження заходів.
де Зд – середньоденна оплата роботи одного працівника. Чсд', Чсд" - чисельність працівників, які мають право на додаткову відпустку відповідно до і після запровадження заходів щодо поліпшення умов праці. Д'в, Дв"- середня тривалість додаткової відпустки одного працівника, що має на це право відповідно до і після запровадження заходів.
де Длп – денна вартість лікувально-профілактичного харчування одного працівника. - кількість днів, в які надавалось лікувально-профілактичне харчування відповідно до і після впровадження заходів. - чисельність працівників, які мають право на лікувально-профілактичне харчування, відповідно до і після впровадження заходів.
де Дсх – денна вартість молока або інших рівноцінних харчових продуктів на одного працівника. - чисельність працівників, які користуються правом на одержання молока або інших рівноцінних харчових продуктів, відповідно до і після запровадження заходів щодо поліпшення умов праці. 14. Загальна (річна) економія витрат на пільги і компенсації працівникам за роботу в несприятливих умовах визначається, як здобуток від економії витрат по цих показниках:
15. Річна економія підприємства від поліпшення умов праці за показниками, що базуються на визначенні основних соціально-економічних результатів працеохоронної діяльності на підприємстві: За даними досліджень, комплекс заходів з поліпшення умов праці може забезпечити приріст продуктивності праці на 15...20%. Так нормалізація освітлення робочих місць збільшує продуктивність праці на 6...13% та скорочує брак на 25%. Раціональна організація робочого місця підвищує продуктивність праці на 18...22%, а раціональне кольорове забарвлення (фарбування) робочих приміщень – на 2...5%. Економічне обґрунтування заходів щодо поліпшення умов і охорони праці здійснюється в наступному порядку: · визначається набір заходів, що ґрунтуються на вихідних даних про необхідну зміну стану умов праці на основі визначених соціальних показників за базовим і впроваджуваним варіантом; · визначаються витрати на реалізацію заходів; · розраховується соціальна і соціально-економічна ефективність; · розраховується економічний ефект за результатами здійснення заходів. Розрахунки здійснюються на основі вищенаведених формул. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.) |